• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Sultan Türk Filmindeki Devamlılık Hatası

İlda

Özel Üye
Konular
1,235
MFC Puanı
1,490
Türkan Şoray ve Bulut Aras'ın başrol oynadığı 'Sultan' filmindeki devamlılık hatası yıllar sonra fark edildi. Filmde başörtüsüz Adile Naşit, bir sonraki sahnede başörtülü oluyor.

Türk sinemasının efsane ismi Türkan Şoray ve Bulut Aras'ın başrolünü oynadığı 1978 yapımı 'Sultan' filminde Adile Naşit'in olmayan başörtüsü, sahne açısı değişince birden başında oluyor.

DİKKATLİ İZLEYİCİNİN GÖZÜNDEN KAÇMADI

Türk sinemasındaki hatalar yıllar geçtikçe dikkatli izleyiciler tarafından farkedilmeye başlandı. 'Sultan' filminde de gözden kaçan başörtü ayrıntısı sonra farkedildi.

İnternet haber
c0e535e58ba157b518af0f9665e15aa6.jpg

Konular
14
MFC Puanı
170
e ne var takmayı unutup takmıstır olamazmı :D bu mantıkla filmizlenmez repliği al zevk al gül gec :D

Konular
14
MFC Puanı
170
Kaç yıl geçmiş aradan bir izleyici fark etmiş
Dizilerde de oldukça var bu devamlılık sorunu
En başta Adını Sen Koy dizisinde

dizi izlemem yeşil çama aşığım o filmde turkan sorayın bas ortu rengi bile değişiyor ben bişi diyormuyum :D benim için harikadır bu film ya hele şenerşen :D hastasıyım

Konular
14
MFC Puanı
170
Bende çok seviyorum

gecen valideme gittim bayram dı malum kanal7 miydi bi dizi vardı muptela olmuslar hint dizisi sanırım babamıda muptezel yapmıs annem :D dedim en sonyalanruzgarı vardı boyle izlenen bune bana anlatıyorlar bide bizim izleyici ne izlediğini gerçekte bilmiyor bence ve eskiden brezilya dizileri şimdi işte kore hint ws dizileri bence bu ülkeler için cekiliyoryazık cunku sacmalık abidesi.

İlda

Özel Üye
Konular
1,235
MFC Puanı
1,490
gecen valideme gittim bayram dı malum kanal7 miydi bi dizi vardı muptela olmuslar hint dizisi sanırım babamıda muptezel yapmıs annem :D dedim en sonyalanruzgarı vardı boyle izlenen bune bana anlatıyorlar bide bizim izleyici ne izlediğini gerçekte bilmiyor bence ve eskiden brezilya dizileri şimdi işte kore hint ws dizileri bence bu ülkeler için cekiliyoryazık cunku sacmalık abidesi.
Tatlı belaysa bende izliyorum
Brezilya dizilerini ise çok özlüyorum

Konular
14
MFC Puanı
170
Tatlı belaysa bende izliyorum
Brezilya dizilerini ise çok özlüyorum

sustum :D ne diyim allah gozlerine acısın:D o saçmalıklara nasıl dayanıyorsun senaryosunu ben otursam bi saatte kurgusunu 10 dakikada yaparım :D kişisel zevktir elbet lafım yok ama o yalanruzgarı furyasında 89 larda cocuktum soyulan evmi ararsın yanan yemekmi arasrın haha bu var bide :D neyse ne diyim izliyin sen filmlere sar ama bence daha zevkli

İlda

Özel Üye
Konular
1,235
MFC Puanı
1,490
sustum :D ne diyim allah gozlerine acısın:D o saçmalıklara nasıl dayanıyorsun senaryosunu ben otursam bi saatte kurgusunu 10 dakikada yaparım :D kişisel zevktir elbet lafım yok ama o yalanruzgarı furyasında 89 larda cocuktum soyulan evmi ararsın yanan yemekmi arasrın haha bu var bide :D neyse ne diyim izliyin sen filmlere sar ama bence daha zevkli
Önceden bende senin gibi önyargılıydim
Facede herkes kushi (Bir Garip Aşk ) delisiyken ben ısrarla izlemiyirdum

Çok farklı adetleri var

İkinci yayinlasinda izledim pişman oldum yuzumu güldürdü
Benim bütün dünyam o kutu ve internet

Konular
14
MFC Puanı
170
Önceden bende senin gibi önyargılıydim
Facede herkes kushi (Bir Garip Aşk ) delisiyken ben ısrarla izlemiyirdum

Çok farklı adetleri var

İkinci yayinlasinda izledim pişman oldum yuzumu güldürdü
Benim bütün dünyam o kutu ve internet

bu kadar bağımlısı varsa izleniyordur beenim mantığıma ters sadece dedim... ama çok bağımlısı var ..

İlda

Özel Üye
Konular
1,235
MFC Puanı
1,490
bu kadar bağımlısı varsa izleniyordur beenim mantığıma ters sadece dedim... ama çok bağımlısı var ..
Dedim ya bana da ters geliyirdu artık ters gelmiyor oturup hepsini izlemiyorum
Önce kushiye baktım.simdi de tatlı belaya

GM 5 d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi