Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Trabzon / Uzun Göl

diShy

~ یơυℓℓεss ..
Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    27 Kas 2009
  • Mesajlar
    24,083
  • MFC Puanı
    329
  • MFC Seviyesi

TRABZON - UZUN GÖL
Trabzon'a 99 Km. ve Çaykara ilçesine 19 Km. uzaklikta, deniz seviyesinden 1090 m. Yükseklikte bulunan Uzungöl, dik yamaçlari ve muhtesem orman örtüsü ile Alplerin güzelligini geride birakmaktadir. Vadinin ortasinda bulunan ve yamaçlardan düsen kayalarin Haldizen deresinin önünü kapatmasiyla olusmus göl "Uzungöl" olarak bilinir ve çevreye ayni ad verilmistir. Özellikle yakinindaki "serah" köyünün yöreye uygun tarzda yapilmis eski ahsap evler, doganin güzelligini tamamlar.
Yerli ve yabanci turistlerin büyük ilgisini çeken Uzungöl, sahip oldugu turistik potansiyeli bakimindan çok zengindir. Çevrede trekking, kus gözlem, botanik amaçli turlarin yani sira daha yükseklerdeki daglarin arasindaki göllere veya yakinlarindaki Sekersu, Demirkapi, Yaylaönü gibi diger yaylalara geziler düzenleme olanagi vardir. Yaban hayati bakimindan Uzungöl çevresindeki daglarda ayi, kurt, yaban keçisi, tilki, Kafkas dag horozu gibi hayvan türleri barinmaktadir.


 
Üst Alt