• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Sohbet.Net Yönetim Kadrosundan OMeR ile Röportaj

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konular
756
MFC Puanı
210
<Alcatraz> OMeR abi öncelikle hoş geldiniz.
<OMeR> h.b Alcatraz ımm tşk ederim sende h.g güzel kardeşim benim.

<Alcatraz> Teşekkürler abi :) Öncelikle MegaForum Ailesi'ne röportaj için vakit ayırmandan ötürü teşekkürlerimi sunuyorum.
<Alcatraz> Keyifli bir röportaj olacağını umuyorum.
<OMeR> Rica ederim ne demek, asıl tevecühün gösterip benimle böylesine bi röportaj yaptığın için, ben tşk ederim kardeşime. İnşallah arzu ettiğin gibi bi Sohbetimiz olur.
<Alcatraz> Öncelikle seni kullanıcılarımızın daha yakından tanıyabilmesi adına, kendinden biraz bahsetmeni rica edeceğiz OMeR abi?
<OMeR> Kısa ve öz olarak Alcatraz ımm, adım Ömer, 45 yaşındayım ve Kamu da Memur olarak çalışmaktayım. Evliyim ve iki kızım ve ikide tek yumurta ikizleri oğullarım olmak üzere 4 çocuk babasıyım. Büyük kızım 15 yaşında onon küçüğü kızım 10 yaşında, ikizlerde 5 yaşına girecekler. Yurdun insanı biriyim.
<Alcatraz> Allah bağışlasın OMeR abi.

<Alcatraz> İnternet ile tanışman nasıl oldu peki? Kısaca anlatman mümkün müdür?
<OMeR> ALLAH razı olsun, RABİMM herkesin evladını bağışlasın olmayanlara da nasip etsin inşallah. İnterneti hobi olarak kullanan ve bu nedenle ayrıntılarını çok fazla da bilen biri değilim dir. Belki de İnternetin ilk kullanıcıların dan biriyim, çok uzun zaman oldu İnternetle haşır neşir olmam. İnternetle perçinleşmem işimin büyük bir kısmının bilgi başında oluşudur.

<Alcatraz> İnternet ile iç içe olman işinden ötürü doğal gibi gözüküyor OMeR abi, peki IRC ile nasıl ve ne zaman tanıştın?
<OMeR> İlk olarak Süperonline vardı, ilk internete o yıllar da herkes gibi çat pat başladım. Sonrasın da Rekor.Net vardı oraya takıldım bir süre , sonrasın da Cikolata.Net vardı oraya takıldım, tabi ki bu takılmalar arasın da süreler var, bazen bir Yıl, bazen iki Yıl ara vermişliğim var, en son olarakta Sohbet.Net olarak buraya takıldım.
<OMeR> Son durağım sanırım burası olacak :)
<Alcatraz> :)

<Alcatraz> Neden son durak Sohbet.Net peki OMeR abi? Bu platformda seni çeken ve tutan şey nedir acaba? Sohbet.Net hakkında söylemek istediğin neler var acaba?
<OMeR> Kimileri beğenmese bile şahsımca tüm sunucular içinde en elit ve seçkin olanı Sohbet.Net'tir. Seviyorum burayı. Nerdeyse başka sunuculara bir sürü vaatlerle çağrılmadığım gün yok, Sohbet.Net'e takıldığım günden beri merak edipte başka hiç bir Siteye girmedim. Beni burda tutan en büyük özellik harika dostluklar kurmam, karşılıklı sevgi ve saygıya dayanan harika ve muhteşem dostluklar ve arkadaşlıklar kurmamm.
<OMeR> Ki, sitenin bir çok yönüyle düzeldiğine ve her geçen gün daha iyiye gideceğine inanlardan biriyim.
<Alcatraz> Umarım zamanla daha da iyi olacaktır diyelim.
<OMeR> İlk geldiğim dönemler de, global kanallarda küfürler, hakaretler havada uçuşurdu, Sohbet eden bayan kullanıcı sayısı çok ama çok azdı, şimdi nerdeyse Kanal genelinde Sohbet eden bayanların sayısı erkekler den çok daha fazla konumda.
<OMeR> Şimdi nerdeyse Kanal genellerin de küfür yok denecek kadar az, herkes dahada rahat. Bir kaç tane başı boş var onlarda ayıklanirsa çok daha güzel olacak burası. Şunu düşünüyorum ve benimsiyorum felsefe olarak, iyiler sadece filimlerde kazanmamalı, burda da her zaman iyi ve güzel insanlar kazanmalı.
<<Alcatraz>Detaylı cevabın ve güzel dileklerin için teşekkürler OMeR abi. Sen ve senin mantığında insanlar oldukça, bu tarz platformlar daha hoş hale gelecektir diye düşünüyorum.

<Alcatraz>Nereden geliyor bu güler yüz abi? Nasıl başarabiliyorsun bu kadar olumlu bir etkiyi insanlar üzerinde bırakmayı? Sohbet.Net IRC sunucusu üzerinde hem kendi kanalında hem de diğer kanallarda kullanıcılar ile olan iletişimin çok dikkat çekici. Neye borçlusun?
<Alcatraz>Özellikle kanallarda nick sonlarına ''mmmmmm'' ''canımmm'' ''bitanemmmm'' eklemelerinle meşhursun :) Anlatır mısın bize :)
<OMeR> Neysem O yum Alcatraz ımm. Özümde sözümde bir benim. Sapkın arayışı olan biri değilim, kendimle barışık biriyim, huzurlu ve mutlu bi yuvam var, bunlar başlı başına güler yüzlü ve olumlu hale getirebiliyor. Zaten bir insanı tanıyabilmek için, onun belkide bambaşka amaçlarla sarf ettiği kelimeler, değil onun sıradan kullandığı kelimelere bakmak gerek.
Iletişimin bu kadar güzel görünmesinin en büyük sebebi, sanırım demin dediğim gibi benim herhangi bir arayışımın olmaması, kimseye bu güne kadar gülden ağır kelime kullanmamışımdır .
<OMeR> Cok kızdığım ender zamanlarda bile kullandığım en kötü kelime şerefsiz ve densizdir. Bugüne kadar burda hiç kimseye ama hiç kimseye küfür etmemişimdir. Bunların hepsi sanırım etken.
<OMeR> Nick sonlarına bıraktığım "mmm" ve benzeri eklere gelince insanları çok seviyorum, bana göre insanlar, yaşamın en kötü canlıları olsa bile en zavallı canlılarıdır.
Bıraktığım "mmmm" ve benzeri ekler benim hitap ettiğim kişiye karşı olan sevgimin, saygımın bir göstergesi dir.
<OMeR> Genelde canım veya kardeşim deyipte özeline damlayıp Telefon veya Adres isteyen biri olmadığım için zaman içersinde bu hitaplar karşılıklı sevgi ve saygıya dönüştü.
<OMeR> Sadece severek hitap ettiğim insanlar bilmeli ki, sevdiklerin çok daha fazla tarafımdan sevildikleri dir.
<Alcatraz> Ne kadar güzel, umarım hiç bozulmadan bu güzel sohbet ve muhabbet devam eder.

