• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

VW geleceğin otomobili XL1’i üretime sokuyor

Üyelik Tarihi
19 Şub 2013
Konular
68
Mesajlar
523
MFC Puanı
10
Volkswagen XL1 şarj edilebilir hibritin üretim versiyonu Mart'ta Cenevre Otomobil Fuarı'nda sergilenecek. Alman otomobil üreticisi bu aracın yakıt tüketiminin 100 km'de 0,9 litre olduğunu söylüyor.Volkswagen bu tutumlu iki kişilik aracı bu yıl içinde üretime sokacağını söylediyse de bir fiyat belirtmedi. Yönetim, VW'nin araçtan yılda 1.000 adede kadar üretmesine izin verdi.

kfwwj.jpg


XL1'in üretim versiyonu VW'nin 2011'in başlarında tanıttığı konsepte çok benziyor. Aerodinamik şekilli gövde tamamen örtülü arka tekerlekler ve kapının dış katmanının içine entegre edilmiş yan aynalar (kameralar) içeriyor
VW, XL1'in Almanya'nın Osnabrück şehrindeki fabrikada elde üretileceğini söyledi. Porsche Boxster ve VW Golf Cabriolet de bu fabrikada üretiliyor.XL1'nin gövde panellerinde karbon fiber takviyeli plastik, şasisinde de yoğun şekilde alüminyum kullanılmış. VW otomobilin boş ağırlığının 795 kg olduğunu söyledi.
Şarj edilebilir hibrit güç aktarım sistemi 48 beygir güç üreten 800 cc'lik iki silindirli bir dizel motorla 27 beygir güç üreten bir elektrik motorunu bir araya getiriyor. Güç yedi vitesli, çift debriyajlı bir şanzıman üzerinden aktarılıyor. XL1'in kaputunun altında bir lityum-iyon pil paketi bulunuyor. Otomobil elektrik gücüyle 50 kilometreye kadar yol alabiliyor.


kfwws.jpg


İLK AVRUPA'DA SATIŞA SUNULACAK

VW XL1'in 100 km/s'de sabit bir şekilde seyretmek için sadece 8,3 beygir güce ihtiyaç duyduğunu söylüyor. İki kişilik otomobil 0'dan 100 km/s'ye 12,7 saniyede çıkabiliyor azami hız da 160 km/s ile sınırlı. 10 litrelik yakıt deposu XL1'e teorik olarak 1100 km'nin üstünde bir menzil sağlıyor.XL1 3,88 metre uzunluğa, 1,67 metre genişliğe ve 1,15 metre yüksekliğe sahip.
VW XL1'i ilk Avrupa'da satışa sunacak.,


kfwx3.jpg


kfwxf.jpg
 
Üst