• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Sohbet.Net Yönetim Kadrosundan mArLon ile Röportaj

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konular
756
MFC Puanı
210
<Euphoria> Merhaba mArLon hoşgeldiniz. Öncelikle Röportaj için teklifimizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz .
<mArLon>Merhaba Euphoria hoşbulduk teşekkür ederim.
<Euphoria> Röportaj teklifi geldiğinde çok şaşırdığınızı duydum.
<mArLon> Rica ederim de benim için çok şaşırtıcı oldu bu teklif öncelikle beni seçtiğiniz için forum yönetimine çok teşekkür ederim, evet şaşırmamak elde değil, çünkü genelde röportajlar sunucu sahipleri veya adminler tanınmış kullanıcılar ile olur bildiğim kadarıyla.
<Euphoria> Alışılmış olan bu sanırım.
<Euphoria> MegaForum.com'a hem renk getirmek istedik, hemde Adminler ve tanınmış kişiler haricinde, diğer kullanıcılarımızı daha yakından tanımak istedik.

<Euphoria> İlk sorumla başlayayım hemen. Klasik bir soru.
<Euphoria> mArLon kimdir? Kendiniz hakkında bize bilgi verebilir misiniz?

<mArLon>ismim Fatih 29 yaşındayım doğduğumdan beri istanbulda ikametgah ediyorum.
<mArLon> yıllardır istanbulda ailemle birlikte hayatımı sürdükmekteyim.
<mArLon> ara sıra özlem hasret gidermek icin ailemi memlekete götürürüm akrabalarımızın yanına.
<mArLon> evin tek erkek çocuğu olduğum icin annem babamda yaşlı olduğu için yanlarından ayrılamıyorum :)
<mArLon> Öyledir mutluyum huzurluyum keyif veriyor bana onlar :)
<Euphoria> Maşallah, ne güzel. Renkli bir hayata sahipsiniz anladığım kadarı ile :)

<Euphoria> Pekala, mArLon IRCle tanışmanız nasıl gerçekleşti ?

<mArLon> IRC ile tanışmam tabiki cafede oldu. Bulunduğum ilçe veya diğer ilçelerde cafeler daha yeni yeni açılıyordu.
Orta okula gittiğim yıllarda okul çıkışında ilk koştuğumuz yer tabiki cafeydi. Okula giderken babamın annemin verdiği harçlıkları biriktirirdim kantinden su bile almazdım :)
Aç susuz durarak cafede biraz daha fazla oyun oynamak için böyle karar verirdim:)

<mArLon> Masa üstünde mIRC programını görmüştüm bu nedir merak ederek açtım, mIRC'i ilk açtığımda beceremedim girmeyi tabi, cafe sahibi genç abimiz vardı, tabi masaya para veriyoruz bizden başka sabit müşterisi yoktu, seslendim koşarak geldi oda, şunu nasıl açıyoruz diyerek açtırdım oda beni ekolay.net giriş yaptırdı.
<mArLon> 2000 yıllarıydı hiç unutamıyorum çok güzel günlerim oldu orda, Okuldan kaçardım mIRC'e koşardım çok devamsızlık yapıyordum mIRC yüzünden çok hoşuma gidiyordu ordaki ortam
<mArLon> Bu yazdıklarımı okuyan arkadaşlar olucak elbette ordaki nickim aut bir sonraki shok_shekil olarak takılıyordum, yaklaşık 2005 yılına kadar orda takıldım, hiçbir şekilde yönetimde bulunmadım, her kullanıcının özel odaları vardı, oraya girerdik sohbet ederdik.
<mArLon> Aop, Sop, Voice neymiş umrumda değildi harika günlerim vardı, orada daki şuan bu sunucuda bulunan Admin Hero'yu orda görüyordum.
<mArLon> Güzel günlerim geçti, ekolayda hep user olarak takıldım. Adminler, Operler, Founderler iç içeydik gırgır şamata çok güzeldi, ama genelde sunucularda Adminler, Founderler veya Üst düzey yetkililer genelde userler ile diyalog halinde olmazlar. Nedense hep uzak duruyorlar onlardan ricam userlerle iç içe olun genel kanallarda sohbet etsinler, diyalog halinde olsunlar. Bizim zamanımızda hep öyleydi, user olmazsa sunucu olmaz zaten userlere değer versinler. 2005 yılının sonlarina dogru biraktim IRCi.

