• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Üyelerimize Sorduk - 1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konular
91
MFC Puanı
1,220
Şu halde insiyatif alıp farkındalık yaratmak zorundayız bence hocam.
Bezelye hocam Sezen 2. Sorunun cevabında çok önemli mevzulara parmak basıyor bu konuda ne dersiniz? Asrevya Buka

Bilgi - İnanç - Eylem

Hocam Sezen cim zaten çok güzel anlatmış. Bir anne olarak parmak bastığı yerler takdire şayan.
Asrın hastalığı olarak nitelendirdiğim bu illet ne yazıkki herkesi ele geçirmiş durumda.
Hiç paylaşım yapmasa dahi, 'oydu,buydu, şuna da bir bakayım, öteki nasıldı, beriki böyle mi oluyordu' derken ne yazıkki bizlerin de çokça vakit öldürdüğümüz oluyor.
Zaman mefhumu en büyük sermayemizken boşu boşuna malayani şeylerle vaktimizi telef ediyoruz. O yüzden kesinlikle 'diğerlerinden' önce kendimizi bir hesaba çekmemiz gerekir.

Konular
124
MFC Puanı
8,290
Şu halde insiyatif alıp farkındalık yaratmak zorundayız bence hocam.
Bezelye hocam Sezen 2. Sorunun cevabında çok önemli mevzulara parmak basıyor bu konuda ne dersiniz? Asrevya Buka

Bilgi - İnanç - Eylem

Sosyal medyanın bir hastalık olduğu muhakkak. Ben pek çok alanda sosyal medya kullanımına karşıyım. :sigara Sezen sonuna kadar haklı tespitlerde bulunmuş. :sigara

Sezen

Emektar Üye
Konular
692
MFC Puanı
90,050
son zamanlarda bu kadar öfke- şiddet- cinayet- sapıklık- istismar neden arttı diye konusup duruyoruz hepimiz. Aslında sosyal medya ile bu tür olaylar meşrulaştırıldı, insanlar trafik kazası geciriyor millet yardım edecegine cep telefonu ellerinde anı kayıt etme havasında ya da kadına veya kücük cocuga taciz- şiddet uygulandıgı anda müdahale yerine herkesin bir kayıt etme sapkınlıgı baş gösterdi. bu tür insanlar da sosyal medyada böyle şeyleri izledikce "aaa herke s yapıyor ben neden yapmayayım " diye düsünüyor içindeki sapkın ruh sosyal medya laneti sayesinde acıga cıkıyor. eskiden sanki sapık - katil yok muydu tabi ki vardı ama insanlarda utanmayla beraber bu tür sapkın ruh bastırılıyordu ama yemin ederim bataklıga gidiyor genclerimiz...
lütfen bana ne demeyelim genclerimize- cocuklarımıza örnek olalım - dinleyelim onları sosyal medya illetinden elimizden geldigince uzaklaştıralım .

Qasem

Üyeliği durduruldu!
Konular
82
MFC Puanı
110
son zamanlarda bu kadar öfke- şiddet- cinayet- sapıklık- istismar neden arttı diye konusup duruyoruz hepimiz. Aslında sosyal medya ile bu tür olaylar meşrulaştırıldı, insanlar trafik kazası geciriyor millet yardım edecegine cep telefonu ellerinde anı kayıt etme havasında ya da kadına veya kücük cocuga taciz- şiddet uygulandıgı anda müdahale yerine herkesin bir kayıt etme sapkınlıgı baş gösterdi. bu tür insanlar da sosyal medyada böyle şeyleri izledikce "aaa herke s yapıyor ben neden yapmayayım " diye düsünüyor içindeki sapkın ruh sosyal medya laneti sayesinde acıga cıkıyor. eskiden sanki sapık - katil yok muydu tabi ki vardı ama insanlarda utanmayla beraber bu tür sapkın ruh bastırılıyordu ama yemin ederim bataklıga gidiyor genclerimiz...
lütfen bana ne demeyelim genclerimize- cocuklarımıza örnek olalım - dinleyelim onları sosyal medya illetinden elimizden geldigince uzaklaştıralım .
Peki bu durumu nasıl aşabiliriz.
Bizlere düşen sorumluluk ne?

