• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Üstteki üyenin nesini beğenmediniz?

Anduril

MFC Üyesi
Konular
9
MFC Puanı
10,740
Duygusallık, içe kapanıklık, isteyip ama elde olmayan sebeplerden dolayı ertelenmiş hayaller, istekler,planlar vs işte?
Söylediklerinden bahsettiğim oluyor..
Bu saydığın şeylere değinmediğimi söylemiyorum.
Ancak bunları takıntı haline getirdiğim kanaatini nasıl kapıldın?
Ve sadece bahsettiğim için bunu takıntı yapıyor olmama yorman biraz yakışıksız olmadı mı?

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150
Söylediklerinden bahsettiğim oluyor..
Bu saydığın şeylere değinmediğimi söylemiyorum.
Ancak bunları takıntı haline getirdiğim kanaatini nasıl kapıldın?
Ve sadece bahsettiğim için bunu takıntı yapıyor olmama yorman biraz yakışıksız olmadı mı?
Şuan bile yazdığım yoruma takılmış durumdasın,şimdi şöyle birşey var bu saydıklarımı evet bazı konularda bahsediyorsun ve sürekli tekrar eden bi döngü oluştuğunu hissettim ve bunun bende ki açılımı "takıntı" dır.
Yanlış birşey söylediğimi düşünmüyorum ki eğer sana yanlış gelmişse özür dilemesini de bilirim..

Anduril

MFC Üyesi
Konular
9
MFC Puanı
10,740
Şuan bile yazdığım yoruma takılmış durumdasın,şimdi şöyle birşey var bu saydıklarımı evet bazı konularda bahsediyorsun ve sürekli tekrar eden bi döngü oluştuğunu hissettim ve bunun bende ki açılımı "takıntı" dır.
Yanlış birşey söylediğimi düşünmüyorum ki eğer sana yanlış gelmişse özür dilemesini de bilirim..
“Sürekli tekrar eden bi döngü oluştuğunu hissettim ve bunun bende ki açılımı "takıntı" dır. “ demişsin.
Hayatımızda sürekli yaptığımız şeylerin, farkında olmadan yaptığımız rütinlerin sayısı azımsanamayacak kadar çok değil midir?
Eğer sadece arada bahsediyorum diye buna takıntı diyebilme durumunu anlamadım. “Takıntı” sözcüğünü bu kadar kolaylıkla kullanmaman gerektiğini düşünüyorum..
Böyle düşündüğüm için gereksiz bir hassasiyet ve alınganlık mı gösteriyorum diye düşündüm.. hatta bu mesajı sana yazmayacaktım.. ancak sonra medeni olarak kendimi ifade etmemin, hissettiklerimi, düşündüklerimi paylaşmanın daha doğru olduğunu düşündüğüm için sana yazmaya karar verdim..
Google da takıntı diye arattım, şu çıktı;

Açıklama​

Açıklama​

Takıntı, ruhçulukta ve ruhbilimde farklı olarak tanımlanır ve farklı kavramları ifade etmek üzere kullanılır. Psikiyatri sözlüklerinde kısaca “yanlış olduğunu bildiğimiz halde kafamızdan atamadığımız, mantık ve muhakeme ile uzaklaştırılamayan, arzu edilmeyen saplantı halindeki fikirler” olarak tanımlanır. Vikipedi

Amacım seninle tartışmak yada gerginlik oluşturmak değil, bunu biliyorsun..
Sadece meramımı anlatmak için bunları söyledim. ne demek istediğimi anladığını umut ediyorum..

Cann

Üyeliği durduruldu!
Konular
2
MFC Puanı
8,510
Saygı duyarım yaşça çok büyüğümüz ??

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150
“Sürekli tekrar eden bi döngü oluştuğunu hissettim ve bunun bende ki açılımı "takıntı" dır. “ demişsin.
Hayatımızda sürekli yaptığımız şeylerin, farkında olmadan yaptığımız rütinlerin sayısı azımsanamayacak kadar çok değil midir?
Eğer sadece arada bahsediyorum diye buna takıntı diyebilme durumunu anlamadım. “Takıntı” sözcüğünü bu kadar kolaylıkla kullanmaman gerektiğini düşünüyorum..
Böyle düşündüğüm için gereksiz bir hassasiyet ve alınganlık mı gösteriyorum diye düşündüm.. hatta bu mesajı sana yazmayacaktım.. ancak sonra medeni olarak kendimi ifade etmemin, hissettiklerimi, düşündüklerimi paylaşmanın daha doğru olduğunu düşündüğüm için sana yazmaya karar verdim..
Google da takıntı diye arattım, şu çıktı;

Açıklama​

Açıklama​

Takıntı, ruhçulukta ve ruhbilimde farklı olarak tanımlanır ve farklı kavramları ifade etmek üzere kullanılır. Psikiyatri sözlüklerinde kısaca “yanlış olduğunu bildiğimiz halde kafamızdan atamadığımız, mantık ve muhakeme ile uzaklaştırılamayan, arzu edilmeyen saplantı halindeki fikirler” olarak tanımlanır. Vikipedi

Amacım seninle tartışmak yada gerginlik oluşturmak değil, bunu biliyorsun..
Sadece meramımı anlatmak için bunları söyledim. ne demek istediğimi anladığını umut ediyorum..
Ben zaten gerginlik seven biri değilim dediğim gibi bana yansıyan bu şekildeydi, madem ki sana yanlış gelmiş, biraz abartı şeklinde düşündürdü o zaman bana düşen de özür dileyerek bu konuyu kapatmak..

Konular
2,107
MFC Puanı
301,150
Şimdilik beğenmediğim bi özelliği olmadı?