<Alcatraz> Allah anne ve babalarımızı başımızdan eksik etmesin mArLon
<mArLon> Şimdi tabi hem komik hem duygusalda anne baba farklı bende çok farklı ya
<Alcatraz> Ne güzel, ne demek, anne ve babana bağlı olmayacaksın kime bağlı olacaksın mArLon
<Alcatraz> Tebrik ederim seni.

<Alcatraz> Şimdi sunucu kullanıcılarımızın daha doğrusu #Master kanalında bulunmayanların vakıf olmadığı ve benim çok hoşuma giden bir diyaloğun var.
<Alcatraz> Ondan bahsetmek istiyorum.
<mArLon> Tabiki merakla bekliyorum :)
<Alcatraz> Sunucu yönetimine girdiğinde bir hitap şeklin vardi, onu anlatır mısın okuyacak olan arkadaslarımıza ve bunu #Forum kanalında da uygular mısın acaba selamlama şekli olarak :)))
<mArLon> Tabiki memnuniyetle :)
<mArLon> Selam üst yönetim,orta yönetim kıdemliler ve devrelerim :)
<mArLon>Giriş şeklim bu şekildeydi :)
<mArLon> Gayette mükemmel şekilde karşılıyorlardı, normal selam verdiğim zaman genelde bir kişi almıyordu selamı.
<mArLon> Diğerleri almıyorlardı böyle giriş yaparak herkes cevap veriyordu ortaya güzel cümleler çıkıyordu:)

<Alcatraz> Ben ilk yazını gördüğümde çok gülmüştüm devrem.
<Alcatraz> Farklı bir tarz olmuştu.
<mArLon> tebessüm etmek güzeldir.

<Alcatraz> Genel anlamda, kafa dengi birisin zaten sohbet ve muhabbetlerini incelediğim kadarı ile, yanılıyor muyum? Yoksa gerçek hayatta daha sakin kendi içine kapanık biri misin?
<mArLon>Sen sanal ve real olarak farklı bir karakterim yoktur. Aslada olmaz. Sanalda neysem realde de aynı şekilde davranırım. Neşeli olmayı seviyorum, sürekli muhahbbet etmeyi insanlarla tanışmayı çok istiyorum.
<mArLon> Sınıf ayrımı olmadan insan seçmeden en iyi şekilde karşı tarafıda memnun etmem icin çaba sarf ederim.
<mArLon> Sakinim genelde sinirlenmiyorum kolay kolay, asla içime kapanık biri değilim :)
<mArLon> Karşımdaki insan benden küçük olsun büyük olsun hiç farketmez onun yaşına iner o nasıl mutlu olacaksa o derecede muhabbet ederim :)

<Euphoria> Pekala, mArLon'un arkadaşı veya arkadaşları kimdir? Özellikleri nedir?
<mArLon> Öncelikle güzel soru. Burda arkadaşım kısa süre içinde aranızda oldum zamanla inşallah olur diye ümit ediyorum :)
<mArLon> Real'de çocukluk arkadaslarım var çocukluk derken baya derin çocukluk küçükken annem artık büyüdün evladım sokağa çıkabilirsin yalnız dediği zaman :) Sokağa ilk çıktığım zaman tanıştığım çocukluk arkadaşlarım ile halen daha aynı şehirde arkadaşlıklarımı sürdükmekteyim.
<mArLon> ailem gibi hepsi arkadaş dedigin can senin yarisi olmali benim icinde onların hepsi öyledir kalbimde.
<Euphoria> Çok haklısın. Dost dediğin Can yarısı, kardeş sayılmalı.
<mArLon> Arkadaş dediğin cana yakın olmalıdır. Dürüst mert cesur sonrada ahlaklı saygılı efendi bu özellikleri taşıyan zaten yanımda olur, Şu zamana kadar hiç kötü arkadaşım olmadı bu yönden çok şanslıyım :)

