SMF Kurulumu Resimli Anlatım - Güncel

KeReM

Kayıtlı Üye
MegaForum Üyesi
Profil Bilgileri
Üyelik Tarihi :
4 May 2018
Mesajları :
14
Puanları :
0
Bir forumunuz olsun istiyorsunuz ama ayırabileceğiniz çok fazla ödeneğiniz yok. Size ücretsiz bir forum scripti olan SMF yi öneririm. Kurulumu ve kullanımı çok kolay. Bir çokta mod içermekte.
Şimdi geçelim kurulumuna.

1. Öcelikli olarak resmi sitesinden install dosyalarını ve dil dosyalarını indirelim.
İnstall:
[http://download.simplemachines.org/
Dil Dosyaları:
[http://download.simplemachines.org/?smflanguages
İndirme işlemi bittikten sonra rardan çıkartalım ve dil klasörü içerisindeki dosyaları install klasörüne atalım ve değişiklikleri kabul edelim. Örnk Türkçe forum üzerinden yapılamaktadır.2. İnstall klasöründe birleştirdiğimiz dosyaları ftp ile anadizine yada siteadi.com/forum/ şeklinde yapacaksak ana dizinde oluşturduğumuz klasöre atıyoruz. Burda ftp ile bağlandıktan sonra public_html, www yada httpdocs isminde bir klasör bulacaksanız. Bu klasörleri açınca ana dizine eğer forum yada başka bir klasörde kuracaksakta bu klasörün içinde yeni bir klasör oluşturuyoruz.
3. Dosyalarına aktarımın bitmesine mütakip [UR.siteadi.com/insitall.php[/Uresi ile kuruluma başlıyoruz. İlk sayfada yapacağımız herhangi birşey yok DEVAM ET butonunu tıklıyoruz.
4. İkinci sayfada sunucu adresi, veritabanı adı, şifresi ve tablo seçeneği olacaktır bilgilerinizi girdikten sonra tekrar devam et butonunu tıklayacağız.


5. Bu sayfada forumumuzun başlığını gireceğiz ve devam et butonunu tekrark tıklayacağız6. Açılan sayfadada yapılacak herhangi bir işlem yok tekrar Devam Et butonunu tıklıyoruz.


7.Açılan bu sayfada forumda kullancağımız kullanıcı adını, şifremizi ve e mail adresimizi gireceğiz. Veritabanı şifrenizi tekrar girmeyi unutmayın.


8. Son sayfaya geldik ve geriye kalan tek şey İnsatall.php dosyasını silmek için burayı tıklayınız sekmesini tıklamak ve yeni yüklenen forumunuza göz atabilirsiniz bağlantısını tıklamak.


Hayırlı olsun

 
Üst