• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Türkiye'nin AB'den destek talebinin ardından "Help Turkey" etiketiyle 2 milyona yakın tweet atıldı

Tokyo

MFC Üyesi
Konular
3,330
MFC Puanı
72,650

Türkiye'nin orman yangınlarına karşı Avrupa Birliği'nden destek talebi karşılık buldu. Ankara'nın talebinin ardından Türkiye'ye 3 uçak gönderilirken "Help Turkey" etiketiyle 2 milyona yakın paylaşımda bulunuldu. Kampanyaya, başta Ezgi Mola ve Enis Arıkan olmak üzere çok sayıda ünlü isim de katkı verdi.

Türkiye , orman yangınlarıyla mücadele etmeye devam ediyor. Yangınların bir kısmı söndürülürken, gözde tatil bölgeleri Manavgat , Bodrum ve Marmaris'teki yangınlar ise etkisini sürdürüyor. İtfaiye ekiplerinin ve vatandaşların söndürülmesi adına yoğun çaba sarf ettiği yangınlarda büyük ölçüde ormanlık alan zarar gördü.

ANKARA YARDIM TALEBİNDE BULUNDU​

Yangınları söndürme konusunda daha hızlı hareket etmek isteyen Ankara ise Avrupa Birliği 'ne yardım çağrısı yaptı. Türkiye'nin çağrısı kısa sürede karşılık bulurken, İspanya'nın 2, Hırvatistan'ın ise 1 uçak göndereceği aktarıldı. Avrupa'nın desteğini artırmaya hazır olduğu da kaydedildi.

"HELP TURKEY" ETİKETİ GÜNDEM OLDU​

Türkiye'nin yardım talebinin ardından Help Turkey etiketi de sosyal medyada gündem oldu. Vatandaşlar, yangınlar için acil destek çağrısında bulunurken, söz konusu etiket altında 2 milyona yakın tweet atıldı.

ÜNLÜ İSİMLER DE DESTEK VERDİ​

Diğer yandan, Help Turkey etiketine ünlü isimler de destek verdi. Başta Enis Arıkan, Ezgi Mola, Gülşen ve Danlas Bilic olmak üzere çok sayıda ünlü, yaptıkları paylaşımlarla yangınlara karşı yardım çağrısında bulundu.

İşte o paylaşımlardan bazıları:

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150
İnşallah biran önce devlet bir daha olmaması için daha sıkı önlemler alır da canımız tekrar yanmaz..