<Euphoria> Ailenle, Arkadaş veya Dostlarınla yada yalnız iken neler yapmaktan hoşlanırsın?
<mArLon> Ailemle genelde evde aksamlari yanında olduğum sürece onlar cok mutlu oluyor. Fazla gezmeyi sevmez ailem, arada Şile ağva tarafında yazlığımız var.
<mArLon>
<mArLon> Ailem gelmediği zaman genelde ayda 2 kere arkadaşlarım ile her hafta sonu ordayız.
<mArLon> arkadaşlarımla sessiz sedasiz kalabalık şehirden sıkıldığımız için sakin doğa huzur verici yerlere gitmeyi tercih ediyorum.
<mArLon> her hafta halı saha maçlari yapıyoruz. bazende turnuvalara katılıyoruz. Kendimi övmeyi sevmem ama iyi top oynuyorum :)
<mArLon> sürekli gezerim şehir dışına bol bol çıkıyoruz hep birlikte hayatımda biri olmadığı için onlarla takılıp eğlenmeyi seviyorum.
<mArLon> Fenerbahçe maçlarına gidiyorum, son 4 maçtır gitmiyorum gitmemeyi tercih ediyorum, fanatik Fenerbahçeliyim bu arada :)

<Alcatraz> Iyi top oynayan birisin anladığım kadarıyla. Maçlardan sonra da alkol ve sigara kullanmıyorsun değil mi ?
<mArLon> Alkolü kullanmıyorum asla bir aralar merak ederek içtim, ama sonra nefret ettim, tuhaf birşey hoşuma giden bir yanı yok yani :)
<mArLon> sigara içiyorum iyi bir içici değilim , tiryakisi değilim örneğin bir paket aldığım zaman 3 gün gidiyor :)

<Euphoria> mArLon ehliyetiniz var mı, peki ve arabalara merakınız nedir?
<mArLon> Var ehliyetim arabaları severim çocukluğumdan gelen bir tutku
<mArLon> Istanbul gibi bir şehirde yaşıyorsun arabasız asla olmaz diyorum. Efendi gibi binerim arabama camlar sona kadar indir müzik son ses dımtıs dımtıs ASLA YAPMAM.
<mArLon> Centilmen bir Şöförüm ben, çevreye her zaman saygım vardır, efendi gibi sürerim aracı, işimi görürüm herhangi bir tarzım yok araç sürerken :)

<Euphoria> Anladığım kadarıyla keyif te alıyorsunuz o zaman kullanmaktan
<Euphoria> Arabaya bindiniz, başınızı alıp gidiyorsunuz diyelim, nerelere gitmek istersiniz?
<Euphoria> Nelereleri görmek istersiniz?
<mArLon> Imkanim olsa bir dünya turu yapmayı herzaman isterdim.
<mArLon> Gezmeyi çok seviyorum ama araçla gezmek uzun yol tek Şoför yoruyor insanı, genelde araca bindiğim zaman üsküdara beykoz salacak yakınlarında denize karşı oturmayı çok seviyorum. Insanın arada tek kalmaya çok ihtiyacı oluyor, tek olduğum zaman ilk durağım orası tabikide.
<mArLon> Uzun yola çıkmayı her zaman istiyorum, Türkiyenin bu güzel vatanın her yerini görmek isterim, İnşallah en kısa zamanda birgün bu hayalim nasip olur diyelim :)

<Euphoria> Herşey gönlünüzce olur umarım
<mArLon> Inşallah teşekkür ederim.
<Euphoria> Hayalinizdeki Araç nedir veya ne gibi özellikler taşımalı?
<mArLon> Otomobil olarak yıldızdan şaşmıcan tabiki mercedes seçerim audi markasınıda seviyorum. Araç dediğin tabiki özellikleri bana göre ekonomik olucak yakıtı fazla yakıtlı olmayacak anahtarı çevirdiğinde 20 tl gitti demiyeceksin için cız etmeyecek :) Uygun yakıtlı araç bütçene göre daha güzel olur, paran bol olursa yakıt marka önemsiz olur tabikide :)
<mArLon> Aracın dış aksesuarına çok önem veririm gösterişli olucak,
<mArLon> kalite olucak araç dediğin gidipte tofaş alana kadar yürümeyi tercih ederim, burdan tofaşçılara ayıp olmadı umarım :) Kaliteli araç olunca genelde her özelliği mevcut oluyor, aramana gerek olmuyor özellik :)

<Euphoria> Yok, ayıp olduğunu sanmıyorum :)
<Euphoria> Tercih meselesi sonuçta, zevkler tartışılmaz
<mArLon> ayni fikirde sende olduğun için sevindim tofaş adına :)
<mArLon> tabiki.

