Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Seksenler 30. Bölüm Özeti

Jade

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    30 Kas 2012
  • Mesajlar
    7,557
  • MFC Puanı
    221
  • MFC Seviyesi

Plakçı Ergun da gözaltında…

Askerlerin yaptığı arama sırasında Gülden’in çantasından yasaklı bir kitap çıkmış, Ahmet suçu üzerine alarak gözaltına alınmıştı. Tüm aile onu çıkartmak için çabalamaya devam ederken Gülden de Ahmet serbest kalsın diye karakola suçu üzerine almaya gider…

Öte yandan abisinin tutuklanmasıyla yıkılan Nazlı teselliyi kendisine deliler gibi âşık olan Ergun’da bulmuşken, Ergun’un ani bir şekilde askerler tarafından alınıp götürülmesi Nazlı için ikinci bir darbe olur… Kimse Ergun’un neden gözaltına alındığını bilmemektedir.

12 Eylül ihtilalinin günlük hayata etkileri de devam etmektedir. Esnafın dükkânının önünde siyah çöp kovası bulundurmak zorunda kalması Butik Ali’yi harekete geçirir. Siyasi simge olan sakal ve bıyıkların kestirilmesi ise Kasap Bahtiyarın Manav Recep’e büyük bir şaka yapması için fırsat verir.

Ergun neden içeri girdi, Ahmet sorgucuları ikna edip özgürlüğüne kavuşabilecek mi? 1980 Genel Nüfus Sayımı nasıl yapıldı? Hepsi bu hafta Seksenler’de...

 
Üst Alt