• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Güncel Tayvanlı Foxconn 19 milyar dolarlık bir Hindistan çip fabrikası inşa edecek!

Pozitivizm

Süper Moderatör
İçerik Üreticisi
Üyelik Tarihi
28 Şub 2020
Konular
1,842
Mesajlar
22,002
MFC Puanı
255,010

Tayvanlı çip üreticisi Foxconn şimdi yeni bir girişim için kolları sıvadı.​

Foxconn ve Vedanta, Hindistan'daki ilk yonga üretim fabrikalarından birini inşa etmek için 19,5 milyar dolarlık bir yatırım yaptıklarını açıkladı. Tayvanlı firma ve Hintli madencilik devi, hükümet ülkedeki çip üretimin için baskı yaparken bağlantı kurmaya karar verdi.

Başbakan Narendra Modi'nin hükümeti geçen yıl yatırımcıları çekmek için 10 milyar dolarlık bir paket açıklamıştı. Vedanta'nın başkanı Anil Agarwal, Gujarat'ın başkenti Ahmedabad'a yakın yaklaşık 400 dönümlük bir arazi arayışında olduklarını söyledi.

119357989-foxconn-getty-1aiy.jpg


Ancak hem Hintli hem de yabancı firmalar geçmişte projeler için geniş araziler elde etmek için mücadele ettiler. Ve uzmanlar, Bay Modi'nin küresel üreticileri cezbetmek için tasarlanmış imzası olan "Hindistan'da Üret" politikasına rağmen, ülkenin bürokrasisinde gezinmeye gelince zorlukların devam ettiğini söylüyor.

Projenin, BJP'nin muhalefet partilerinin sert rekabetiyle karşı karşıya olduğu Aralık ayında yapılacak seçimlere giden eyalette 100.000 iş yaratması bekleniyor. Agarwal bir tweet'te "Hindistan'ın kendi Silikon Vadisi artık bir adım daha yakın" ifadelerini kullandı.

Hindistan, teknoloji endüstrisini elden geçirmek için 30 milyar dolar harcama sözü verdi. Hükümet ayrıca Tayvan, ABD ve Çin gibi yerlerde çip üreticilerine daha az bağımlı hale gelmek için çip üreticilerine yönelik teşvikleri ilk 10 milyar doların ötesine genişleteceğini söyledi. Foxconn teknik ortak olacak. Vedanta, yatırımlarını teknoloji sektörüne çeşitlendirmek için göründüğü için projeyi finanse ediyor.
 
Üst