• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Ünlülerin Öneriyleriyle Zayıflayın

diShy

Onursal Üye
Konular
32,527
MFC Puanı
2,580
Onlar her zaman formda kalmak zorunda olan kadınlar… Bazıları kimi zaman kilolu olsa da, aldıkları kiloları hemen verebiliyorlar. Peki, ünlü kadınlar bunu nasıl başarıyor?

Fazla kiloya kuyumcu terazisi hassaslığında tepki veren ünlü kadınlar, zaman zaman diyetle yatıp diyetle kalkıyor; rüyalarından, şişmanlamış görüntülerinin kabusuyla uyanıyorlar. Sürekli formda, her zaman güzel görünüyorlar. Peki, bunun için ne yapıyor, ne yiyorlar?
İşte ünlüler ve formda kalmalarının
püf noktaları...

[1]1362008101640_6170.jpg

Tülin Şahin
Tülin Şahin sağlıklı beslenmek için “Günde 6 öğün yemek yenmeli, öğünler, özellikle de sabah kahvaltısı geçiştirilmemeli, saat 19.00'dan sonra bir şey yenmemeli, günde 8 bardak su içilmeli, diyetteki saatler uyulmalı” diyor. İşte Tülin Şahin'in diyet listesi…

Sabah (09.00 – 09.30)
3 dilim kepekli, çavdarlı light ekmek, çeşitli peynirler, bal, zeytin, her iki günde bir yumurta mutlaka yenmeli. İçecek olarak şekersiz çay ve taze sıkılmış portakal suyu öneriyorum. Ardından 1 kase mevsim meyvesi salatası üzerine, 2 kaşık badem eklenerek mutlaka her sabah tüketilmeli. Bu güzel bir cilde sahip olmanıza, toksinleri atmanıza yardımcı olacaktır.

Öğlen (12.30 – 13.30)
Sebzeli ve domates soslu makarna yanına su veya light kola, tatlı olarak ise light 3 top dondurma (her zaman tercih sütlü tatlılardan yana olmalı.).

Ara öğün (15.30 – 16.30)
1 paket kepekli kraker ve 1 elma.

Akşam (18.00 – 19.00)
Ton balıklı salata üzerine zeytinyağı ve limon sos yanına bir dilim kepekli ekmek, 1 kadeh şarap veya su.

Eğer acıkılırsa ürünü (saat 19.00'dan itibaren)
1 tabak meyve salatası üzerine 2 kaşık sade yoğurt, tuzsuz badem ve her gece yatmadan önce 1 bardak süt.

“Benim diyetimin mantığı şu, az ama sık yemek. Öğlen sağlam yemek, akşam hafif yemek ama mutlaka yemek. Çünkü insanlar akşamları yemeden uyursa, ya da hiç yemezse kilo vereceklerini zannediyorlar. Ayrıca en az iki günde bir düzenli olarak spor yapmak.”

[3]1362008101640_6170.jpg

Nurgül Yeşilçay
Doğum sonrası kesinlikle diyet bile yapmadan, kendini kasmadan güle oynaya forma girdiğini belirten Nurgül Yeşilçay: "Çok sık ve azar azar yiyorum" diyor. Her şeyi yediğini, özellikle sebze yemeklerini çok sevdiğini belirten Nurgül Yeşilçay söyle devam ediyor:

"Her gün mutlaka çikolata yerim. Çikolata benim vazgeçemediğim ve vazgeçmeyi de düşünmediğim bir yiyecek. Ancak çok bayıldığım zararlı bir yemek var, kızartma. Çok yiyordum, ancak şimdilerde miktarını azalttım. Kızartmayla arama mesafe koymamın nedeni ise kilo almak değil, zararlı olması."

[5]1362008101640_6170.jpg

Şenay Akay
Mesleği gereği ince olması gerektiğini belirten manken Şenay Akay, "Bu nedenle diyet hayatımın bir parçası" diyor. Hem sağlıklı beslenmek adına hem de şekerinin düşmesi yüzünden sık sık beslenmek zorunda olduğunu kaydeden Şenay Akay, diyet listesini şöyle sıralıyor:

Sabah
Mutlaka su ile başlarım güne. Ardından sıkı bir kahvaltı yaparım; kahvaltı tüm öğünlerin kralıdır, insan kendi vücudunu tanımalı ve ona göre bir diyet uygulamalı. Onun için kahvaltı benim için çok önemli. Sıkı bir kahvaltının ardından düne başlarım.

Ara öğün
• Elma veya meyve salatası

Öğlen
• Salata, diyet yoğurt veya sadece makarna

Ara öğün
• Kepekli tost olabilir.

Akşam
• Izgara tavuk ya da balık, yanına salata yiyorum. Tabii yağsız ve tuzsuz olması şartıyla. Yatmadan önce
• Meyve salatası veya sadece yoğurt.
• Şekerim çok sık düştüğü için diyet çikolata.
• Hamur işi, tuzlu-yağlı yiyecekler, çay ve kahveden uzak bir yaşam sürüyorum.
• Günde bir saat yürüyüş veya aletli jimnastik yapıyorum.
• Ceviz ve fındığı yararları açısından tüketiyorum.
• Ara sıra kendimi mutlu etmek için diyetimin dışına çıkıp mantı yiyorum.

