Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Windows 10’a yükseltilecek sistemler duyuruldu, Windows RT yükseltilmeyecek

ByOnur58

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    7 Ocak 2015
  • Mesajlar
    2,113
  • MFC Puanı
    10
  • MFC Seviyesi

Microsoft WinHEC konferansında Windows 10 sistem gereksinimleri ve dağıtımı ile ilgili gelişmeleri aktarırken, hangi cihazların ve hangi sistemlerin Windows 10’a yükseltileceği hakkında yeni grafikler paylaştı.

21 Ocak’da düzenlenen Windows 10 etkinliğinde Windows Phone ve Windows cihazların Windows 10’a nasıl yükseltileceği hakkında konuşulurken merak edilen konu Windows RT’nin akıbeti idi. Bu yönde Surface 2 tabletlerin ve Windows RT cihazların, bazı Windows 10 yeniliklerini alabileceği paylaşılmıştı.Bugün yayınlanan grafikte ise; Windows RT’nin tamamen sonlandığı görünüyor.

windows-10-upgrade-pathAyrıca grafiğe göre Windows 7 RTM (Üretici sürümü), Windows 8 ve Windows 8.1 ISO dosyası ile sıfırdan kurulum ile yükseltilirken, Windows 7 SP1 ve Windows 8.1 S14 direkt olarak Windows Güncellemeleri ile yükseltilebilecek.

Windows Phone cephesinde ise, Windows Phone 8.0 cihazların ilk olarak Windows Phone 8.1’e yükseltilip daha sonra Windows 10’a yükseltilmesi bekleniyor.

*Grafikteki “Windows Mobile 10″ ibaresi diğerlerinden ayrılması için yazılmış. Yani telefonlara gelecek olan yazılımın ismi “Windows 10″.
 
Üst Alt