• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Toksik bir ilişkiden nasıl kurtulunur?

eiSy

Emektar Üye
Konular
1,067
MFC Puanı
37,500
ALIŞKANLIKLAR VE KORKULAR

Toksik bir ilişkiden nasıl kurtulacağınızı merak ediyorsanız ilk adım, toksik bir ilişki içerinde olduğunuzu anlamak ve bu ilişkiyi stratejik bir şekilde sınırlandırmaktır.

Bu noktada toksik insanlarla yan yana geldiğinizde hislerinizi dikkate almalısınız.

Bu ilişki sizi mutsuz ediyor mu?

İletişimin her hangi bir anında tedirginlik hissediyor musunuz?

Sık sık negatif duygular yükleniyor musunuz ?

Sizi ne kadar mutlu ediyor?

Toksik bir ilişkiyi anlamak kolaydır ancak bu ilişkiden sıyrılmak zordur. Bu tarz durumlarda genellikle alışkanlıklar ve geleceğe dair korkular devreye girer.

Aşk ve ilişkiler söz konusu olduğunda toksik bir ilişkiden sıyrılmak o kadar kolay olmaz ancak bunu fark etmiş olmanız en önemli adım.

Eşiniz ya da sevgilinizle toksik bir ilişki içinde olmak yaşam boyu mutsuzluğa açılan bir kapı gibi olabilir.

Öncelikle kararınızdan emin olmak için sakin ve temkinli davranın.

İlişkinizin başından bu yana olumlu ve olumsuz yanlarına göz atın

İLETİŞİMİ SINIRLANDIRIN: Toksik bir ilişkideyseniz ilk etapta iletişiminizi sınırlandırmak gerekir. Kendinize yönelin ve zamanınızı yalnız aktivitelerle doldurun.

AÇIK KONUŞUN: Bu noktada her iki kişininde çaba göstermesi gerekecektir. Sevgilinizin fark etmeden size verdiği zararı ona anlatmalı ve tepkisini kontrol etmelisiniz.

BU ŞEKİLDE DEVAM ETMEMESİ GEREKTİĞİNİ ANLAYIN: Aşk vazgeçilmez olabilir ancak size kalıcı zararlar vermemelidir. Toksik ilişkiler uzun vadede yaşamınızı çürütebilir. Hazır hissettiğinizde uzaklaşın

Alıntı

RebeLLiouS

Onursal Üye
Konular
4,783
MFC Puanı
17,280

kuslarabenzer

Moderatör
Konular
347
MFC Puanı
31,170
Gerçekten toksik bir ilişkideyken farkında olmayabiliyorsun ya da olsan da anlamak istemiyosun çok garip bir şey. O kadar uzun süre bunun içinde çırpındım ki. Artık akıllandığım için çok mutluyum, bu kötülüğü gerçekten kendinize yapmayın ya. Özellikle:

kısmına katılıyorum, farkındalık açınızdan.

Teşekkürler paylaşım için :a-(163):

keroLayn

Emektar Üye
Konular
756
MFC Puanı
9,160
kurtulamıyoruzz
anca terkedilmek falan gerekiyo .s.s
o kesin çözüm oluyor ama