• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Salon Dansları Tarihi

diShy

Onursal Üye
Üyelik Tarihi
27 Kas 2009
Konular
32,527
Mesajlar
50,861
MFC Puanı
2,550
Salon Dansları 18. Yüzyıl ile 19. yüzyıl başlarında İngiltere'deki soylu ailelerin katıldığı balolardan gelmektedir. Salon dansları 19.yüzyılın sonlarına doğru çalışan kesim arasında da popüler olmuştur. 1920’ lerde salon dansları daha da ilgi görmeye başladı.
1924 senesinde Imperial Society of Teachers of Dancing salon dansları bölümleri açıldı. Bu sayede salon dansları müzik, adımlar ve teknik olarak belli bir standarda ulaştı. Yıllar içinde salon dansları Avrupa, Asya-Pasifik ve Amerika'da iyice yayıldı.


Salon Dansları

Salonu Dansları, en basit tanımıyla eşli partnerlerin birbirlerini takip ettiği ve bir diğerinin de hareketleri yönettiği danstır. Geleneksel salon dansları arasında Viyana Valsi, Rumba, Cha Cha Cha, Vals, Jive, Samba, Mambo, Foxtrot, Tango, Quickstep, Swing, Bolero ve Paso Doble de yer alır.
Bu dansların yanında geleneksel olmayanlar arasında Arjantin Tangosu, Salsa, Merengue, Polka, Country ve Flamenko gibi birçok dans ismi sayılabilir.
Dans Stilleri

Geleneksel salon dansları iki dala ayrılır. Amerikan ve Uluslararası. Amerika stili danslar genellikle Amerika'da yapılıyorken, Uluslararası danslar da Dünya'nın birçok yerinde yapılmaktadır. Bu iki dans arasındaki fark aynı dans için geliştirdikleri değişik adımlar ve stillerdir.
Uluslararası Stil İki’ Ye Ayrılmıştır:
Latin: Samba, Jive, Cha Cha Cha, Rumba, Paso Doble
Standart: Viyana Valsi Vals, Foxtrot, Tango, Quickstep
Amerikan Stil İki’ Ye Ayrılmıştır:
Rhythm: Rumba, Swing, Cha Cha Cha, Mambo, Bolero
Smooth: Tango, Viyana Valsi Vals, Foxtrot,
 
Üst