Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Pinterest’e mesajlaşma özelliği geldi

LeGoLaS

ikra
Onursal Üye
Konum
Türkiye
  • Üyelik Tarihi
    1 Ağu 2008
  • Mesajlar
    9,957
  • MFC Puanı
    2,966
  • MFC Seviyesi

pinterest1-940x470.jpgHer ne kadar Türkiye’de geniş bir aktif kullanıcısı olmasa da dünyada özellikle markalar için gittikçe değerli bir platform olmaya başlayan Pinterest de sonunda mesajlaşma özelliği kazandı.
Pinterest’in dün duyurduğu üzere kullanıcılar artık sosyal ağ üzerinden ister birebir sohbet edebilecek, isterse grup sohbetleri oluşturabilecek. Geçtiğimiz aylarda “send a pin” özelliğini hayata geçirerek pin paylaşma dönemini başlatan Pinterest’in özel mesajlaşma servisiyle bunu bir adım ileri götürdüğünü görebiliyoruz.

Pinterest’in mesajlaşma özelliğiyle kullanıcılar birbirlerine özel mesajlar aracılığıyla pin’ler gönderebilirken karşısındaki kullanıcı bunlara ister pin’le ister metinle cevap verebilecek. Ayrıca mesaj içinde yer alan pin’lerin dinamik özellik taşıması da dikkat çekiyor.
Diğer bir deyişle mesaj içindeki pin’ler ile direkt olarak etkileşime geçilebiliyor. Pin’e tıklayarak kaynağını görebiliyor ya da direkt mesaj içinden panonuza pin’i ekleyebiliyorsunuz.

Bu özellikle örneğin birlikte seyahat planı yapan kullanıcılar mesajlarla birbirlerine pin’ler göndererek nereye gideceklerini, giderken neler götüreceklerini planlayabilecekler. Özellikle yurt dışında kullanım alanı buna kayan Pinterest böylelikle bu eksikliği hissedilen boşluğu da doldurmayı başaracak. Mesajlaşma özelliği web’e direkt olarak eklenirken mobil kullanıcılar da güncellemeyi indirerek arkadaşlarıyla mesajlaşmaya başlayabilirler.
 
Üst Alt