• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Türksat 4A TV8 Frekansı

Pisadam

CEO
Konular
1,150
MFC Puanı
20,450
Uzaktan kumandanızda üzerinde Menu veya Setup yazan düğmeyi bulun. Uydu alıcınızın markasına göre bazen OK düğmesine bastığınızda da menü ekranı gelebilir.

tv8'i uydudan izlemek için 6 adımda yapmanız gereken işlemler aşağıdaki gibidir:

1. ADIM:

Önce menü tuşuna basın. Açılan menüden, uydu alıcınızın marka ve modeline göre;< Kanal Arama - Manuel Arama - Kanal Ekleme - El ile Arama gibi menülerden hangisi beliriyor ise AŞAĞI-YUKARI OK tuşu ile ona gelin.

2. ADIM:

Açılan pencerede yine uydu alıcısının marka ve modeline göre; TP Frekans - Alış Frekans - Frekans - Uydu Frekansı seçeneklerinden biri belirecektir. AŞAĞI-YUKARI OK TUŞU ile o seçeneğin üstüne gelin. Uzaktan kumandanızın rakam tuşlarını kullanarak tv8'in frekansı olan 12515'i (bu frekans değeriyle görüntü gelmezse 12514 değerini girerek tekrar arama yapın) girin.

3. ADIM:

Yine aynı pencerede Sembol Oranı ya da Sembol Rate yazan bir seçenek bulunacaktır. Bu seçeneğin üstüne gelerek, oradaki boş alana kumandanın rakam tuşlarıyla 8888'i (bazı uydu alıcılarında 08888 olarak girilir) girin.

4. ADIM:

Yine aynı pencerede bulunan, "Polarizasyon" ya da "Pol" şeklinde bir yazı göreceksiniz. Bunun üstüne gelerek, SAĞ-SOL OK TUŞLARI ile Yatay (Horizontal)'ı seçin.

5. ADIM:

Yine aynı menü penceresinde bulunan, "FEC Kodu" ayarını yapmak için de kumandanın SAĞ-SOL OK tuşlarını kullanarak 3/4 seçin. Bazı uydu alıcısı (Receiver) modellerinde, FEC Kodu girmek için herhangi bir alan bulunmaz. Eğer sizin uydu alıcınızda da FEC Kodunu girmek için bir seçenek yok ise bu kodu girmenize gerek yok demektir.

6. ADIM:

Son olarak kumandanızın OK tuşuna basarak uydu alıcınıza tv8'in yayınını alabilmek için gerekli olan bilgileri kaydedin. Kaydettiğiniz bilgiler ile tv8'i aratmak için uydu alıcınızın modeline göre Arama Başlat ya da TP Tara tuşlarıyla aramayı başlatabilirsiniz.

Arama işlemi bittikten sonra, Uydu Alıcısı (Receiver) bulduğu kanalı listenin en sonuna kaydedecektir.

Keyifli izlemeler...

NOT: Bazı uydu alıcıları için gerekli olabilecek PID değerleri PCR PID 100, VIDEO PID 100, AUDIO PID 110'dur.

selimtas63

MFC Üyesi
Konular
5
MFC Puanı
0
T8 canlı yayınları bu ara özellikle Survivor programından dolayı izleniyor. Bende Tv8 canlı yayın frekans bilgilerini paylaşmak istedim.

Türksat 4A TV8 Uydu Frekansı Bilgileri

Kanal Adı: Tv8
Alış Frekansı: 12356 MHz
Polarizasyon: Yatay (H)
Symbol Rate: 7.100
FEC Rate: 2/3

Tv8 veya bir başka kanalın frekans bilgilerine forumdan ulaşabilirsiniz yada konulardan istek yapabilirsiniz.