<Euphoria> Diğer bi sorum, mArLon Sohbet.Net'de nasıl Oper oldu ?
<mArLon> uzun zaman sonra 2015 başında pc başına geçtim işlerden dolayı.
<mArLon> sıkıntıdan Irce girmeyi düşündüm Sohbet.Net geldi aklıma direk buraya geldim. Henüz nickim olmadığı için fakirr diye giriş yaptım. Sunucudaki bazı arkadaşlar fakirr diye tanırlar beni :)
<mArLon> Onu nicki almamdaki sebepte gırıir şamata keyif almak muhabbet daha güzel olur diye düşünerek seçtim :)
<mArLon>bir kaç ay böyle takıldım, kanal genelinde bir muhabbet esnasında bir bayan operator beni sebepsiz yere banladi, Operlerden birinin özeline gittim ileri geri konuştu benle, Sunucudan uzaklaştırdı beni asla argo söz kullanmadim sebepsiz keyfi ban attı bana burdan.
<mArLon> Tekrar giris yaptim #Sales odasina girdim ne kadar dedim operlik fiyatı? Makul geldi bana, Fenerbahçe odasini sordum fiyatını, fenerbahçe odasını aldım sonrada atmalar arada devam etti tabi operin nickini vermeyeyim uygun olmaz. Fenerbahçe odasını geri verdim operlik eklettim kendime. Fakirr nicki ile artik muhabbetler çirkinleşmeye başladı karşı taraftan çirkin cümleler geliyordu alaycı olarak :)
<mArLon> sonra değiştirmeye karar verdim aklıma Marlon Brando geldi hosuma gidiyordu filmleri. Marlon olarak bu nicki kayıt ettim.
<mArLon> Operliğime bu nick ile devam ettim atmalar kesildi tabiki oper olduğum icin :)

<mArLon> bir anlık haksız yere öfkeyle bu durum gelişti süre bitince userliğe geri döndüm zaten hep userdim :) Operdim diye kasılma filan yoktu sessiz durma yoktu aynı yerden operlikle birlikte muhabbet devam ediyordu o sadece süstü :)

<Euphoria>
<Euphoria> mArLon Sohbet.Nete girdiği zaman hangi kanallarda ve kimlerle takılır ?
<mArLon>ilk girdiğim kanal Fenerbahçe odası, genelde Fenerbahçe odasında sohbet ediyorum. Arkasından sıraya koyarsak #Forum, #Felsefe, #Rize, #Turkey- Omer abi çok sevdiğim bir insan kendisi, genelde çağırıyor kullanıcılar, her kanala gidiyorum muhabbet sohbet icin.
<mArLon> Öyle özel bir odam yok genelde sohbet etmeyi tercih ediyorum pc basinda durduğum sürece

<Euphoria> Ara sıra sizi MegaForum.com da Aktif olarak görebiliyoruz, Forumumuz hakkindaki düşünceleriniz nedir ?
<mArLon> vaktim olduğu sürece ilk foruma giriyorum sonra irc giriş yapıyorum.
<mArLon> Forumun bu kadar güzel olduğunu daha önce düşünmezdim. Eğlenceli arkadaşlar çok güzel bilgili yararlı, eğlenceli geçiyor, ordaki tüm kullanıcılar canı gönülden kutlarım.
<mArLon> Tabiki Alcatraz'a tekrar teşekkür ediyorum forumu önerdiği icin.
<mArLon> Yönetim olarak iyi işler yapıyorsunuz orda emek veriyorsunuz emeğinizin karşılığı bizim düşüncelerimiz inşallah sizi mutlu ediyordur.
<Alcatraz> Asıl ben sana teşekkür ederim mArLon
<Alcatraz>Ilgin, alakan ve yaklaşımın için...
<mArLon> Harika işler çıkartıyorsunuz forum adına, ben çok memnunum sizden forum yöneticileri olarak yardım seversiniz sıcak kanlılığınız paylaşımlarınız canı gönülden olduğu için teşekkür ederim.

