Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sağlığınızla ilgili vücudunuzun verdiği sinyaller

mum

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    3 Nis 2008
  • Mesajlar
    2,539
  • MFC Puanı
    10
  • MFC Seviyesi

Vücudunuzun bir takım bölgeleri sağlığınızı fark etmeniz için belirli sinyaller verebilir. Ancak bu sinyalleri dikkate alarak gerekli tedbirlerin de muhakkak alınması gerekir. İşte vücudunuzun sağlığınız hakkında verdiği sinyaller…Vücudunuz hastalıkları fark etmeniz için belirli sinyaller işaretler verir. Bu durumu dikkate almalı muhakkak ihmal etmeyip doktora başvurmanız gerekir. Kanserin sinsi bir hastalık olduğu düşünülür ancak fark etmediğiniz belirli sinyaller verir. Siz görebilirseniz erken tanı ile kanseri bile rahat bir şekilde atlatabilirsiniz. Bu nedenle vücutta meydana gelen belirtileri bilmeli, ona göre önleminizi almalısınız.

İşte vücudunuzun sağlığınız hakkında verdiği sinyaller…

Yorgun hissetme ve zayıflık

Kendinizi sürekli yorgun ve güçsüz hissediyorsanız ve bu yorgunluk mevsim geçişlerinden olmuyorsa mutlaka doktora gidip tahlillerinizi yaptırmanızı öneriyoruz.

Dışkıda kan


Bu belirtiler kendini sürekli olarak göstermeye başladıysa ve nadiren de olsa meydana geliyorsa muhakakk doktora başvurmalısınız. Nedeni hemoroid olabileceği gibi ölümcül hastalıklar olan mide ve bağırsak kanserine işaret ediyor olabilir.

Tırnaklarda meydana gelen değişimler


Tırnaklarınızdaki şekil bozuklukları vitamin eksikliğine işaret ettiği gibi cilt kanserine de işaret ediyor olabilir. özellikle tırnakta meydana gelen siyah çizgiler ve kahverengi lekeler bu hastalıkların en önemli belirtileri arasında yer alır.Yüzün şişmesi

Yüzde meydana gelen şişme ve sürekli, kızarıklık akciğer kanseri belirtisi olabilir.Sırtın sağ tarafında meydana gelen ağrı


Sırtınızın sağ tarafında sürekli bir ağrı hissediyorsanız göğüs ya da karaciğer kanserine işaret ediyor olabilir.

Milliyet
 
Üst Alt