Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ücretsiz mesaj programları ne kadar masum ?

diShy

~ یơυℓℓεss ..
Emektar Yönetici
  • Üyelik Tarihi
    27 Kas 2009
  • Mesajlar
    24,083
  • MFC Puanı
    339
  • MFC Seviyesi

Facebook, MessageMe kullanıcıların site üzerinden diğer arkadaşlarını bulmalarına yarayan uygulamayı engelledi. Facebook'tan yapılan açıklama ise oldukça çarpıcıydı.

İki hafta önce hizmet vermeye başlayan ve hızla popüler olan ücretsiz mesajlaşma programı MessageMe, Facebook kullanıcısı arkadaşlarınızı bulmanıza imkan tanıyan bir eklentiye sahipti. Böylece çok sayıda arkadaşınızla ortak bir mesajlaşma platformu oluşturabiliyordunuz.

iOS ve Android işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabilen MessageMe’nin yükselen başarısı üzerine çeşitli kısıtlamaların da gelmesi gecikmedi. Uygulamayı telefonuna kuran kişilerin Facebook'taki arkadaşlarını çağırdığı ve yeni arkadaşlar aradığı eklentiyi Facebook ilginç bir gerekçe ile engellendi.

Facebook'un yaptığı açıklamada “MessageMe, çeşitli kullanıcı bilgilerini elde etmek için sitenin altyapısını izinsiz kullandığını” belirtildi.

Bu açıklamanın, Facebook kullanıcılarının bilgilerinin çalınmaya çalışıldığı anlamına gelip gelmediği ise net olarak anlaşılamadı.

Facebook daha önce de bunu yaptı

Facebook daha önce de Twitter’ın ----- paylaşım uygulaması olan “Vine”nı yasaklamıştı. Sosyal medya devinin bu yasağı üzerine çekilen 6 saniyelik -----lar sadece Twitter’da paylaşılabiliyor.

Facebook’un yasakladığı uygulamalar bununla sınırlı değil. Site geçtiğimiz günlerde, Instagram’a benzerliğiyle ön plana çıkan iPhone uygulaması Vintage Camera’yı da yasaklamıştı. Ancak Instagram’ın sahibi olan Facebook tarafından getirilen bu yasak akılcı bir hamle olarak görülmüştü.

Ücretsiz Mesajlaşma programları masum mu?

MessageMe ile Facebook arasında yaşanan bu son olay, Geçtiğimiz aylarda WhatsUp'ın kişisel bilgileri 'izinsiz' topladığı ile ilgili tartışmaları yeniden alevlendirebilir. İnternet üzerinden paylaşılan bilgilerinizin bu tür uygulamalarla toplanıp kullanılma olasılığını her zaman göz önünde bulundurmalısınız.​ 
Üst Alt