• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Vril Örgütü

Konular
1,535
MFC Puanı
300
Füzeler konusunda dünyanın büyük uzmanlarından birisi olan Dr. Willy Ley 1933'te Almanya'dan kaçar.
Ley, Vril örgütünü ilk açıklayanlardan biridir. Vril örgütü Berlin'de kurulmuş olan küçük bir Order'dı. Vril, günlük hayatımız sırasında çok az bir parçasını kullanabildiğimiz sonsuz enerjidir.
Vril'e hakim olan kimse kendisine de, başka dünyalara da hakim olur. İnsanlar bütün gayretlerini buna yöneltmelidirler. Dünya değişecektir. Efendiler, yeraltından yeryüzüne çıkacaklardır.
Onlarla anlaşırsak biz de efendi, anlaşamazsak köle olacağız. Vril fikri aslında, gene bir Golden Dawn üyesi olan Bulwer Lytton'un "Bizi ezecek olan ırk" isimli romanından alınmıştır. Aynı zamanda "Pompei'nin son günleri" isimli eserin de yazarı olan Lytton, Bizi Ezecek Irk'ta, Ruh âlemi bizden çok daha yüksek olan insanları anlatır. Bunlar şimdilik gizlenmek durumundadırlar. Dünyanın merkezinde bulunan mağaralarda yaşarlar ve her şeyin üzerinde güç sahibidirler.
İlk bakışta, bir romandan yola çıkan herhangi bir örgütün ciddiye alınması saçma gibi görülülebilir, fakat şunu da düşünmek gerekir; dünyada meydana gelmiş olan bir çok şey oluşum tarihlerinden çok önce romanlarda oluşmuşlardır. Mesela, 1896'da P.Shiel (İng.), bir roman yayınlar. Bu kitap Avrupa çapındaki bir örgütten bahsetmektedir. Bu örgütün üyeleri zararlı buldukları aileleri öldürüp, cesetleri yakarlar. Kitabın ismi S.S.'lerdir. Aynı şekilde Titantik, batışından çok önce bir romana konu olmuş ve romanda geminin bütün ölçüleri, batış şekli ve hatta ismi "Titan" gerçeği ile tutarlı olmuştur. Jules Verne, Nükleer denizaltıdan, Uzaya atılan füzelere kadar bir çok şeyi romanlarında anlatmıştır. Bunlara benzer daha bir çok örnek saymak mümkündür. Ayrıca S.S.'lerin yazarı olan Lytton'un da bir majikal örgütün üyesi olduğu, pekala da aldığı bazı bilgileri roman haline getirdiği düşünülebilir. Dr. Ley'e göre Vril örgütünün üyeleri ırk değiştirmek ve dünyanın merkezinde saklanan adamlara benzemek için gereken bazı sırları bildiklerine inanıyorlarmış. Bazı kültür fizik yöntemleri varmış. Lytton, romanında özellikle cehennem dünyasının gerçeklerine parmak basmaya çalıştığını söylüyordu. İnsan üstü güçlere sahip olan varlıkların varlığından emin olduğunu ifade ediyordu. Bu yaratıklar insanları ezecek ve aralarından seçtiklerini pek büyük değişimlere uğratacaklardı. Golden Dawn'ın başkanlarından biri olan Samuel Mathes 1896'da gizli şefler konusunda şunları yazmıştır. "Bana kalırsa onlar dünyada yaşayan fakat insan üstü güçlere sahip yaratıklardır. Şahsi tecrübelerim bana, bir ölümlü için onların karşısında dayanabilmenin ne kadar zor olduğunu gösterdi. Öylesine dehşet verici bir gücün karşısında olduğumu hissediyordum ki, soluğum kesiliyor, ağzımdan, burnumdan, kulaklarımdan kan geliyordu."
Hitler de üstün yaratıklarla kontak kurduğunu söylüyordu. Dantzig hükümet başkanı olan Rauschning'e insan ırkının değişimi konusunda şunları ifade eder. "Yeni insan aramızda yaşıyor. Size bir sır vereyim. Ben onu gördüm".
Bunları anlatırken titriyormuş. Rauschning ayrıca şu olayı anlatır. Yakınlarından birisinin anlattığına göre Hitler geceleri çığlıklar atarak uyanırmış. Karyolayı sallayacak kadar şiddetli titremeler yaşarmış. Odanın köşesine bakıp, "İşte o. İşte o, buraya gelmiş" diye inlermiş. Bundan sonra da anlaşılmaz bir dilde konuşurmuş.
Bülent KISA