Bilgi - İnanç - Eylem

Qasem

Üyeliği durduruldu!
Konular
82
MFC Puanı
110

Sosyal medyanın bir hastalık olduğu muhakkak. Ben pek çok alanda sosyal medya kullanımına karşıyım. :sigara Sezen sonuna kadar haklı tespitlerde bulunmuş. :sigara
Hocam bu bir hastalıksa tedaviside mümkündür. Bu anlamda okullarda yaptığınız çalışmalar var mı?
Asrevya Bezelye

Başka öğrwtmen yada eğitimci yok sanırım

Bilgi - İnanç - Eylem

Konular
257
MFC Puanı
120
detaya gerek yok hepimiz hastayız ok ..

Qasem

Üyeliği durduruldu!
Konular
82
MFC Puanı
110
detaya gerek yok hepimiz hastayız ok ..
Her hastalık tedavi edilmeyi gerektirir...
Bir teşhis koyma ve tedavi süreci mevcuttur.
Beraber teşhis ve tedavi süreçlerinde neler ortaya koyabiliriz sizce,?
Bu arada Dem sorularım sanada gelecek, Sana daha çok radyo proğramcılığı ile alakalı sorularım olacaktır.

Bilgi - İnanç - Eylem

Sezen

Emektar Üye
Konular
692
MFC Puanı
90,050
Peki bu durumu nasıl aşabiliriz.
Bizlere düşen sorumluluk ne?

Bilgi - İnanç - Eylem

sosyal medyanın iyi taraflarıda var kötü taraflarıda ama ülkemizde ne yazık ki hep kötü tarafları yükselişte. ne yapmalıyız kısmında ise bana göre öncelikle biz büyükler , anne-babalar bi ceki düzen vermeliyiz internet kullanımına sosyal medya hastalıgına bizler elimizde günün 14 saaati telefon elimizde dolaşırsak çocuklardan genclerden ne bekliyoruz. çocuklarımızı sosyal medyada kontrol etmeliyiz , onları mesgul olacakları ugraslar bulmalıyız , spora tesvik, müzige vs tesvk etmeliyiz .denecek ki maddiyatla hepsi buna artık katılmıyorum cünkü belediyelrin bile actıgı ücretsiz cocuklar ve gencler için bir sürü faaliyet alanları mevcut
yeter ki bilincli büyükler olsun.
genclerimize- cocuklarımıza lütfen örnek olalım ben hayatımızdan sosyal medya cıksın demiyorum ama bilincli kullanımla düzelme saglanacak
Qasem bu konusa bıraksan sabaha kadar yine konusurum :)

Qasem

Üyeliği durduruldu!
Konular
82
MFC Puanı
110
sosyal medyanın iyi taraflarıda var kötü taraflarıda ama ülkemizde ne yazık ki hep kötü tarafları yükselişte. ne yapmalıyız kısmında ise bana göre öncelikle biz büyükler , anne-babalar bi ceki düzen vermeliyiz internet kullanımına sosyal medya hastalıgına bizler elimizde günün 14 saaati telefon elimizde dolaşırsak çocuklardan genclerden ne bekliyoruz. çocuklarımızı sosyal medyada kontrol etmeliyiz , onları mesgul olacakları ugraslar bulmalıyız , spora tesvik, müzige vs tesvk etmeliyiz .denecek ki maddiyatla hepsi buna artık katılmıyorum cünkü belediyelrin bile actıgı ücretsiz cocuklar ve gencler için bir sürü faaliyet alanları mevcut
yeter ki bilincli büyükler olsun.
genclerimize- cocuklarımıza lütfen örnek olalım ben hayatımızdan sosyal medya cıksın demiyorum ama bilincli kullanımla düzelme saglanacak
Qasem bu konusa bıraksan sabaha kadar yine konusurum :)
Sen konuş ben sabaha kadar dinlerim ablam benim :)
Foruma özgünlük gelsin biraz :)

Bilgi - İnanç - Eylem

Qasem

Üyeliği durduruldu!
Konular
82
MFC Puanı
110
Megaforum Üyelerimizden Ozi ile kısa bir Ropörtaj yaptık;

Merhaba değerli Megaforum üyemiz.

