• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

PP Büyütme Günleri Geride Kalıyor

kuslarabenzer

Moderatör
Üyelik Tarihi
29 May 2020
Konular
347
Mesajlar
2,587
MFC Puanı
31,380
Instagram, yaklaşık olarak bir sene önce profil fotoğrafı büyütme özelliğini yayınladı. Bu özelliğe göre kullanıcılar, artık istediği profilin fotoğrafını büyütemeyecek.
Her ne kadar kullanışlı bir özellik olarak görülse de Instagram, kullanıcılardan aldığı geri bildirimler sonrası yeni bir düzenlemeye gitti. Bu özellik aslında tam anlamıyla kaldırılmayacak fakat fotoğrafınızın büyütülmesini engelleyebilirsiniz. Ayrıca bu ayarda kimlerin profil fotoğrafınızı büyütebileceğinizi de seçebilirsiniz. Peki, bu değişikliğe neden gidildi?

Günümüzde özellikle dolandırıcılar, profil fotoğrafını büyüterek ekran görüntüsü alıyor taklit -fake- hesaplar açabiliyor. Instagram profil fotoğrafı küçük kaldığında ise dolandırıcılar daha düşük çözünürlüklü ekran görüntülerine sahip oluyor. Bu sayede kullanıcıların taklit hesabı fark etmeleri kolaylaşıyor.
 

_bigguy_

Süper Moderatör
İçerik Üreticisi
Üyelik Tarihi
9 Eyl 2022
Konular
22
Mesajlar
4,483
MFC Puanı
41,450
Paylaşım için teşekkürler emeğine sağlık 👍
 
Üst