• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Uzay'da Boşluk İçinde Devasa Boşluk....

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
Evrenin Bilinmeyen Bir Yerinde Devasa Boşluk....

Astronomların, evrende hiçbir galaksinin, yıldızın ve hatta karanlık maddenin bulunmadığı dev bir boşluk keşfettikleri bildirildi.

Minnesota Üniversitesi'ndeki bir araştırma ekibi, dünyadan yaklaşık 1 milyar ışıkyılı uzaklıkta olduğu belirlenen söz konusu boşluğun niçin orada bulunduğu hakkında bir fikir sahibi olmadıklarını vurguladılar.Keşfi yapan bilimsel araştırma ekibinden Astronomi Profesörü Lawrence Rudnick , "Astrophysical Journal" adlı bilimsel dergide yazdığı makalesinde, "Şimdiye kadar hiçkimsenin bu büyüklükte bir boşluk bulmamış olması bir yana biz bile bu boyutta bir boşluk bulmayı beklemiyorduk." dedi.

Rudnick ve bilim ekibinin diğer üyeleri, Shea Brown ile Liliya Williams, dergide kaleme aldıkları makalede, söz konusu dev boşluğu, Wilkinson Mikrodalga Anisotropi Araştırma uydusuyla evrendeki soğuk bir nokta üzerinde yaptıkları araştırma sırasında bulduklarını belirttiler. Dergide, Kozmik Mikrodalga fonu adı verilen, evrenin doğumuna neden olan Büyük Patlama'dan arta kalan zayıf radyo sinyali üzerinde yapılan bir araştırmanın söz konusu bölgenin daha soğuk olduğunu gösterdiğine işaret eden Rudnick, "Gökyözündeki bu noktada farklı bir şey olduğunu zaten biliyorduk." dedi

Rudnick'in araştırma ekibindeki arkadaşı Williams ise; "Bulduğumuz şey ne gözlemsel etüdlere ve ne de evrenin evrimi hakkında yapılan geniş ölçekli bilgisayar simülasyonlarına göre normal değil." ifadelerini kullandı.

Araştırmayı yapan astronomlar, Orion (Avcı) takım yıldızının güneybatısında yer alan Eridanus takım yıldızının bulunduğu bölgede olduğu saptanan boşlukta, doğrudan görülemeyen, ancak yerçekimsel güçlerin ölçülmesiyle belirlenebilen karanlık maddeden bile eser bulunmadığına dikkati çektiler.

LeGoLaS

Onursal Üye
Konular
4,885
MFC Puanı
15,790
Abi zaten koskaca bir boşluk vardır bir hikmeti ama nasıl çözerler, çözebilirlermi orasını bilemem paylaşım için teşekkürler

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830
Abi zaten koskaca bir boşluk vardır bir hikmeti ama nasıl çözerler, çözebilirlermi orasını bilemem paylaşım için teşekkürler
Yüce Allah'ın (c.c) işlerinde ve yaratmasın da, insan için mutlak bir hikmet vardır.Ben bunu ilk okuduğumda, tüylerim ürpermişti,

Tüylerimin ürpermesinde

1.Yaratıcının gücüne şahit oldum.
2.O devasa boşluk'da mutlaka bir şey olmalı , inşallah bu boşluk kötülüğü barındırmıyordur dedim kendi kendime ki "Hayrıda, Şerhi'de yaratan Allah (c.c)'tır.

LeGoLaS

Onursal Üye
Konular
4,885
MFC Puanı
15,790
way dostum way bende diyorum bu dostumun kaleminin ne kadar kuvvetli olduğunu şimdi daha iyi anladım.

Şüphesiz sual olunmaz kudretinden.

Benimde çok ilgimi çekiyor özelikle 7 alem tarafı burda evrende vardır birşeyler diyorum :) Ama okuyup olmadık bir bilimci naparsın