[2]1362008101758_6170.jpg

Seda Sayan
Sürekli göz önünde, her daim formda ve ince. Seda Sayan kilo konusunda iniş çıkışlar yaşamayan ünlülerimizden. İlerleyen yaşına rağmen bunu başarmasının altında ise güçlü bir psikolojik yapı bulunduğu kesin. Sürekli hareketli bir yaşam, her gün canlı yayın stresi, kalori harcama konusunda onu şanslı kılsa da, yediğine içtiğine çok özen gösterdiğini her zaman vurguluyor. Uyku düzenine, günlük yaşamına özen gösteriyor, düzenli ve sağlıklı besleniyor. Ayırma diyeti ile formunu koruduğunu belirtiyor.

Sabah
• 6–7 tane kuru kayısı
• 2 bardak su

Yarım saat sonra
• 1 bardak bitki çayı
• 2 tane domates
• Biraz beyaz peynir

Öğlen
• Bol zeytinyağlı salata veya domatesli-peynirli tost

Akşam
Ya balık salata ya da et salata, eğer canım çok isterse sadece pilav veya makarna, ancak yanında hiçbir şey yemiyorum. Gece yatmadan önce de meyve yerim. Gün içinde olabildiğince bol su içerim.

Bu diyetimin yanı sıra bazı özel durumlarda Hollywood yıldızlarının, katılacakları ödül törenleri öncesinde 1–2 kilo vermek için yaptıkları Hollywood Diyeti'ni uyguluyorum. 2 gün boyunca sadece su içerek 3 kilo birden veriyorum.

[4]1362008101758_6170.jpg

Sibel Can
Sabahları uyandığında ilk işinin bir bardak oda sıcaklığında su içmek ve bir porsiyon mevsim salatası yemek olduğunu belirten Sibel Can, günlük diyetini şöyle sıralıyor:

Kahvaltı (07.00–09.00) arası
• 1 kibrit kutusu büyüklüğünde
• (30 gr.) diyet peynir grubu.
• 1 dilim kepekli ekmek
• Sınırsız söğüş domates, salatalık, yeşil sivri biber, marul, maydanoz
• 4 adet yağ ilave edilmiş siyah zeytin
• 1 tatlı kaşığı doğal reçel
• Şekersiz açık limonlu çay

Kuşluk: (10.00–11.00)
• 1 porsiyon mevsim meyvesi

Öğlen: (12.00–14.00)
• 1 kase yağsız sebze çorbası
• 3 adet köfte büyüklüğünde
• (90 gr.) yağsız etten hazırlanmış ızgara köfte, tavuk ya da balık
• 1 su bardağı 200 gr. diyet yoğurt
• 1 ince dilim kepekli ekmek
• 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ile hazırlanmış sınırsız mevsim salatası

İkindi: (16.00–17.00)
• 1 kibrit kutusu büyüklüğünde 30 gr. diyet peynir grubu
• 2 adet grisini
• Sınırsız söğüş domates, salatalık, sivri biber, marul, maydanoz v.s
• Şekersiz bitki çayı (ıhlamur, ada çayı, kuşburnu v.s)

Akşam: (18.00–20.00)
• 1 porsiyon (1 kase) yağsız mercimek çorbası
• 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ile hazırlanmış sebze yemeği
• Yağsız sınırsız mevsim salatası
• 1 ince dilim kepekli ekmek
• 1 su bardağı (200 gr.) diyet yoğurt

Gece: (22.00)
• 1 porsiyon mevsim salatası
• 4 adet kuru kayısı, 2 adet ceviz içi

Yatarken:
• 1 bardak oda sıcaklığında su. Ayrıca her gün 8–12 bardak su.

[1]1362008101821_6170.jpg

Berna Laçin
Berna Laçin takıntı haline getirildiğinde kilo verilemediği inancında: "Doğum sonrası çok fazla kilom vardı. Diyetisyen bana çok sert bir diyet verdi. Bende kilo takıntısı oluştu ve bir sene boyunca tek bir gram veremedim. Sonra kilo takıntımı bir yana atıp sağlıklı bir beslenme rejimiyle her şeyden yiyerek yavaş yavaş tüm fazla kilolarımı verdim. Ayda bir kilo olmak üzere bir senede 10 kilo verdim. Vücudumda deformasyon da olmadı."

Laçin, yaşam alışkanlıklarını şöyle sıralıyor: "Diyelim canım çok simit çekiyor, yiyorum ama tamamını değil yarısını. Krema, sos, şarküteri gibi yiyecekleri sevmem de kullanmam da. Tencere yemeklerini, zeytinyağlıları çok seviyorum. Cips, abur cubur alışkanlığım hiç yoktur. Ayrıca çok hareketliyim."