• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

vBulletin vBulletin menu_open.gif

Pisadam

CEO
Konular
1,150
MFC Puanı
20,450
Bir çok vBulletin kullanıcısı ya bunu aramıştır yada arayacaktır ben burda onlara kolaylık olsun diye işin püf noktasını anlatacağım;

vBulletin kullanıcıları gerek temalarında gereksede cümle aramalarında '' menu_open.gif '' aramasını yapıyorlar. Arkadaşlar bu aramayı her ne kadar yaparsanız yapın bir sonuç çıkmaz.

vBulletinin default olan menu_open.gif adlı resimi değiştirmek istiyorsanız FTP'nizde bulunan images/misc klasörüne kullanmak istediğiniz resimi menu_open.gif olarak değiştirip images/misc klasörüne atarsanız vBulletinin default menu_open.gif'inden kurtulmuş olursunuz.

Fakat benim burda size anlatmak istediğim tamamen menu_open.gif'i değiştirmek olacaktır. Benim gibi menu_open.gif yerine CSS ile icon vermek istiyorsanız öncelikle menu_open.gif yolunu iptal etmek zorundasınız.

menu_open.gif vBulletinde bulunan Javascript kodlarının içine yerleştirilmiş bir gif dosyasıdır. İptal etmek için ilgili java kodunda edit yapmak zorundasınız.

Örneğin navbarda bulunan Arama Yap menüsündeki menu_open.gif iptal edip kendi istediğimiz bir iconu koyalım.

Navbarda bulunan ve editlenmesi gereken kodumuz :
HTML:
<script type="text/javascript"> vbmenu_register("navbar_search"); </script>
menu_open.png

Bunu şu şekilde değiştiriyoruz;
HTML:
<script type="text/javascript"> vbmenu_register("navbar_search", true); </script>
menu_open1.png

Şimdi menu_open.gif'imizi iptal ettik. Artık istediğiniz iconu yanına koyabilirsiniz. Diğerleri içinde mantık aynıdır.

Yararlı Linkler içinde söyleyeyim;

Navbarda bulunan ve editlenmesi gereken kodumuz;
HTML:
<script type="text/javascript"> vbmenu_register("usercptools"); </script>
Bunu şu şekilde değiştiriyoruz;
HTML:
<script type="text/javascript"> vbmenu_register("usercptools", true); </script>
Sormak istediklerinizi konu altından yazabilirsiniz.

Kaynak: megaforum.com / Pisadam