• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Sohbet.Net Radyo Kanalı Toplantı Logları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konular
91
MFC Puanı
1,220
Sohbet.Net Radyo Kanalı 2.Olağan Toplantısı 28.05.2017​

[22:30:41] <&Master> --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[22:31:06] <&Master> 2. Olağan #Radyo kanalı toplantımıza hoşgeldiniz arkadaşlar.
[22:31:30] <&Master> --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[22:31:32] <&Master> Arkadaşlar merhabalar, iyi akşamlar.
[22:31:42] <&Master> Bir irc sunucusu için #Radyo nun ne kadar değerli olduğunu anlatmama gerek yok sanırım, sizler de bu degerli birimin bir parçasısınız.
[22:32:01] <&Master> Her biriniz bu sunucu adına değer taşımaktasınız, taşıdığınız bu değerin farkında olmanızı ve kendinize yakısır tarzda tavırlar sergilemenizi temenni ediyorum.
[22:32:06] <&Master> -
[22:32:17] <&Master> Ben bu toplantıda sadece başlıca uyulması gereken kuralları sıralıyorum, daha sonra söylediğimde adaletsizsin denilmemesi için bir ön sözleşme niteliği taşıyacaktır,
[22:32:52] <&Master> ''Adeletsizsin'' Ne kadar da kesin bir yargı içeriyor farkında mısınız ?
[22:33:34] <&Master> Ben bunu hoş karşılar geçerim ama lütfen bunu herkese yapmayın ''yapan arkadaşlar.''.
[22:33:36] <&Master> -
[22:34:21] <&Master> 1 - Her dj kendinden sorumludur, bir dj in bir başka dj i olağan konularda uyarması kesinlikle yasaktır.
[22:34:35] <&Master> Bu kuralı neden koyduk ?
[22:35:04] <&Master> Bu kural #Radyo departmanı içinde aynı statude oldugunuz kişilerin (olumlu-olumsuz) tepkilerini farklı algılayıp kırgınlık ve tartışmaların önüne geçmek adına,
[22:35:14] <&Master> Radyo Sop'larının görevlerini daha rahat sağlayabilmesi için koyduk.
[22:35:30] <&Master> Radyo Sop'u yoktu mudahele ettim gibi bir düşünce kabul edilemez. ''olagan üstü bir durum söz konusu olmadığı sürece.''
[22:35:33] <&Master> -
[22:36:01] <&Master> 2 - Her dj yayın esnasından dinleyiciye olan hitabına dikkat etmelidir.
[22:36:22] <&Master> Kesinlikle kanaldaki dinleyici ile polemige girmemeli ve eger kanaldaki dinleyici haddini aşan tavırlar sergiliyor ise ban+kick secenegini kullanmalıdır.
[22:36:49] <&Master> Yayın formatınızı herkes beğenmeyebilir onlara hoşgörü yaklaşmanız size + kazandıracaktır.(Deneyerek fark edebilirsiniz)
[22:37:26] <&Master> 3 - Her dj'in 24 saat içinde 2 saatlik yayın hakkı vardır.
[22:37:51] <&Master> Bu madde altında yazacaklarımı lütfen dikkatle okuyunuz. Ve bu maddeyi yarın öbür gün kural diye hatırlattığımda bana kinci tavırlar sergilememenizi rica edecegim.
[22:38:22] <&Master> Saatli dj arkadaslar saatiniz gelmeden yayın almadan önce kesinlikle tüm joker dj arkadaşlara sormalısınız eğer joker dj arkadaşlardan alan yok ise, yayın alabilirsiniz.
[22:38:33] <&Master> Burda bu kolaylıgı saglama sebebimiz olabildigince yayıyının bota gecmemesini saglamak içindir.
[22:38:43] <&Master> Yayın saatiniz dısında yayın aldınız ve bitirdiniz, yayın saatiniz geldiginde burda öncelik joker dj ye gecer. Bosta bekleyip yayın almak isteyen joker dj arkadaşlarınız var ise,
[22:38:55] <&Master> yayını onlara bırakmalısınız. Aynı sekilde her joker dj'in de 1 periyodluk (2 saatlik) yayın hakkı vardr.
[22:38:58] <&Master> -
[22:39:20] <&Master> 4 - Yayını saat kaçta alırsanz alın yayın periyodu dolduktan sonra en fazla 10 dakika daha devam edebilirsiniz.
[22:39:39] <&Master> Örnegin, Ayse geldi 14:30 da yayını aldı. Ayse yayını en gec 16:10 da birakmak zorundadir.
[22:39:55] <&Master> Çünkü Ayse'nin yayin aldıgı periyod (14:00-16:00) saatleri arasındadır.
[22:40:08] <&Master> Bu konuda çok net tavrımı koyarım arkadaşlar süre aşılıyor ise, açık ve net şekilde yayını sonlandırılması gerektiğini söylerim.
[22:40:24] <&Master> Ve kimse bu konu yüzünden bana tavır da almasın, küsmesin de.
[22:40:26] <&Master> -