Güne ve gündeme dair söyleyeceklerimiz olduğuna inanıyorum. Bu bağlamda sizinde söylemlerinizi gündeme taşımak adına ; 1 sosyal 1 de siyasal bağlamda soru sorarak, buna dair düşünce ve önerilerinizi almayı düşündük.

Soru 1 ;

Türkiyede Gezi Parkı olayları ve onları tetikleyen sorunlar ile bu olaylar sonrasındaki yaşananları bu ülkede canlı şahitler olarak yaşadık. Bugün Fransadada buna benzer Benzin fiyatlarının yükselmesi tetikleyici bir unsur olarak ele alınarak sorunların patlama noktasına gelmiş ve Türkiyede olduğu gibi bir çeşit Gezi parkı olayları gibi iç karışıklıklar meydana getirmiştir. Benzer olayları ve ayaklanmaları yakın dönemde Arap baharı olarak esen ve hala devam eden rüzgarlarda görüyoruz. Tüm bunları göz önününe aldığınız zaman sizce dünyada neler oluyor? Devletin kurucu unsuru olan ve bir görevlendirme metnini kendi arasında imzalayarak tarih sahnesine süren halk, ellerinden bu kurumları alınarak egemenlere hizmet eden bir siyasal gücemi dönüştürülüyor acaba? Neler düşünüyorsunuz bu siyasal hava hakkında... Bu anlamda doğru yol ne olmalı, nasıl davranışlar sergilemeliyiz sizce...

Cevap 1 :

Normalde kimse ile siyasal konular konuşmam sebebi belli ülkemiz artık eskisi gibi güzel güvenilir ferah bir yer değil.Gezi olaylarına gelecek olursak.Belki bilip belkide bilmediğiniz bir nokta REDHACK! Redhack(şirin baba) yayına katılarak belki 1 buçuk saat konuşma yapmış RTE(recep tayyip erdoğan) hakkında kimsenin bilmediği fakat bilirse Dünya gündemini sarsacak bilgilerin olduğunu,bunu paylaşması halinde canına bile mal olabileceğini anlatmıştır. Kısa bir süre sonra yayından çıkan REDHACK(Şirin baba) bu durumun takipçisi olmuş görenler oldu ise Twitter'da sürekli bilgi paylaşımları berat albayrağın kirli çamaşırlarını ortaya sererek göz dağı vermişlerdir. Hatta küçük bir örnek verecek olursak Fenerbahçe şike kumpası! ve daha niceleri. Tayyip için cehennem gibi geçen günler korku dolu günler.(dosyalar ektedir.)Dosya 1

Dosya 2

Bu gibi göz dağından sonra gezi olayları sona ermiştir.(tam takip edemedim sonucunu bilmiyorum.)

Soru 2 ;

Sosyal medya neredeyse artık hayatın her alanında var olmakta. Sizce insanların sosyal medyayı bukadar çok kullanmaları ve kendilerini ifşaa etmeleri, özel hayatlarını ifşa etmeleri, kendilerine has olan hayatlarını başkalarına sunmaları, özellerinin sere serpe büyük şirketlerin birbirine peşkeş çekmelerine göz yummalarını nasıl yorumluyorsunuz? Bu anlamda doğru yol ne olmalı, nasıl davranışlar sergilemeliyiz sizce...

Cevap 2 :

sorunuza cevap vermek istemiyorum çünkü dediğim gibi fazla konuşmam.Konuşmak istemem kimse ile tartışıp kalbini kırmak istemem. Röportajınız için teşekkür ederim kusuruma bakmayın çalıştığımdan dolayı fazla giremiyorum pcye. Allah'ıma emanet olun.

Ozi arkadaşımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz....

Bilgi - İnanç - Eylem
d76b8b75d368bd0646120f9853294fd8.jpg
bebcb01b27041a8288ab6fad056a3057.jpg

Konular
124
MFC Puanı
8,290
RedHack belki de bir balondur :sigara

Konular
91
MFC Puanı
1,220
Yazıdan bişey anlamadım. Sükut :s92:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...