Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Saç; Kızıl Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

ReiS

ⓂⒺⒼⒶⒻⓞⓡⓤⓜ
Co Admin
  • Üyelik Tarihi
    8 Ara 2012
  • Mesajlar
    17,089
  • MFC Puanı
    4,961
  • MFC Seviyesi


Her yıl, saç renklerinde en çok moda diye ortaya çıkan renklerin yanı sıra, değişen modaya karşın hiçbir dönem modası geçmeyen bir saç rengi olan kızıl, özellikle de beyaz tenli kadınların vazgeçemediği ve kadınlara oldukça feminen ve dikkat çekici bir özellik katan hoş bir renktir. Saç ister kısa olsun ister uzun, kızıl saç kişinin havasını baştan aşağı değiştirir. Hal böyle olunca kızılın her tonu her yaştan kadının vazgeçilmez saç rengi haline gelmiştir.

Kızıl saç, güzel görünmesinin yanında ne yazık ki saçtan çok ve çabuk akan bir renktir. Bu yüzden bakımı bilinçli ve düzenli yapılmalıdır. Doğru kuaför ve doğru bakımla göz alıcı kızıl saçlara ulaşmak hiç de zor değildir. Önemli olan ise, dikkat edilmesi gereken noktaları iyi belirlemek ve uygulamaktır. Bu bakımlar kuaför salonlarında yaptırılabileceği gibi evde de birkaç ürünle yapılabilir.

Kızıl Saç Kullananlar İçin Yapılabilecekler:

1) Kızıl saçların en öncelikli sorunu sürekli akan bir boyaya sahip olmasıdır. Bu durumu yavaşlatmak için çeşitli markaların kızıl saçlara özel ürettikleri şampuanlar kullanılmalıdır. Böylece rengin tonu daha uzun süre korunmuş olacaktır.

2) Ayrıca parlak ve canlı saçlar için alternatif başka ürünler de bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi saç kremidir. Bazı kızıl tonlarını elde etmek için saça, saç rengini açmaya yardımcı olarak bir açıcı kullanılmaktadır. Bu işlem çoğu zaman saçların yapısına zarar vermekte, saçların kuru, kabarık ve bakımsız görünmesine neden olmaktadır. Bu tür problemleri ortadan kaldırmak için ise şampuana yardımcı olarak saç kremi kullanılabilir.

3) Özellikle yaz ayları geldiğinde boyalı saçlara daha fazla bakım gerekmektedir. Gerek sıcak havalarda saçların nemsiz kalması, gerekse serinlemek için kendimizi attığımız havuz ve deniz, boyalı saçlarımızın zarar görmesine neden olur. Havuzda bulunan klor saçın rengini açarak, deniz tuzu da saç tellerini kırarak saça zarar verir.

4) Kuaföre gidecek vakit olmadığında, kadınlar evde kendi imkanlarıyla hazırlanmak zorunda kalırlar. Bu tür durumlarda ise, iş saç şekillendirmeye geldiğinde saçlara ısıl işlem uygulamaya ve bu uygulamalar sayesinde saçı şekillendirmeye yarayan cihazlardan yardım alınır. Boyalı saçlar da ısıya karşı boyasız saçlara göre daha hassastır. Kaldı ki bu işlem sık aralıklarla tekrarlanırsa saç uçlarında çatallanmalar oluşur. Bunu önlemenin en etkili yolu bakım yağlarından geçer. Bu ürünler saçı şekillendirmeye başlamadan önce saçı adeta bir kalkan gibi sarar ve ısıdan minimum etkilenmesini sağlar.

Anlaşıldığı gibi kızıl saça sahip olmanın da bir takım zahmetli yanları vardır. Ancak, kızıl saçların kadınlara kattığı havadan dolayı aynaya bakıldığında mutlu hissettiriyorsa tüm bu zahmetlere değecektir.
 
Üst Alt