Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Saçlar da Güzellik Uykusuna Yatar

-Ruhefza-

Parçaladım peş peşe, söylediğin sözcükleri.
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    4 Mar 2019
  • Mesajlar
    5,780
  • MFC Puanı
    369
  • MFC Seviyesi

Okul zamanlarınızı düşünün; kaç kere ıslak saçla yatıp boynunuz tutulmuş ve saçlarınız disko topu gibi kabarmış halde kalktınız? Sayısız, değil mi? O günler elbette çok geride kaldı. Artık akıllandık, bu şekilde yatmıyoruz! Hatta yatarken yaptığımız basit “şeylerle” saçlarımızı kuaförlerin bile imreneceği hale getiriyoruz dersek, inanır mısınız? İnanın, inanın.


1) Saç maskesi :

Saç maskeleri için ortalama 10-15 dakika yeterlidir. Fakat siz maskeden çok daha fazla yararlanmak için ayda bir kez, yatmadan önce saçlarınıza maskeyi sürün ve o şekilde yatın. Bone ile uyursanız maske de etrafa bulaşmaz. Bitkisel özlü maskeleri uyurken güvenle kullanabilirsiniz. Saçlarınız nem kazanacak, ipek gibi olacaktır.


2) Sünger bigudi :

Sünger bigudileri hatırlarsınız, annelerimiz çok kullanırdı. Pembe pamuk şeker gibi görünen ve saçta saatlerce kalan… Şimdi süngerlerin yerini saçta 10 dakika tutulan ve harikalar yaratan elektrikli bigudiler aldı. Tabii bunlarla uyumak mümkün değil. Eğer sabah uyandığınızda saçlarınızda doğal bukleler/dalgalar istiyorsanız, annelerimizin sünger bigudilerine geri dönüş yapabilirsiniz. Duştan sonra saçlarınızı iyice kurutup bunları saçlarınıza sıkı olmayan şekilde sarın. Uyurken sizi rahatsız etmeyecektir.


3) Gevşek topuz :

Sabah uyandığınızda şekilli bir saça kavuşmak istiyorsanız, bunun en güzel ve basit yolu gece yatarken saçınızı tepede gevşekçe topuz yapıp uyumaktır. Balerin topuzu dediğimiz cinsten topuz yapın. Tepedeki topuz gece uyurken hem sizi rahatsız etmez hem de sabah saçınızı açtığınızda çok hoş kıvrımlara sahip olduğunuzu görürsünüz. Elbette bunu da temiz ve kuru saça uygulamanız gerek.


4) Plaj dalgası isteyen?

Temiz ve kuru saçınıza yumuşak bir köpük sürün ve burgu burgu sararak lastik tokalarla toplayın. Saçınızın yoğunluğuna göre burguların kalınlığına ve sayısına karar verebilirsiniz. Sabah saçınızı açtığınızda hacimli ve bukleli saçlara sahip olacaksınız. Tıpkı maşa yapmış gibi.​
 
Üst Alt