• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Güncel Samsung'un Tizen işletim sistemini kullanacak ilk 3 televizyon markası açıklandı

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150
Bazı okuyucuların hatırlayabileceği gibi Samsung geçen yıl SDC 21'de sürpriz bir duyuru yaparak Tizen TV Platform Lisanslama hizmeti aracılığıyla akıllı TV platformunu diğer üreticilere açtığını açıklamıştı. Yeni TV modelleri için Tizen işletim sistemini kullanmak isteyen üç akıllı TV üreticisi ile anlaşma imzalamasıyla program meyvelerini vermeye başladı.

Samsung'un Tizen işletim sistemini kullanacak olan üç TV şirketi Akai, Bauhn ve Linsar. Şirketlerin Tizen OS akıllı TV'lerini Avustralya, Yeni Zelanda, Fransa, İtalya, İspanya ve İngiltere'de piyasaya sürmeleri bekleniyor. Akai, Tizen OS TV'sini Harvey Norman aracılığıyla sunarken, Linsar'ın Tizen OS TV'leri The Good Guys aracılığıyla satışa sunulacak. Bu arada, Bauhn ilk Tizen OS akıllı TV'sini 454 dolar fiyatlı 65 inçlik bir model - birçok ülkedeki Aldi mağazalarında piyasaya sürecek.
Samsung, 2015'ten bu yana kendi Tizen OS TV platformu üzerinde münhasırlığa sahip. Tizen OS, şüphesiz Samsung'un akıllı TV pazarındaki başarısının ana bileşenlerinden biriydi ve bu da Tizen TV Platform Lisanslama hizmetini çok daha ilgi çekici kılıyor.

Samsung, lisanslama programını başlatarak potansiyel rakiplerinin karşılık vermesine de izin vermiş oldu. Öte yandan Samsung bu iş birliklerinden telif hakkı kazanacak, dolayısıyla Tizen platformu söz konusu olduğunda bu bir kazan-kazan durumu haline gelecek. Bununla birlikte, Tizen OS'ye erişimi olan diğer akıllı TV üreticilerinin platformun avantajlarından Samsung'un yaptığı gibi yararlanıp yararlanamayacağını görmek de önümüzdeki süreçte ilginç olacak.