Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Taht Oyunları – George R. R. Martin

Satürn

Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    9 Şub 2015
  • Mesajlar
    41,441
  • MFC Puanı
    21,724
  • MFC Seviyesi

Kitabın Adı : Taht Oyunları
Serinin Adı : Buz ve Ateşin Şarkısı
Seri Sırası : 1
Yazarın Adı : George R. R. Martin
Çevirmen : Sibel Alaş
Yayınevi : EPSİLON
Sayfa Sayısı : 850

Buz ve Ateşin Şarkısı I Yazların on yıllar kışların bir insan ömrü sürebildiği diyarda dehşetli ve soğuk zamanlar yaklaşmaktadır. Kışyarının kuzeyindeki buzul topraklarda Yedi Krallıkı koruyan Surun ötesinde tehditkâr doğaüstü güçler toplanmaktadır. Savaşın tam ortasında doğdukları topraklar kadar sert boyun eğmez Starklar vardır. Acımasız soğuğun hüküm sürdüğü kuzeyden uzak güneydeki sıcak zevk yurduna uzanan leydiler lordlar savaşçılar büyücüler ve katillerle dolu öykü korkunç kehanetlerin işaret ettiği bir devirde başlamaktadır. Komplo trajedi ihanet zafer ve dehşet dolu olayların ortasında Starkların dostlarının ve düşmanlarının kaderi bıçak sırtındadır. Hedef en ölümcül savaş olan taht oyununda muzaffer olmaktır. George R. R. Martin türünün sınırlarını zorladığı Taht Oyunları ile bir şaheser ortaya koyuyor. Dünyanın dört bir yanındaki fantastik edebiyat okurlarını kesinlikle memnun edecek epik serinin ilk cildi gizem entrika aşk ve macera dolu sayfalarıyla büyülüyor.
ÖVGÜLER
Kendisinden her zaman en iyi işleri beklediğim George R. R. Martin beni asla şaşırtmıyor. Robert Jordan Muhteşem bir öykü muhteşem bir tarihi fantastik yapıt! Göz kamaştırıcı.
Anne McCaffrey
Muhtemelen gelmiş geçmiş en iyi epik fantastik eser.
Marion Zimmer Bradley


Döneminin başat fantastik kitabı Okumamak mümkün değil.

The Denver Post
George R. R. Martin en iyi bilim kurgu yazarlarımızdan. Taht Oyunları da onun en iyi
kitaplarından biri.
Raymond E. Feist
Hem romantik hem gerçekçi.
Chicago Sun-Times
 
Üst Alt