• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Sosyal Medyanın Esiri miyiz ?

Peony

Onursal Üye
Konular
12,075
MFC Puanı
57,450
Aklıma şöyle bir şey geldi...

Tv'de defalarca gördüğüm bir reklam elbette algılayışımı etkiliyor ve bu ürün ya da hizmeti diğerlerine göre daha belirgin şekilde fark ediyorum.

Kişisel gelişim içerikli platformlarda da defalarca aynı paylaşımların yapıldığına şahit oluyoruz. Eskiden bildiğimiz bir şey olduğu için otomatik olarak yorum yapmadan beğene tıklıyoruz ya da es geçiyoruz.

Peki az önce verdiğim örnekteki tv reklamlarında olduğu gibi kişisel gelişim platformlarında hep aynı şeyleri görmek bizleri etkiliyor mu etkilemiyor mu?

Farkındalık ve kişisel gelişim alanında sayısını bilmediğimiz kadar içerik var. Fakat dönüp dolaşıp aynı konuları içerdiğinden artık insan bunları okuduğunda bir yere kadar yeter diyor ister istemez ve dersten sıkılıp teneffüs zilinin çalmasını bekleyen çocuklar gibi kaçamak yapmak istiyoruz.

Bunları neden mi anlattım ? Bu sayfalarda gerçekten büyük bir emek veriliyor ancak sizlere düşen de sadece önünüze hazır sunulana tepki göstermek değil aklınıza takılan bir konuyu çeşitli kaynaklardan araştırmak.

Eğer ben 50 tane kişisel gelişim sayfasına üye olup sabah-akşam ( okuyup ya da okumayıp ) beğen'e tıkla, yorum yapmak kaydı ile gelişeceğimi sanıyorsam çok yanılıyorum.

Bu sayfaların hiç birisine üye olmadan da kendim için araştırıp konuyla ilgili kişilere mail yoluyla danışıp cevap alabiliyorsam bu benim için en güzel öz güven ve bilgi alma kaynağı olmalıdır.

Atalarımızın dediği gibi " Armut piş , ağzıma düş" devri çoktan kapandı. Artık hayata dair kimya bilgilerimizi arttırıp yeni ürün çeşitlerini biz meydana getireceğiz. Çünkü bunu hak ediyoruz.,,

alıntı