[22:40:36] <&Master> 5 - Saatli yayıncı arkadaşlar saatiniz gelmeden #Dj-Sohbet kanalında bulununuz.
[22:40:52] <&Master> Saatli yayıncı arkadaşlar yayın saatinizden 5-10 dakika önce kanalda bulunmanız sizin yararınızı olacaktır.
[22:41:17] <&Master> Daha önceden 10 dakika olan bekleme süresini 15 dakika çekmeyi uygun gördük. Peki bu ne demek ?
[22:41:32] <&Master> Veli'nin yayın saati 16:00 - 18:00 arası, biz Veli'yi bekliyoruz Veli haber vermedi ve 16:15'e kadar yayın saatine gelmedi.
[22:41:43] <&Master> Arktık o gün için 16:00 - 18:00 Veli'nin yayın saati değildir, joker dj arkadaşa geçer yayın.
[22:41:54] <&Master> Bu konuda kesinlikle tolerans tanınmayacaktır. İyi niyetlerimizin suistimal edilmesine izin veremeyiz.
[22:42:13] <&Master> -
[22:42:38] <&Master> 6 - Aynı yayın periyodunda 1'den fazla dj adı yazılı olabiliyor bu durumda ne olacak ?
[22:42:47] <&Master> Saat 22:00 - 24:00 yayınında Hatice - Jale - Kenan arkadaşların isimleri var, bu 3 arkadaş kendi aralarında konusup günlerini belirleyecek ve Radyo Yonetimine bildirecektir.
[22:43:04] <&Master> Aksi durumda 2 arkadaş veya 3 arkadaş aynı gün aynı saatte yayın almak isteyecektir. Bu durumda elimizden bir şey gelmez 3 arkadaş da magdur olacaktır.
[22:43:18] <&Master> Bu durumdan ötürü magduriyet yaşamamanız için lütfen aynı yayın periyodundaki arkadaşlarınızla görüşünüz.
[22:43:21] <&Master> -
[22:43:47] <&Master> 7 - #Dj-Sohbet kanalında kesinlikle özel konusmalarınızı yapmamalısınız.
[22:43:58] <&Master> Bu konuda cok netiz Radyo yonetimi olarak. Lütfen herkes özel meselisini özelinde konuşsun.
[22:44:11] <&Master> #Dj kanalı kesinlikle sohbete kapalıdır kimsenin zorunlu olmadıkça #Dj kanalında konuşmasını istemiyoruz arkadaşlar.
[22:44:23] <&Master> #Dj-Sohbet kanalında tartışmamaya dikkat ediniz, anlaşamadığınız konularda kesinlikle Radyo Yonetimi ile irtibata geçiniz.
[22:44:31] <&Master> -
[22:44:33] <&Master> 8 - Sunucu üst yönetiminin aldığı karara göre;
[22:44:47] <&Master> BamteliFM radyosunda asla Kürtçe şarkı çalınmayacaktır,
[22:44:57] <&Master> O zaman diğer diller de çalınmamasın gibi çıkışlar olacaktır ki;
[22:45:08] <&Master> Arkadaşlar ülkemizin içinde bulunduğu durum ve toplumumuzdaki hasas konular göz önüne alınarak bu çıkışın önüne geçelim.
[22:45:19] <&Master> Bir takım insanlar bu durumdan faydalanıp Sunucu yonetimini bazı mecralarda karalama gafletinde bulunuyorlar.
[22:45:31] <&Master> Sunucumuzun çıkarları ve devamlılığını göz önüne alıp bu karara saygı duyulması gerektiği kanısındayım.
[22:45:40] <&Master> Lütfen herkesin anlayışla olaya bakmasını istiyorum.
[22:45:45] <&Master> -
[22:45:59] <&Master> 9 - #Dj-Sohbet kanalında geçen ve Radyo yonetimi tarafından size iletilen ciddi konuları kesinlikle yayını taşımayınız.
[22:46:15] <&Master> Böyle bir durumu ben fark ettiğim an kesinlikle ceza yoluna giderim bana kırılabilirsiniz de fakat ben asla bu şeye müsade etmem.
[22:46:26] <&Master> Kesinlikle log cıkartılmamalı Radyo kanallarından fark ettiğimde o kişiyi direk silme yoluna giderim.
[22:46:35] <&Master> Burda olan burda kalmalı.
[22:46:38] <&Master> -
[22:47:06] <&Master> 10 - Bir dj in küfürlü loglarına karşı hiç olumlu bir tutum izleyemeyiz.
[22:47:24] <&Master> Radayo yonetimi olarak bu konuyla ilgili kesin bir kararımız var
[22:47:48] <&Master> Herhangi bir dj arkadaşımız küfür yoluna başvurdugu an radyo ile olan baglantısı kesilir.
[22:47:50] <&Master> -
[22:48:01] <&Master> ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[22:48:12] <&Master> Benim aklıma gelenler bunlar oldu eksik oldugum noktaları diğer yonetici arkadaşlarım veya sizler tamamlayabilirsiniz.
[22:48:23] <&Master> Herkese katılımlarından dolayı tesekkür ederim.
[22:48:33] <&Master> Son olarak toplantıya katılan - katılmayan tüm arkadaşlar bu kuralları okuyup kabul etmiş sayılmaktadır.
[22:48:34] <&Master> -

