• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Su Böreği

Nur

MFC Üyesi
Konular
397
MFC Puanı
40,960
su-boregi-tarifi-yeni.jpg
Su Böreği Tarifi

Malzemeler

Hamuru için:

• 4 su bardağı un
  • 3 adet yumurta
  • 1 tatlı kaşığı tuz
  • 0,5 su bardağı su
İç Harcı için:

• 1 su bardağı beyaz peynir
  • 1 su bardağı eritilmiş tereyağı
Geniş bir kabın içerisine hamur için gerekli tüm malzemeleri alın ve yoğurun. Hamuru 8 eşit bezeye ayırdıktan sonra 1 saat kadar dinlendirin. Bezeleri hafif unladığınız tezgâhın üzerine alın. Hepsini tepsi boyutunda açın. 4 litre suyu ocakta kaynatın. 4 litre soğuk suyu da bir kenara alın. Kaynayan suya açtığınız hamurları ekleyin ve 1,5 dakika haşlayın. Haşlanan hamuru kevgirle soğuk suya alın. Süzdürdükten sonra yağlanmış fırın tepsisinin içerisine alın. Üzerine tereyağı sürün ve haşlanan hamurlardan 3 kat yapın. Ardından peyniri yayın ve 2 kat daha yapın. Yağ sürün ve önceden ısıtılmış 180 derece fırında üzeri kızarana kadar pişirin. Dilimleyerek servis edebilirsiniz. Afiyet olsun.

Nur

MFC Üyesi
Konular
397
MFC Puanı
40,960
Teşekkürler efendim afiyet olsun ☕?

Master

You
Yönetici
Konular
4,182
MFC Puanı
34,700
14.11.2023 - Güncel

kuslarabenzer

Moderatör
Konular
347
MFC Puanı
31,370
Su böreğine aşığım ama kendim sadece bir kez yaptım. Bu kadar uğraştırıcı olduğunu bilsem onu bile denemezdim :D
Çok lezzetlisin ama çok zahmetlisin be balım

Pamira

Moderatör
İçerik Üreticisi
Konular
2,801
MFC Puanı
60,560
Bayılırım:D dün akşam yedim :D