• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Pinterest Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

MAJESTE

MFC Üyesi
Konular
39
MFC Puanı
2,150
200px-Pinterest_Logo.svg.png
Pinterest, her türlü görselin paylaşıldığı ve pano sistemiyle çalışan bir sosyal platformdur. İlk kez Aralık 2009'da Ben Silbermann, Evan Sharp ve Paul Sciarra tarafından kavramsallaştırılmıştır. 2010 yılında sosyal medya platformları arasına dahil olan Pinterest, 2011 yılında büyük bir patlama ile popülerlik kazanmıştır. 70 milyon üzeri kullanıcıya sahiptir. Kullanıcıların çoğunluğunu kadınlar oluşturmaktadır, ancak yayın yaptığı birçok kategori ile erkeklerin de ilgisini rahatlıkla çekebilecek bir sitedir.

Kullanmak
Pinterest sayesinde beğenilen, daha sonra tekrar görmek istenilen ve başkalarıyla da paylaşmak istenilen resimler ve videolar paylaşılabiliyor. Pinterest'de bu eyleme "Pin'lemek" yani iğnelemek deniyor. Pinler temalarına ve konularına göre bir panoda toplanılıyor.

Sağladıkları
Pinterest herkesin keyif alabileceği bir paylaşım yeridir. Her şey görsel olduğu için sonuçta ortaya herkesin zevklerini, beğenilerini ve yaşam stilini ortaya koyan dev bir panosu oluyor. Ayrıca, fonksiyonel olarak da kullanılabilir. Beğenilen tüm görselleri Pinterest’te açılan bir panoda biriktirebilir ve dekorasyon vs. yaparken bu görsellerden faydalanılabilir. Kendi yaptığı işleri tanıtmak ve web sitesinden satış yapmak isteyen kişiler için de çok kullanışlıdır. Web siteleri, bloglar ve ticaret siteleri için yeni bir tanıtım ve erişim yeridir.[7]

Cihazlarda
Pinterest; bilgisayar, akıllı telefon veya tabletler üzerinden kullanılabilir. Pinterest; Android, iOS ve Windows Phone gibi çok kullanılan işletim sistemleri ile tam uyumludur. Pinterest'in Türkçe dil desteği de mevcuttur.[8]

Üye olmak
Pinterest’e üye olmak oldukça basittir. Mail adresi ve Twitter ya da Facebook hesabı ile de üyelik gerçekleştirilebiliyor. İlk önce tr.pinterest.com’a giriş yapmak gerekiyor. Ardından bir alan çıkıyor. Facebook ile mi yoksa kullanıcı adı ile mi üye olmak istenildiğine dair. Bunlardan bir tanesini seçerek üyelik kısa bir süre içerisinde tamamlanabiliyor. Facebook ile üye olmak istenilirse Facebook hesabının açık olması gerekiyor. Mail adresi ile üye olmak istenilir ise mail adresine gönderilecek olan "Confirm" yani onayla butonuna tıklamak gerekiyor.[9]

Kavramlar
Pin

Pin, internette ya da Pinterest'te bulunan güzel şeyleri saklayabilecek görsel yer işaretidir.

Pano
Pano, Pinlerin temalarına veya konularına göre bir araya toplandığı yerdir.

Pinterest.jpg

Peony

Onursal Üye
Konular
12,075
MFC Puanı
57,450
Çok güzel şeyler bulunabiliyor. Ben çok severek kullanıyorum