• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Sapyoseksüellik nedir?

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150
Zaman değiştikçe insan ilişkileri de hem farklı bir bakış açısı hem de farklı bir form kazanıyor. 60-70’li yıllarda bir kadının “hanım” bir erkeğin ise “beyefendi” olması evlilikler ve ilişkiler için kriterken, zaman içerisinde bu düşünce değişti. Bu kriterler yerini “güzellik” ya da “yakışıklılık” gibi kavramlara bıraktı. Ancak her zaman çevremizde “önemli olan iç güzellik” diyenler de vardı. Sapyoseksüellik ise bu bakış açılarına farklı bir boyut kazandıran bir kavram. 21. yüzyıl ile birlikte öğrenilen ve yayılmaya başlayan bu kavram; bir ilişkide kişinin diğerinin zekasına, entelektüel oluşuna, kısaca beynini çekici bulmasını ifade ediyor. Sapyoseksüel ne demek? Sapyoseksüel kimlere denir, gelin birlikte bakalım.

İlişkilerin yüzeysel olduğu günümüzde, sapyoseksüel terimi aslında oldukça önemli. Çünkü kişinin tüm bu yüzeysellikten sıyrılmasını ifade ediyor​

sapyoseksüel ne demek

Akıllı sözcüğünün Latincesi olan “sapien” ile “sexualis”in birleşmesinden oluşan sapioseksüalite kelimesi, karşı cinste zekayı en önemli unsur olarak gören kişilere deniyor..​

RuHuMDaKiöKüZ

MFC Üyesi
Konular
26
MFC Puanı
9,550
geçmişte bu konuda çok abartı davranan kişiler gördüm. karar aşamasında en önemli kıstas bu olmamalı zira aynı zekayla sizi de kündeye getirebilir karşınızdaki insanlar...

Beredai

MFC Üyesi
Konular
1
MFC Puanı
500
Ruhu şad olsun kemal sunalı hatırladım beleşmi kardeş beleşmi wii :) günümüz insanları boy kilo tip maddiyata bakar nerde sapyoseksüellik : )
Kahrolsun şaire aşık olup mühendislerle evlenenler yaşasın sapyoseksüellik! : )
Güzel konu emeğine sağlık Pozitivizm

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150
Teşekkür ederim @Beredai,bu konuyu kendimle.özdeşleştiğim için açmak istedim ben zekayı sevip zekasıyla insanın.yüzünü de güzelleştirebilecegine inananlardanım..Kalbinin güzelliği yüzüne vurmuş terimi tam.olarak.bu..
Oturup iki kelam laf edemedikten sonra neyleyim güzelliği..

Beredai

MFC Üyesi
Konular
1
MFC Puanı
500
çok haklısın. umarım karşına hep yüreği güzel insanlar çıkar.

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150
İnşallah herkesin karşısına istediği gibi biri çıkar..

Şüheda

MFC Üyesi
Konular
3
MFC Puanı
7,320
Sadece zekanın da tek başına yeterli olduğunu sanmıyorum. Değerleri, merhametli, sağ duyulu, kişilik gelişiminin de yerinde olması yani daha çok insani yönlerini önemsiyorum.

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150
Sadece zekanın da tek başına yeterli olduğunu sanmıyorum. Değerleri, merhametli, sağ duyulu, kişilik gelişiminin de yerinde olması yani daha çok insani yönlerini önemsiyorum.
Tabi ki sadece zeka yeterli değil burada anlatılmak istenen duygularından çok zekasıyla ilgilenilmesi..
Birde şu var zeki.insan zaten bütün bu değerlere sahip olmuş mantığını ön olana çıkarmış biridir..

Şüheda

MFC Üyesi
Konular
3
MFC Puanı
7,320
Birde şu var zeki.insan zaten bütün bu değerlere sahip olmuş mantığını ön olana çıkarmış biridir
Zeki insan isterse manevi değerleri önemser ve o doğrultuda hayatını yaşar. Zekasıyla bütün incelikleri planlayan seri katiller olduğu gibi insanlara fayda için zekasını kullanan bilim adamları olduğu da bir gerçek.

keroLayn

Emektar Üye
Konular
756
MFC Puanı
9,160
evde kalmanın allengirli adı