Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Rüyada Saç Görmek

Caroline

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    3 Ara 2013
  • Mesajlar
    10
  • MFC Puanı
    0
  • MFC Seviyesi

Rüyada saç görmek genel tabiriyle mala ve uzun ömre işaret eder. Durumlara göre detaylı rüya yorumları aşağıda paylaşılmıştır. Rüyada saçın normal olarak uzaması zenginliğe ve uzun ömre, aşırı uzaması erkek için gam ve kedere, kadın için hoş geçime, değerli olmaya, nefsine hakim olmaya işaret eder. Erkeğin rüyada başını tıraş etmesi yani saçını kesmesi hacca, yolculuğa, şeref ve itibara, makam ve mevkiye delalet eder.

Devlet memurunun rüyada satını tıraş etmesi görevden alınmaya işaret eder. Rüyada kadının saçını tıraş etmesi yani saçını ikiye üçer vurması kocasının yahut yakın akrabalarından birinin vefat etmesine delalet eder. Rüyada kadının saçının kısmen kesilmesi eşiyle kavga etmesine ya da musibete işaret eder. Rüyada kadının saçını tamamen beyazlaşmış görmesi kocasının fısk ve günahına, istikametten ayrılmış olmasına delalettir.

Rüyada saçlara tamamen olmayacak şekilde bir anda beliren ve sizi rüyanızda şaşırtacak şekilde ak düşmesi dinde güzelliğe bununla beraber malda meydana gelecek noksanlığın habercisidir. Rüyada yerde kendine ait olup olmadığını bilmediği dökülmüş saç görmek anne ve baba cihetinden gelecek üzüntünün habercisidir. Rüyada dağınık saç görmek malın israf edilmesine işaret eder. Rüyada saçın azalması hapse, borca yahut yoksulluğun habercisidir.

Rüyada saçsız olduğu halde takma saç (peruk) giydiğini görmek refah ve bolluğa delalettir. Rüyada dazlak (kel) olduğunu görmek gam ve kedere; kel olduğu halde saçının tekrar bittiğini görmek izzet ve şerefe, hayra ermeye delalet eder. Rüyada saçını tarakla taramak izzet ve devlete, tararken beyaz kıl vs. düşmesi, eline geçecek maldan infak etmeye yani malından yoksula yardım etmeye işaret eder.

Saçını yıkadığını ve sularının aktığını görmek başkalarının durumuna muttali olmaya, onların da kendi durumunu biliyor olmasına işarettir. Rüyada ensesini tıraş etmek borcunu ödemeye delalet eder. Rüyada saçın büklüm büklüm olmasının rüya yorumu rüyayı gören kişinin hayatında menfaat ve hayır meydana gelmesi şeklindedir. Rüyada kıvırcık saç görmek sünnete uymaya yahut rehin vermeye işarettir.

Rüyada saça kına yakan kadın için sevince, feraha işaret eder. İnsanın rüyasında saçlarını taraması, kıymetli bir dostluk kuracağına; saçlarını örmesi, zengin ise malının artacağına ve para bularak işini genişleteceğine işarettir. Rüyada saçını ağarmış olarak görmek çocuklar ve gençler için uzun ömre; saç ve sakalının tamamen ağardığını görmek kuvvete işarettir. Rüyada saçlarını kazıtan erkek iş hayatında tatsız olaylar yaşar demektir. Rüyada saç dökülmesi rüya yorumu kişinin hayatında para derdi olacak, aşırı harcama sonucu maddi sıkıntılar yaşayacak şeklindedir. Rüyada saçların birden gürleşmesi zenginliğin geleceğine işarettir. Kişi rüyada saçını gür, parlak ve güzel görürse neşelenecek demektir. Rüyada pis saç sıkıntılı günler yaşayacağınıza öyle ki dünyevi görevlerinizi aksatacağınızın işaretidir.

Rüyada kepekli saç büyük bolluktur ancak bu bolluğu elde etmek için başınızı kaşıyacak vaktinizin olmayacağı günlerin de kapıda olduğunun göstergesidir. Hac yaptığı sırada saçını tıraş ettiğini görmek, dinde kuvvete ve günahlarının kefaretine; Rüyada saçının biri tarafından yolunduğunu görmek evinden ayrılacağına işarettir.

