• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

LaiLa

MFC Üyesi
Konular
1,822
MFC Puanı
6,400
Herkes önemli değil dese de ilk dış görünüşe bakılır her zaman.. Sonra gelir karakter vs..

Konular
22
MFC Puanı
3,420
Stres çarkı

Stres gidermekten daha çok strese neden olduğu söylenen çarktır. Son zamanlarda Türkiye'de de baya yaygınlaştı. Bazı ülkeler yasaklanma yoluna bile gitmişler. :rolleyes:

Konular
22
MFC Puanı
3,420
iMac Pro

Hayallerimizi süsleyen efsane bilgisayardır. Gerek tasarımı, gerek hızı, gerek grafikleri ile bir bilgisayar ancak bu kadar iyi olabilir dedirtebilen Apple tarafından üretilen ve harika tasarımı ile göz kamaştıran iMac serisinin zirvesidir. Bu bilgisayara resmen aşık oldum.

Konular
124
MFC Puanı
8,290
Bir özel okul öğrencisinin böyle konuşması beklendik bir durum zaten. Öğrencileri de öyle pamuklara sarmak yanlış. Bu özel okul olsa bile.

Konular
124
MFC Puanı
8,290
Apple ın bütün ürünlerine düşmanım. :sigara

Konular
22
MFC Puanı
3,420
Kendine söz geçirememek

Mantık ile duygular arasında ikilemde kalma durumudur. İradesiz insanların çaresiz hallerinden biridir. Çoğu zaman başınıza felaketler açacak olan bir zaaftır.

Konular
22
MFC Puanı
3,420
Konu sahibinin gelen yorumları beğenmesi

Emeğe saygı duyup konuya attığınız görüşler için teşekkür ederim demenin bir yoludur. Ancak çoğu zaman beğenilen kullanıcılar gelen bildirimlerden rahatsız olup bu güzel davranışa kaba tepkiler verirler.

Konular
22
MFC Puanı
3,420
Yeryüzündeki açlığın asıl nedeni

Birçok insan Dünya'daki kaynaklar artık yetmiyor gibi düşüncelerde olsa da, aslında Dünya'daki kaynaklar adaletli bir paylaşım olsa bugünkü nüfusun 3 katına bile yetebilir. Dünyamız doğal kaynaklar yönünden aşırı zengindir.

Asıl sorun iyi incelendiğinde, Dünya çapındaki gelir dağılımın adaletsizliği olduğu görülüyor. Elbette herkes farklı yeteneklere sahip olduğu için aynı maddi duruma sahip olacak diye bir şey yok. Ancak bu kadar büyük bir dağılımdaki eşitsizlik ve en zengin ile en yoksul arasındaki uçurumda asla insancıl kabul edilemez. Aynı şekilde bu acımasızlığı bazı özgürlük ambalajları altında da sevimli gösteremezsiniz. İsraf konusuna zaten hiç girmiyorum.

Dünya'da açlık var ve her gün bu yüzden bir sürü çocuk ölüyor. Bunun nedeni ise, insanların bencilliği, paraya aşırı olan tutkuları ve paylaşmayı bilmemesinden geliyor. İnsanlar eğer başkalarına haklarını teslim etmeyi bilselerdi ve paylaşmayı öğrenselerdi, çok daha güzel adaletli, huzurlu ve mutlu bir dünyada yaşıyor olurduk. Üstelik bugün birçok insan bu konulardan habersiz yaşasa da, açlıktan ölen her çocuktan hepimiz sorumluyuz. Ülkemizde bencillik o kadar yaygınlaşmış ki, aç insanlar hor görülüyor. Oysa onların açlığının sebebi o cahil, vicdansız ve kalpsiz insanlardır.

Anlasanıza artık, hiçbir aç sizden yardım istemiyor, ekmek istemiyor, hiçbir dilenci sizden ona yardım etmenizi istemiyor. Sadece ondan çaldığınız hakkı istiyor. Kısacası hakkını istiyor. Bilinçli yapanları ayrı tutarsak, dilenmenin de çok çirkin bir şey olduğunu kabul ederek yazıyorum ki, bir toplumda dilencilerin sayısının fazlalaşması o toplumun kendi ayıbıdır. Kimseyi kınayamayız bu konuda..

Bugün istatistiklere göre, çok küçük bir azınlık milyonların hakkına giriyor. Elbette ben herkes eşit olsun diyemem, çünkü herkes farklıdır. Yetenekleri farklıdır, çalışmasının emeğinin karşılığı farklıdır. Ancak paylaşmayı bilmeliyiz. Bir parfüme vereceği tonlarca parayı bir aç ve yetim çocuk ile paylaşamayan insan gerçekten insan mıdır?

Konular
124
MFC Puanı
8,290
Saygı duyarım :sigara Kabul etmem :sigara

Konular
22
MFC Puanı
3,420
Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik

Her dönem, muhalifleri susturma amacıyla kullanılan bir kanun olmuştur. Kalkmasını istediğim ve gereksiz bulduğum bir kanundur. Bu kanundan dolayı ceza alanlar genelde mazlumlar oluyor. Bu asırda Türkiye Cumhuriyeti'ne yakışmayan, düşünce özgürlüğünün önünde büyük bir engel olarak görüyorum. Üstelik Avrupa Birliği sert eleştiriyi bile düşünce özgürlüğü sayarken biz neler ile debeleniyoruz, düşünün.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...