<Alcatraz> Biraz da sahibi olduğun #Turkey kanalından bahsetmek istiyorum. Kanal ile alakalı amaçlarınız, düşünceleriniz, gelecekteki hedefleriniz nelerdir?
<OMeR> Inşallah Alcatraz ımm inşallah,ilginç bir hikayesi var oranın. :) Turkey kanalı azmin, emeğin, saygının ve sevginin göstergesi olan belkide tek Kanal.
<OMeR> #Turkey kanalının bu kadar dolu olması, önemli olanın kanalların isminin değil kimlerin kim ve ne için girdikleri kanal oluşudur. Kanal kaç yıl önce sag olsun, işi rast gitsin Ircpolice, yani Hasanın hediyesi olan bi kanaldır. Bu kanalı ilk hediye olarak aldığımda bir ben, bir o ve birde bi arkadaş daha vardı, üç kullanıci ve iki bottan oluşan bi kanaldı.
<OMeR> #Turkey kanalın da hiç bot yoktur, hepsi ben veya sen gibi kullanıcı Arkadaşlar dır. Bir özelliği de odur. User ortalaması birgün 90 oldu, ki bu benim için muhteşem bi sayıdır.
<OMeR> #Turkey Kanalına emek vermemin en büyük sebebi, insanların özellikle Bayan Arkadaş ve Kardeşlerimin rahatça sohbet edebilecekleri, itin kopugun sırnaşamayacağı, küfürlerin havada uçuşmadığı, hakaretlerin edilmediği ve tartışmaların yaşanmadığı bi kanal olması gayreti idi. Yani seviyeli insanların korkmadan, rahatça sohbet edebilecekleri bi kanal olmasını Hayal etmiştim, sanırım bunu başardım nazarımda.
<OMeR> #Turkey Kanalı Sohbet.Net'in en seçkin ve elit kanalı dır, ve bu nedenle Nickleri ile tanınan bir çok iti kopuk tipli insan #Turkey kanalına giremez, girse bile farkına varıldığın da asla barınamaz. Cok fazla büyük bi kanal olmasını istemiyorum, bizim bize yeteceğimiz büyüklükte bi kanal olsun yeterli benim için.
<&Alcatraz> Bu anlamda tebrik eder ve başarılarınızın devamını diliyorum. Herkesi de buradan turkey kanalına davet etmiş olalım :)
<OMeR> Canım sın Alcatraz ımm. Sağ ol, Canım kardeşim benim.
<Alcatraz> Sağ ol, sen de öylesin abi :)

<Alcatraz> Biraz IRC dışındaki OMeR'den bahsedelim. OMeR boş zamanlarında neler yapar, hobileri & fobileri nelerdir biraz bahsedebilir misin ?
<OMeR> Aslın da bakarsan IRC nerdeyse benim boş zamanım diyebiliriz. Ev, Iş ve çocuklar derken zaman hızla akıp gidiyor. Hele ki Okul zamanı nerdeyse burası hariç kendime pek zaman ayırmam mümkün olmuyor. Sorumluluklarım çok fazla. Aileme ve çocuklarıma olan düşkünlüğüm sanırım beni daha yoğun bir tempoya sürüklüyor.
<OMeR> Boş zamanlarımd a özellikle çocuklarım ile birlikte zaman geçirmeyi çok seviyorum. Bunun içinde uğraş veriyorum. Bazen işlerim den dolayı çok yoğun olabiliyorum, bazen de yok denecek kadar az. Hobilerime gelince özellik arz eden hiç bir hobim ve fobim yok, kendimce güzel bulduğum herşeyi sever ve yapmaya çalışıırım. Artı uçları olan biri değilim. Dünya da en zor İNSAN olabilmektir derim her zaman ve bende bu felsefeyle zoru başarmaya çalışıyorum.
<OMeR> Fobim hiç yoktur, çok tutucu bir insan değilim dir. BİR TEK ALLAH tan korkarım, o neden ile fobim yoktur diyebilirim.
<Alcatraz> Sanırım en güzel düşkünlüktür aileye ve aile bağlarımıza olan bağlılık :) Allah bozmasın OMeR abi.
<OMeR> Amin Alcatraz ımm, aminnn.