Ebu Sait El-Vaiz'e göre; saç mal, uzun ömür, güzellik ve şeref ile yorumlanır. Saçının dağınık ve uzun olduğunu görmek malının dağılmasına işarettir. Saçının azaldığını görmek fakirliğe, uzadığını görmek zenginliğe delalet eder. Rüyada saçının hiç olmadığını ve takma saç kullandığını görmek rızkının bolluğuna işarettir. Başının dazlak olduğunu gören kedere ve hakarete uğrar. Başı dazlak olup da yeniden saç bittiğini gören, hayır görür ve şerefi artar. Saçını bir tarakla taradığını görmek nimettir.

Saçının kıvırcık olduğunu görmek, hayır ve menfaate delalet eder. Saçı kıvırcık iken düzeldiğini gören, eşinden boşanır. Bir başka rivayete göre de: Saçı olmayan kimsenin rüyada kıvırcık saçlı olduğunu görmesi, Sünnet-i Şeniye ile amel yapmasına işarettir. Saçlarının kıvırcık olduğunu gören kimsenin mal, hanım ve elbise için rehin vermesine işarettir. Rüyada başındaki gür bir saçı başka bir saçla ördüğünü gören kimse, zengin ise malı artar ve ödünç aldığı malla ticarette bulunur. Eğer fakir ise, borçlanır.

Rüyada saçının yumuşak olduğunu gören kimsenin, liderinin ise mali artar. ; Rüyada saçının uzun olduğunu ve kendisinin de bundan çok memnun kaldığını; görmek, özellikle kadınlar hakkında, güzel ve makbuldür Rüyada bıyık ve koltuk altı kıllarını traş etmek, borçları ödemeye, sıkıntıların gitmesine ve Sünnet-i seniyyeye uymaya delildir.

Rüyada saç bitmeyen yerlerde saç bittiğini gören kimseye üzüntü ve keder isabet eder veya borçlanır. Çirkinleştirmeyecek şekilde saçını kısaltmak ve yolmak, hüzün ve kederin gitmesine işarettir. Bazı tabirciler, saç yolmak, rüya sahibinin borcunu zorla ödeyeceğine işarettir, demişlerdir. Bir kadın rüyada saçının arkasından çekildiğini görse, ondan habersiz kocası, saçı çeken kimse tarafından başka bir kadına davet edilir. Rüyada saçı normal olarak yağlamak ziynettir, normalden fazlası üzüntü ve kederdir. Rüyada başını tarakla taradığını ve bu arada bitlerin düştüğünü gören kimse, kendisine düşecek miras malından veya son zamanlarda kazanacağı maldan sadaka verir. Rüyada göğüs ve dilde görülen kil, azsa hizmet, güzel söz, ilim ve zekaya; fazla ise, keder, üzüntü vs. gibi şeylere işarettir.

Rüyada karın kıllarının çok olduğunu gören kimsenin, borcu çok olur, üzüntülü ve kederli bir halde bulunur. Rüyada el kıllarının dağıldığını gören kimsenin, bütün kazancı gider. Rüyada baldırlarının çok kıllı olduğunu ve onları ördüğünü gören kimseye, mal isabet eder. Rüyada saçlarının sık ve çokça olduğunu onları da halka gösterdiğini gören kadın, halk arasında rezil olur. Rüyada başının ön tarafındaki saçlarını dağınık ve perişan gören kimse zelil olur. Rüyada arka tarafındaki saçlarını dağınık gören kimsenin ise, ihtiyarlığında hor ve hakir olacağına işarettir. Koltukaltı kılının uzunluğu, rüya sahibinin istek ve maksadına kavuşması ve dininin sağlam olmasına işarettir. Koltuk altı kıllarının çokluğunu görmek ise, rüya sahibinin ilim, yüksek rütbe ve ticarete, ayrıca celadet ve şecaatle mal biriktirmek isteyen birisi olduğuna, din, insanlık ve kendisinden beklenen güzel hasletlere meyil ve rağbeti olmadığına işarettir. Saçlarının anormal şekilde uzadığını ve öylece de halk arasında dolaştığını gören kimse, borca girer ve geçim sıkıntısı çeker. Rüyada biri başını tarasa veya başından bitleri ayıklasa, kendi yerinden müfsitleri çıkarmaya işarettir.

Rüyada saçlarının üç örük örüldüğünü gören kadın, kocasından üç talakla bos olur. Burun kılı, kendisinde mihnet ve sıkıntı sezilen haber veya gizli maldır. Küçük çocuk için saç uzun ömürlü olmasına işarettir. Saçını boyattığını gören kişi, sevmediği bir işte çalışmak zorunda kalır, rüyasında başkasının saçını boyattığını gören kişi ise, o kişi sayesinde sevmediği bir işten ya da insandan kurtulur.

