Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Twitter'a Otomatik Video Oynatma Geliyor!

Satürn

Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    9 Şub 2015
  • Mesajlar
    41,440
  • MFC Puanı
    21,574
  • MFC Seviyesi

Facebook'un aylar önce kullanıma sunduğu ve uzun süre konuşulan otomatik video oynatma özelliği, gelen haberlere göre yakın zamanda Twitter'a da gelebilir. İşte detaylar.

Türkiye'de en aktif kullanılan sosyal ağlardan biri olan Twitter, geçtiğimiz haftalarda mobil uygulamalarına uygulama takip özelliği ekleyerek, bir kesim kullanıcı tarafından tepki almıştı.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde kullanıcı sayısı bakımından Instagram'ın gerisinde kalan Twitter, yenilikçi çalışmalar ile yükselmeye çalışıyor.

:: Instagram Twitter'ı Geçti!

Parasal anlamda da kazançlarını artırmak isteyen Twitter'ın, önümüzdeki günlerde yepyeni bir özelliği kullanıma sunması bekleniyor.

Bugünlerde gelen yeni bilgilere göre Twitter, geçtiğimiz aylarda Facebook'un kullanıma sunduğuna benzer şekilde otomatik video oynatma özelliğine sahip olacak.

Yani otomatik video oynatma Twitter'a da gelirse, Facebook'ta olduğu gibi video sessiz olarak oynatılacak, kullanıcı videoya tıklarsa ses açılacak.

Paylaşılanlara göre Twitter'ın üzerinde çalışmaya devam ettiği yeni özellik, önümüzdeki aylarda kullanıma sunulacak.

Özellikle reklamlar konusunda büyük getirileri olan otomatik video oynatma özelliği, mobil kullanıcıların kotalarını doldurabilme problemini ortaya çıkarsa da, sitelere büyük kazançlar sağlayabiliyor.
 
Üst Alt