• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

vBulletin vBulletin Gün, Ay ve Tarih Türkçeleştirme

Pisadam

CEO
Konular
1,150
MFC Puanı
20,450
Merhaba sevgili vBulletin severler;

Bir çoğumuz google üzerinden tarihleri nasıl türkçeleştiririz şeklinde arama yapıyoruz ve uzun süren uğraşlar sonucunda sorunumuzu çözüyoruz, işte bende size tarih ile ilgili yaşadığınız türkçeleştirme sorununu anlatacağım.

Arkadaşlar size adım adım anlatacağım, sizde adım adım uygulamalısınız. Aksi taktirde tekrar hata ile karşılaşabilirsiniz.

1) Admincp> Diller Ve Cümleler> Dil Yönetimi> (Kullandığınız dil dosyasının hemen sağında bulunan Ayarları Değiştir tıklayın)

2) Bu ayarlarda hemen altta Tarih Zaman Formatları kısmını göreceksiniz. Orada aşağıda yazmış olduklarımı karşılarına yazın.

Yerel Dil Paketi: tr_TR
TarihFormatı: %d-%B-%Y
Saat Formatı: %H:%M
Üyelik TarihFormatı: %d-%B-%Y
Doğum Tarihi Formatı: %d-%B-%Y
Doğum Tarihi Formatı(Yıl bilgisi olmadan): %d-%B
Panel Kullanımlarının Tarih Formatı: %d-%B-%Y%H:%M

Arkadaşlar bu şekilde yaptığınızda tarihleriniz türkçe olacaktır.

BİTMEDİ!

Bunları yaptıktan sonra Cyb - Advanced Forum Statistics eklentisini kullanan vBulletin severlerin istatistiklerde sorun çıkmaması için aşağıdakini yapmalılar.

Admincp> vBulletin Seçenekler> Cyb - Advanced Forum Statistics

İstatistik Ayarlarında biraz alt sıralarda aşağıdaki değişiklikleri uygulamalısınız:

Tarih Formatı: %d %B
Saat Formatı: %H:%M

Arkadaşlar tüm bunları yaparsanız ne forum üzerinde nede istatistikler üzerinde bir sorun yaşamazsınız. Ama herşeye rağmen eğer sorun yaşarsanız konu altından yazarsanız yardımcı olurum.

Kaynak: megaforum.com / Pisadam

Son düzenleme: