• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
Bu bilmecenin tüm hakları bana ait olup, kendi düşüncel imalatımdır.

Soru şu

Bir kelimenin ağırlığını, herhangi bir sayıya bölündüğünüzde sonuç 5 çıksın......!

Not:

Sakın internet 'te aramaya kalkışmayın cevabını bulamazsınız ve cevabını da sizlerden biri bulana kadar da vermeyeceğim (muhtemelen bulamayacaksınız)

Konular
1,018
MFC Puanı
4,910
Yeşilçam ile Türk filmi ayrılmamalıydı bence. Ben genel Türk filmini seçtim mesela.. Tabi bunun içerisinde yeşilçamda olmalı.

saphira

Emektar Üye
Konular
754
MFC Puanı
53,990
Yeşilçam ile Türk filmi ayrılmamalıydı bence. Ben genel Türk filmini seçtim mesela.. Tabi bunun içerisinde yeşilçamda olmalı.

şu son dönemlerdeki komedi / dram ya da romantik komedi filmlerle aynı olsun istemedim açıkcası.. "yeşilçam" başlı başına çok iii :giggle:

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,087
MFC Puanı
20,700
Notsal Açıklama:

Bu tür, türünün tek örneği olarak tarafımdan düşünülmüştür ve uygulanmıştır.Bakalım Ulu Önderin "Pratik Zeka'sını" kimler kavrayabilecek.....Hepinize iyi düşünceler.....!

Gazi Ulu Önder Ve Bakara Suresi

------------------------------------------------------------------------

Mustafa Kemal, kurulacak devletin şekli ile ilgili toplumun her kesiminden insanlarla görüşmeler yaparken sıra, mollalar, şeyhler ve din büyüğü geçinen kişilere gelir. Mustafa Kemal, bunlara haber göndertip,gelecek hafta kendileriyle bu konuyu görüşeceğini ancak konuşmalarının bir temeli olarak katılacak olan herkesin Bakara suresini 288. ayetine kadar okumalarını rica eder.

Toplantı günü gelip çattığında, Mustafa Kemal kürsüye çıkar ve sorar:

'Arkadaşlar, buraya gelmeden önce hepinizden Bakara suresini 288'e kadar okumanızı rica etmiştim. Kimler okudu Bakara'yı 288 'e kadar?''

Salondaki bütün eller istisnasız olarak bu ricayı yerine getirdiklerini belirtmek için havaya kalkar. Bunun üzerine Mustafa Kemal sözlerine devam eder:

'Beyler işte, kuracağımız devletin neden din temeline dayanamayacağının açıklaması' 'Bakara yalnızca 286 ayettir...

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Sizce Ulu Önder ne demek istemiştir.Düşüncesine ve bilgi birikimine güvenleri "ER MEYDANINA" davet ediyorum......!

saphira

Emektar Üye
Konular
754
MFC Puanı
53,990
çokk fazla.. 9-6 arası iş nedeniyle full başındayım..

sonrasında yerini tablet ve telefon alıyor.. görünürde bilgisayar yok ama yapılan işlemler aynı..

Konular
2
MFC Puanı
860
İşimden dolayı 7 - 8 saat. Mecbur olmasam ekranı bile açmam

Master

You
Yönetici
Konular
4,182
MFC Puanı
34,670
@saphira kapatılmış anketleri hortlatmana gerek yok :D

KONU KİLİT....

Master

You
Yönetici
Konular
4,182
MFC Puanı
34,670
Senin aklından geçtiğinde ben onu taşımıştım :D hee bide bu taşıma işlerin öğren artık!! :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...