Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Seksenler 26. Bölüm Özeti

Jade

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    30 Kas 2012
  • Mesajlar
    7,557
  • MFC Puanı
    221
  • MFC Seviyesi

1980 yılında iyice yükselen anarşiden mahallemizde nasibini almaktadır. Geceleri silah sesleri duyulmakta sokaklarda bombalar patlamaktadır. Ayrıca mahallenin bazı sokakları sağcı ve solcu gençler tarafından tutulmuş ve mahalleliyi hatta polisleri bile sokaklara sokmamaktadırlar. 12 Eylül’e günler kala Fehmi ve ailesi de son derece gergin ve çaresizdir.

Öte yandan gündelik hayat telaşı da devam etmekte, grevde olduğu için maddi sıkıntılar yaşayan Fehmi, kooperatife girerek ev sahibi olmak isteyen Rukiye’yi müsriflikle suçlayınca evde soğuk rüzgârlar esmeye başlar. Kalbi kırılan Rukiye Fehmi’yi bile bunaltacak kadar tutumlu davranmaya başlar.

Gülden’in genç ve güzel arkadaşı Ceyda Ahmet’le tanışır ve ona âşık olur. Bu durum Gülden’in hiç beklemediği bir şeydir ve hiç ilgi göstermediği Ahmet bir anda kıymetli hale gelir. Ahmet ise Ceyda’nın bu ilgisini Gülden’i kıskandırmak için kullanacaktır.

 
Üst Alt