<Alcatraz> Ailen dışında, senin için hayatta en değerli arkadaşın ya da dostun kimdir? İnsanlara kolay güvenebilir misin ve bu anlamda hayatında hiç büyük bir hayal kırıklığı yaşadın mı OMeR abi ?
<OMeR> Herkesin mutlaka bir dostu olmalı diye düşünen birisiyim, ki bunu bulmak hakikaten çok zordur, şükür var öylesine bi can dostum, 35 yıllık bi arkadaşım var, ALLAH bozmasın inşallah. Herkes arkadaşınız olabilir ama dostunuz asla olamaz. Bir çin atasözü der ki "Gerçekler dostunuz, DOSTLARINIZ herzaman GERÇEK olsun ..
<OMeR> Arkadaş çevrem çoktur, kendi yaşadğım yerde kıskanılacak derecede arkadaşlarım vardır, seçkin ve kalite kişilikli kişiler. Güven konusuna gelince insanlara mutlaka bir şans verilmeli, verilmeliki, şans verilen kişi güven konusunda kendini ispat edebilsin.
<OMeR> Hayat tecrübem yabana atılmayacak derecede fazladır. O nedenle biriyle kısa süreli bi sohbetim konuşmuşluğum olduğunda, karşımdaki insanın yapısı hakkında kesin kararlar verebilecek bi olguya sahibim. Insanları severim. Güvenmekte isterim, kolay kolay güvenmesem bile, güvendiğim insanlar da, hayal kırıklığı yaşarsam eğer, öncelikle onları değil kendimi yargılarım. Insanlara olan sevgim otomotikman güveni ortaya çıkarıyor zaten. Her insanın hayatın da hayal kırıklıkları olabiliyor heleki güven konusun da.
<OMeR> Tabi ki benim de olmuştur böylesine güvenipte hayal kırıklığı yaşadığım olaylar. Fakat sayısı çok fazla değil dir, çünkü ben DOSTLARIMIDA seçerim ARKADAŞIM olacak kişileri de.
<Alcatraz> Ne kadar güzel cevapladın OMeR abi, bu hayatta gerçek dost bulmak ve olmak zor bir zanâât diye düşünüyorum.
<OMeR> Ve son bişey daha bu konuda söylemeden geçmek istemiyorum Alcatraz ımm
<Alcatraz> Tabi ki.
<OMeR> Ben çok fakir bir insanım, çünkü BEN; DOST KAYBEDECEK KADAR ZENGİN BİRİ DEĞİLİM ...
<OMeR> Ayrıca Insan Dost olduklarını kolay kolay harcamamalı, Dost ve Arkadaşlarını öylesine kolay harcarsan, günün birin de onlara ihtiyaç duydugun da çevren de bulamayabilirsin..
<Alcatraz> Aynen öyle sahip olduğumuz güzel dostlukların değerini bilelim mesajını da buradan vermiş olalım.
<OMeR> Aynen Alcatraz ımm.

<Alcatraz> Eh biraz daha eğlenceli bir konuya geçelim müsadenle. Sporla aran nasıldır OMeR abi? Hangi takımlısın? Çocukları da alıp maçlara şöyle arada bir de olsa gider misin? Bir de ne tarz müzik dinlediğini merak ediyoruz? Son sorum ise, en son ne zaman, nerede ve kiminle dans ettin anlatır mısın :)
<OMeR> Vurmadın ki sen beni Alcatraz ımm öldürdün :)
<OMeR> Ikizler den sonra Sporu bıraktım diyebilirim, çünkü yaşam döngümüz zorlanmaya başladı. Bir ben ve Eşim vardı çocukları büyütürken, akrabalarımız hepsi başka şehirler de.
<OMeR> Ikizlerin bakımının çok zor olduğu düşünüldüğün de, insanın kendine hemen hemen ayıracak zamanı hiç olmuyor,
yorğunluk ve uykusuzluk had safha da oluyor, çünkü prof. denilecek kadar güzel futbol oynarım. Hele ki sağ iyi kullanırım ayakta. Yürümeyi çok severim ve bunu yapmaya azami özen gösteririm.
<OMeR> Maç pek seyretmem, sorulduğun da Beşiktaşlıyım derim, ama maç seyretmem. En güzel maç, benim ve çocuklarımın birlikte yaptığı maçtır :) Bundan güzel maç mı olur :) Müziğe gelince ..

<Alcatraz> Lafını kesiyorum abi.
<Alcatraz> Çeyrek takıma sahipsin zaten.
<OMeR> Kulağım ve gönlümün tuttuğu her müzik türünü zevkle dinlerim, ister halk, ister arabesk, ister özgün, ister pop, ister slow, ister bakşa bir tür yeter ki kulağımla gönlümü tırmalamasın.
<Alcatraz> :D
<OMeR> ha ha ha :)
<OMeR> Aynen öyle Alcatraz ımm

<Alcatraz> En ölümcül soruyu yanıtlayabilirsin şu an OMeR abi, bekliyoruz.
<Alcatraz> Son sorum ise, en son ne zaman, nerede ve kiminle dans ettin anlatır mısın :)
<Alcatraz> Detay bekliyoruz, ne kadar romantik birisin görsünler!
<OMeR> En son Eşim ve kızlarımla yakın bir Akraba düğünün de dans ettik.