vioLeta

Özel Üye
Konular
946
MFC Puanı
540
Ah bu toplantılarr :D Vodqa rahat bırak dj leri ya ne çektiler senden :D

Sezen

Emektar Üye
Konular
692
MFC Puanı
90,050
vioLeta toplantı olmuş ama maşallah hep Master kimse o konuşmus :D

Konular
20
MFC Puanı
150
Master benim sadece benim konusmamın sebebi diğer yönetici arkadaşların katılımı tam anlamıyla sağlanmadı ve temel konulara değindim. Bir nevi kuralları tekrardan dile getirdim.

Min

Üyeliği durduruldu!
Konular
41
MFC Puanı
7,680
Ben "kürtçe şarkı çalınmayacak" ibaresine takıldım.Art niyet yoktur belki bu durumun sabote edilmesinden çekindiğiniz için böyle bir karar almış olabilirsiniz.
Yine de böyle kesin bir üslupla belirtilmesi çok cahilce olmuş.Dj olan kişilere çalınacak kürtçe şarkılar aykırı anlamlar içermedikçe isterlerse çalabilecekleri yönünde insiyatif kullanabileceklerini belirtebilirdiniz.
Yani biri kürtçe şarkı istediğinde dj arkadaş o şarkının anlamında aykırı bişey olmadığına eminse çalmasında sakınca olmamalı.Şüphesi olursa zaten çalmasın.
Çünkü yasakçı bir zihniyet hiçbir zaman tasvip edilemez.

LeGoLaS

Onursal Üye
Konular
4,885
MFC Puanı
15,790
İhale sana kalmış Vodqa anlaşılan :) Min'e kesinlikle katılıyorum bir laz olarak :)

Bu arada dediğimi yanlış anlamayın keskin ve net bir şekilde ifade edilmiş bazı cümleler var burda unutulmaması gereken bu insanlar buraya emek veriyor ve bir kaşılık almadan bunu yapıyorar emir kipli cümleler vs vs oldukça mantıklı gelmiyor bana. Yerarşi mutlaka olmalı kabul ama seviyeyi aşmamalı diye düşünüyorum.