Kişinin rüyada taradığı saç seyrek ve kısa ise beklediğinin altında para kazanır ve bu durumdan hoşnutsuz olur ancak bu durumu değiştirmek için hayatında bazı düzenlemeler yapar. Rüya boyunca saçlarının şekilde şekile girdiğini gören kişi hayatındaki bir konu hakkında çok büyük kararsızlık yaşayacak ve bu durumdan uzunca bir süre etkilenecektir şeklinde rüya yorumu yapılır.

Çocuğunun saçlarını her zaman tarayan yani normal hayatında yapan bir kişinin rüyada çocuğunun saçlarını taradığını görmesi çocuğu hakkında endişelendiğinin göstergesidir. Rüyada bir adamın kızının saçlarını taradığını görmesi çocuklarına daha fazla merhamet ve şefkat göstermeye başlar. Rüyada kendi çocuğunun saçını okşadığını gören kimse kendi geleceğinden endişe eder, maddi kazancı konusunda ve çocuklarına bırakacakları konusunda kaygılanacağı günlerin geleceğine işaret eder.

Rüyada başkası tarafından saçınızın taranması, saçın miktarına ve uzunluğundan bağımsız olarak zahmetsizce kazanılacak bir eşyaya işaret eder. Rüyanızda saçlarınızın bakımlı olması yani sizin özen göstermiş olmanız yakın bir zamanda tanışacağınız bir kişi ile iyi bir arkadaşlık kuracağınız ve bu arkadaşlığınızın size fayda getireceği anlamına gelir. Bu rüya kadın ya da erkek için de aynı şekilde yorumlanır.

Rüyada solgun saç görmek bir takım mali sorunlarla uğraşmak zorunda kalacağınızın ve bu konu ile serinkanlı bir şekilde baş etmeniz noktasında size uyarı niteliğinde bir rüyadır. Bu demektir ki bu dönemde harcamalarınıza dikkat etmeli, ayağınızı yorganınıza uzatmalı ve gelecekte yaşanabilecek maddi sıkıntılara hazırlı olmalısınız. Önemli mali kararlar verirken etraflıca düşünmeli fevri hareket etmemelisiniz. İmzalanma olasılığı olan sözleşmeler noktasında da ileri görüşlü davranmalı gerekirse bir hukuk müşavirine danışmalısınız. Kredi çekme aşamasındaysanız daha fazla kredi çeşidini araştırmalı finans konusunda daha fazla bilgi sahibi insanlarla görüşmelisiniz.

Rüyada sarı saçlarınız olduğunu ve size yakıştığını gördüyseniz şanslı, başarılı ve bolluğun olduğu bir döneme gireceğiniz anlamına gelmektedir. Rüyanızda kulağınızdan saçlarınızın çıktığını görmeniz, hoşunuza gitmeyecek ,size ağır gelecek laflar duyacağınıza delalet eder. Duyacağınız bu lafları dikkate almalı, bunlardan anlam çıkarmalı ve bakış açınızı değiştirmelisiniz. Rüyanızda saçlarınıza postiş takmanız yani normalde size ait olmayan bir şey ile kendinize bir takviye yapmanız kendi mutluluğunuz için çaba harcayacağınızı ve sonuç elde edeceğinizi gösterir. Bu gönül işlerinde olabildiği gibi maddi kazan konusunda da mutluluk elde etmeyle ilgili olabilir.

Rüyada kâküllerinin birbirine karıştığını ve kötü göründüğünü görmüşseniz, bu rüya size bazı sıkıntılı günlerin yakın olduğunu haber vermektedir. Rüyada kakül kestirmek kendinizden olmayan bir şeyden kurtulacağınız anlamına gelmektedir. Hafif bir rahatlama, bir esenliğin habercisidir. Rüyada yemekten saç çıktığını görmek eş dost veya akraba ile bir tür ağız münakaşasına gireceksiniz ve bu durum mide bulandırıcı olacak demektir.

Rüyada saç jölesi, briyantin, köpük gibi saç şekillendirici ürünler görmek, çevrenizdeki itibarınızın artacağına ve ele güne karşı iyi görünmeniz gerekeceğine işaret etmektedir. Rüyada bir saç fırçası ile saçlarınızı fırçalıyor düzelttiriyorsanız zor yola gelecek bir sorunun hakkından geleceğinizin işaretidir. Rüyada saçlarınızı bir kuaförde yaptırıyorsanız bakıma sevgiye ve ilgiye ihtiyacınızın olacağını ve bunu kendi çevrenizde sevgi beklediğiniz kişilerden göremeyeceğiniz anlamına gelmektedir.
 
Üst Alt