<Alcatraz> Kritik bir soru, forumda paylaşımlarını en çok beğendiğin 5 kişiyi yazar mısın? Ve nedenleri ile birlikte tabii :)
<mArLon> Bana göre hepsi çok güzel şeyler paylaşıyor, isim versem diğer arkadaşlara haksızlık olur, hepsi çok iyi :) Bana göre ayrım yok şuanda hepsi eşit hepsi güzel konular paylaşımlarda bulunuyor, desem gönül koyarmısınız? :D

<Alcatraz> Şu anda en sevdiğin 5 kişiyi bizimle paylaşmak zorundasın, Euphoria hemen arkanda, ve ensende cevaplarını bekliyor.
<Euphoria> koyarız, mızıkçılık yapma da çabuk bitsin :D
<mArLon> Timelord, Yusuf, Algos, Euphoria ve Alcatraz.
<mArLon> Bunların paylaşımlarını çok görüyorum diğerlerine umarım haksızlık olmaz, ama eminim onlarda güzel seyler paylaşıyor. Direk Megaforum'a girince bügün ki mesajı tıklayinca genelde bu üyeleri görüyorum.

<Euphoria> En sevdiğiniz bölüm hangisidir?
<mArLon> Hepsini seviyorum özel favori bölümüm yok bende düşüncem bu şekilde, genelde her bölümü takip ediyorum merak ediyorum bakıyorum.

<Euphoria> Pekala mArLon çok yorduk seni :)
<Euphoria> Eklemek istediğin birşey veya MegaForum.com Kullanıcılarına bir mesajınız var mı?
<mArLon> Eh yorulmadık desek yalan olur :) Alcatraz Euphoria sizde yoruldunuz teşekkür ederim emekleriniz için.
<mArLon> var tabi olmazmı forumdaki bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum o güzel paylaşımları için online olduğum sürece bende elimden geleni yapıyorum, yararlı bilgiler için hepsine teşekkür ediyorum.

<Euphoria> mArLon son olarak bizimle çalışma fikrine nasıl bakarsınız ? :D
<mArLon> Sizinle forum adına çalışmak isterim tabikide :) teşekkür ederim bu arada teklifiniz için, yaz tatiline giriyoruz tabikide bende şehir dışında olacağım için, şimdilik bu teklifi beklemeye alsak herşey yarım kalmasın teklifi kabul ettikten sonra :)
<mArLon> Geldikten sonra tabiki teklif geçerli olursa hayat şartlarında değişiklik olmazsa forum adına birşeyler yapmak bende isterim tabi.

<Euphoria> Herzaman bekleriz mArLon, seni aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız, bundan emin olabilirsiniz.
<Alcatraz>Biz kendi adımıza şahsen teşekkür ediyoruz, çok eğlendik ve çok güzel bir söyleşi olduğuna inanıyoruz.
<Euphoria> Bizi kırmadığın için teşekkür ediyoruz.

<mArLon> Röportaj için bu saate kadar sizde emek verdiğiniz Euphoria Alcatraz birlikte ben asıl teşekkür ederim güzel sorularınız için.

Konular
772
MFC Puanı
530
Teşekkürler mArLon , güzel röportaj olmuş , içten cevaplarınız için tekrar teşekkürler.

Konular
227
MFC Puanı
540
Tesekur ederiz güzel olmuş yureginize emeğinize saglik :)

Konular
625
MFC Puanı
10
Emeğinize sağlık. Güzel röportaj. :)

Konular
756
MFC Puanı
210
Cok keyifli ve eglenceli bir röportaj oldu cidden, bu sansi bize, Alcatraz ile bana verdigin icin tsk ederiz mArLon tekrar :)

Ferda

MFC Üyesi
Konular
1
MFC Puanı
0
Çok güzel olmuş okurken güldüm:)

Zeynep1

MFC Üyesi
Konular
941
MFC Puanı
5,250
güzel röportaj olmuş mArLon u çok tanımıyorum ama ılımlı iyi birine benziyor :)

LeGoLaS

Onursal Üye
Konular
4,885
MFC Puanı
15,790
bunu ilerleyen zamanlarda ikinci kez yapmak lazım bence :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...