Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Telefonlar için Windows 10’un interaktif bildirimlerini kullanan uygulamalar artacak

ByOnur58

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    7 Ocak 2015
  • Mesajlar
    2,113
  • MFC Puanı
    10
  • MFC Seviyesi

Telefonlar için Windows 10 nihayet bu hafta belli bir kısım cihaz da olsa yayınlanmaya başladı. Ülkemizde legal olarak Lumia 630 ve Lumia 830 kullanıcılarının yükleyebildiği Windows 10 önizleme sürümü, henüz erken sürüm olduğundan dolayı bir çok özelliği barındırmasa da bazı öne çıkan özellikleri getirdi.

Öne çıkan özelliklerden biri şüphesiz interaktif bildirimler. Şimdilik sadece Alarm ve Mesajlaşma uygulamasının kullandığı bildirimler; bildirim geldiği zaman uygulamaya girmeden müdahale etmenize imkan sağlıyor.

Yani bir mesaj bildirimi geldiği zaman, üzerine dokunup yine bildirim üzerinden mesaja cevap verebilirsiniz. Özellikle başka bir işlem yaparken bildirim veren uygulamaya dönüp “Sürdürülüyor…” ifadesini görmek istemeyen kullanıcılar için geliştirildi interaktif bildirimler.

Ancak Microsoft, bu özelliğin diğer uygulamalar tarafından kullanılabilmesi için ilgili API’leri henüz geliştiricilere sunmadı. Build 2015’de veya daha önce bu API’lerin geliştiriciler için sunulup, interaktif bildirimleri kullanan uygulama yelpazesinin arttırılacağı düşünülüyor.
 
Üst Alt