Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sosyal Medyanın Esiri miyiz ?

Satürn

Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    9 Şub 2015
  • Mesajlar
    41,192
  • MFC Puanı
    12,324
  • MFC Seviyesi

Aklıma şöyle bir şey geldi...

Tv'de defalarca gördüğüm bir reklam elbette algılayışımı etkiliyor ve bu ürün ya da hizmeti diğerlerine göre daha belirgin şekilde fark ediyorum.

Kişisel gelişim içerikli platformlarda da defalarca aynı paylaşımların yapıldığına şahit oluyoruz. Eskiden bildiğimiz bir şey olduğu için otomatik olarak yorum yapmadan beğene tıklıyoruz ya da es geçiyoruz.

Peki az önce verdiğim örnekteki tv reklamlarında olduğu gibi kişisel gelişim platformlarında hep aynı şeyleri görmek bizleri etkiliyor mu etkilemiyor mu?

Farkındalık ve kişisel gelişim alanında sayısını bilmediğimiz kadar içerik var. Fakat dönüp dolaşıp aynı konuları içerdiğinden artık insan bunları okuduğunda bir yere kadar yeter diyor ister istemez ve dersten sıkılıp teneffüs zilinin çalmasını bekleyen çocuklar gibi kaçamak yapmak istiyoruz.

Bunları neden mi anlattım ? Bu sayfalarda gerçekten büyük bir emek veriliyor ancak sizlere düşen de sadece önünüze hazır sunulana tepki göstermek değil aklınıza takılan bir konuyu çeşitli kaynaklardan araştırmak.

Eğer ben 50 tane kişisel gelişim sayfasına üye olup sabah-akşam ( okuyup ya da okumayıp ) beğen'e tıkla, yorum yapmak kaydı ile gelişeceğimi sanıyorsam çok yanılıyorum.

Bu sayfaların hiç birisine üye olmadan da kendim için araştırıp konuyla ilgili kişilere mail yoluyla danışıp cevap alabiliyorsam bu benim için en güzel öz güven ve bilgi alma kaynağı olmalıdır.

Atalarımızın dediği gibi " Armut piş , ağzıma düş" devri çoktan kapandı. Artık hayata dair kimya bilgilerimizi arttırıp yeni ürün çeşitlerini biz meydana getireceğiz. Çünkü bunu hak ediyoruz.,,

alıntı
 
Üst Alt