Sadece belirtmek istedim bu sadece size özel değil gerçi forumlarda da var :)

Bence daha dikkatli yazabilirsiniz kapanış cümleleriniz iyiydi :)

Konular
4
MFC Puanı
130
Çok alakasız yerden dalacağım ama ben bu sohbet kanalı olayını bayadır anlamıyordum. Ve hala anlamıyorum :D

Konular
91
MFC Puanı
1,220
Ben "kürtçe şarkı çalınmayacak" ibaresine takıldım.Art niyet yoktur belki bu durumun sabote edilmesinden çekindiğiniz için böyle bir karar almış olabilirsiniz.
Yine de böyle kesin bir üslupla belirtilmesi çok cahilce olmuş.Dj olan kişilere çalınacak kürtçe şarkılar aykırı anlamlar içermedikçe isterlerse çalabilecekleri yönünde insiyatif kullanabileceklerini belirtebilirdiniz.
Yani biri kürtçe şarkı istediğinde dj arkadaş o şarkının anlamında aykırı bişey olmadığına eminse çalmasında sakınca olmamalı.Şüphesi olursa zaten çalmasın.
Çünkü yasakçı bir zihniyet hiçbir zaman tasvip edilemez.

İhale sana kalmış Vodqa anlaşılan :) Min'e kesinlikle katılıyorum bir laz olarak :)

Bu arada dediğimi yanlış anlamayın keskin ve net bir şekilde ifade edilmiş bazı cümleler var burda unutulmaması gereken bu insanlar buraya emek veriyor ve bir kaşılık almadan bunu yapıyorar emir kipli cümleler vs vs oldukça mantıklı gelmiyor bana. Yerarşi mutlaka olmalı kabul ama seviyeyi aşmamalı diye düşünüyorum.

Sadece belirtmek istedim bu sadece size özel değil gerçi forumlarda da var :)

Bence daha dikkatli yazabilirsiniz kapanış cümleleriniz iyiydi :)

Arkadaşlar haklısınız sizleri anlıyorum fakat orada nelerle uğraşılıyor kimlere ne laflar anlatılamıyor hergün şahsen şahit oluyorum. Bazı davranışlara insan mecbur ediliyor. Açıkçası ben hiç yadırgamadım üslübu ve bu yasağı. Sonuçta kürtce bilmiyoruz çoğumuz ve bu sürekli suistimal ediliyor.
Sizin yorumları görünce aa öyle mi ya oldum :D
İlk toplantıdan sonra pek ilerleme gözlenmedi ki duruma göre üslupda sertleşme -ki bence bu bir netliktir - olması çok normal :f37:

Çok alakasız yerden dalacağım ama ben bu sohbet kanalı olayını bayadır anlamıyordum. Ve hala anlamıyorum :D

ben anlatayım kuzum sana :D

Min

Üyeliği durduruldu!
Konular
41
MFC Puanı
7,680
haklısın BuKa senle bile uğraşıyorlar allah yardımcıları olsun fhfhdhdhdh
ben şahsen senin nazını çekemedim :d

Konular
20
MFC Puanı
150
Evet arkadaşlar yazdıklarınızı okudum. Bir çoğu noktada hemfikiriz fakat, 'Kürtçe Şarkı Kesinlik Çalınmayacak' ibaresini kesin bir dille belirtme sebebim bu konuda gösterilen iyi niyetin defalarca kötüye kullanılmasından kaynaklıdır. Şahsım adıma müziğin evrensel olduğunu dile getirebilirim. BuKa arkadaşımızın da belirtmiş olduğu üzere dışarıdan bakıldığında sert bir dil ile yazılmış kurallar görüyoruz bundan önceki uyarılarımızın dikkate alınmaması bizi böyle bir dil kullanmaya itmiştir.Tekrar olarak 'Kürtçe Şarkılar' konusundaki karar tamamen üst yönetimin sunucu çıkarlarını göz önüne alarak aldığı bir karardır. Haklı ve yerinde bir karar olduğunu da söyleyebilirim. Sunucu yöneticilerinden biri olarak bu durumun geçen zamanlarda başımızı çok ağrıtmasından ötürü bunu rahatlıkla söyleyebiliyorum. Hepinizin ilgi ve alakasından ötürü teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...