<Alcatraz> Evet OMeR abi, son olarak Megaforum Ailesi ile alakalı fikirlerini bizlerle paylaşmanı ve varsa iletmek istediğin son mesajlarını rica edeceğim. Bir de Turkey kanalı founderi, Sohbet.Net IRCOP'u olarak foruma ilerleyen dönemde ne gibi katkılar planlıyorsunuz?
<OMeR> Forumda emeği geçenlerin hepsine can-ı gönülden teşekkür ederim, harika bir Site yaratmışsınız, çok beğeniyorum, kullanımın da acemilik yaşasam bile takip etmeye çalışıyorum sürekli. Bu oluşum da Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum, YÜREĞİNİZE EMEĞİNİZE SAĞLIK olsun Alcatraz ımmmm .. Daha da iyi ve güzel olacak kanısındayım ...

<Alcatraz> Hem sunucumuz hem forumumuz açısında umarım daha iyi günler yakındadır. Ben de sana Megaforum Ailesi adına teşekkür ediyorum OMeR abi, seni ve kanal sakinlerinizi her daim burada ağırlamaktan memnuniyet duyacağımızı bilmeni isterim. Tekrar görüşmek üzere diyor, esenlikler diliyorum.
<OMeR> Cok tşk ediyorum Alcatraz ımm. Sağ olasın canım kardeşim benim, HAYATTA KAYBOLMAYACAK TEK ŞEY EMEKTİR ... Inşallah emeğinizin karşılığını fazlasıyla alırsınız .. Beni ağırladığınız içinde ayrıca teşekkür ederim. Kendi adıma güzel bi Sohbet oldu, çok tşk ederim, Her daim sevgiyle kalın, EMEĞİNİZE YÜREĞİNİZE SAĞLIK Alcatraz ımm.
<Alcatraz> OMeR abimmm biz teşekkür ederiz, görüşmek üzere :)
<OMeR> Sevgiyle Alcatraz ımm :)

@OMeR ve Alcatraz a tesekkürler :)

Konular
772
MFC Puanı
530
Ömer abi içten cevapların için çok tesekkurler. Çok kıymetlisin ve öyle de kalacaksın. Duruşunu , karakterini ve içtenliğini şunca zaman bozmayan ender insanlardansın. Seviliyorsun unutma iyi ki tanıdık seni;) Bu arada hep sne mi yapacaksın Ömer'immmmmmmmmmmmm :) :*

Güzel bir röportaj olmuş emeği geçenlere teşekkür ederim.

Konular
29
MFC Puanı
1,460
@Omer abi seni tanıdıgım için çok mutluyum...

Constantia

MFC Üyesi
Konular
0
MFC Puanı
0
OMeR abi "net uzerinden" gordugum, tanidigim en iyi en harika en tatli en guzel insansin sen.Turkey kanalin icin seckin ve elit bir kanal oldugunu soylemissin ya abi, bunda senin payin cok cok buyuk.
Seviliyorsun, sayiliyorsun...kibar ve iyi yurekliliginle iyiki varsin.
Ailenizle birlikte en guzel gunleri gormenizi, mutluluklarinizin devamini dilerim.

Shameless

MFC Üyesi
Konular
41
MFC Puanı
40
OMeR bey sizi tanımadım ama herkes çok övmüş, bir gün umarım tanışırız, foruma daha çok katılım göstermenizi şahsen talep ederim. Herkese bu kadar övgü gelmiyor?

Konular
301
MFC Puanı
840
OMeR abimmmm keyifle okudum seni tanıma fırsatını bize verdiğin için teşekkürler

Black

MFC Üyesi
Konular
0
MFC Puanı
0
Başarılı bir ropörtaj olmuş tebrik ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...