• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

"Türkiye'de futbol sert oynanıyor"

Konular
4,091
MFC Puanı
40
Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Diego Ribas, Spor Toto Süper Lig'de bu sezon şampiyonluğa ulaşacaklarına inandığını söyledi.

Diego, Fenerbahçe Gazetesi'nin şubat sayısında yer alan röportajında, şampiyon olmaları için her türlü imkana sahip olduklarını belirterek, "Yapmamız gereken en önemli şey maç maç düşünmek. Bu şekilde ilerlersek bir sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum. Şampiyonluk şansımızın çok olduğunu biliyorum" ifadelerini kullandı.

Gittiği her kulüpte omuzlarında bir yük hissettiğini vurgulayan Brezilyalı futbolcu ancak bunun üstesinden nasıl gelineceğini bildiğini dile getirdi.

Önlerinde çok önemli derbilerin olduğunu kaydeden Diego, bu zorlu maçlarda taraftar desteğine ihtiyaç duyduklarını belirtti.

- Saha zeminlerinin sert futbola etkisi

Diego, Türkiye'deki saha zeminlerinin sert futbolda etkili olduğunu savundu.

Bazı sahaların çok kötü olduğunu belirten Brezilyalı futbolcu, şu ifadeleri kullandı:

"Daha sert ve güce dayalı futbol oynanıyor. Bazen sadece sizi durdurabilmek için sert fauller yapıyorlar. Ama bu Türk futbolunun bir karakteri. Zeminlerin de bu konuda etken olduğunu düşünüyorum. Bazı sahalar gerçekten futbola elverişli değil. Bu tip sahalarda istediğinizi maalesef yapmakta zorlanıyorsunuz. Oyunu teknik olarak oynayamadığınız için daha güce dayalı futbol oynanıyor. Çünkü topu kontrol edemiyorsunuz. İstediğiniz gibi pas veremiyorsunuz."

Geçmiş sezonlarda Almanya'nın Wolfsburg ekibinde Tuncay Şanlı'yla, İspanya'da da Atletico Madrid takımında Arda Turan ile birlikte oynayan Diego, iki oyuncuyu da tanımaktan mutluluk yaşadığını ve her Türk oyuncusunun Avrupa'da oynama kapasitesinin olduğunu dile getirdi.