Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Windows 10 önizleme ilk olarak HTC One, Lumia 1020 ve Lumia 1520 için yayınlanabilir

ByOnur58

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    7 Ocak 2015
  • Mesajlar
    2,113
  • MFC Puanı
    10
  • MFC Seviyesi

NokiaPowerUser’in sızdırdığı bilgi; yani Windows 10’un telefonlar için bugün saat 19.00’da yayınlanacağı tartışılırken somut ve güvenilir bilgiler gelmeye başladı. Yayınlanan bilgilere göre; Microsoft, HTC One, Lumia 1520 ve Lumia 1020 için Windows 10’u test etmeye başladı ve bu ay ilk bu cihazlar önizleme güncellemesini alacak.

Joe Belfiore dün paylaştığı bilgilerde 512MB RAM’e sahip Lumia 520 ve benzeri cihazlar için azimli şekilde çalıştıklarını ancak bu cihazlar için Windows 10 önizlemesinin gecikebileceğini ve bazı özelliklerin farklı olabileceğini belirtti.

Edinilen bilgilere göre Microsoft; HTC One M8 (Windows), Lumia 1520 ve Lumia 1020 için Windows 10’u test etmeye başladı. Bu cihazların şu anda test edilen cihazların tamamı olmadığı listesi de eklenmiş. Tabi ki burada yeni üst seviye Lumia cihazların (Lumia 930, 830) olma ihtimalinin yüksek olduğu paylaşılıyor.

Bugün edinilen bilgiler ile dün Joe Belfiore’un paylaştığı bilgiler birleştirilirse; cihazlara göre farklı zamanlarda gelecek olan güncellemenin HTC One, Lumia 1520 ve Lumia 1020 ile başlaması yüksek ihtimal.

Kötü haber ise; Windows 10 önizlemesinin ilk sürümü bazı sorunlar ile birlikte geliyor. Preview for Developers’dan farklı olarak cihazlara özel hazırlanacak olan Windows 10’un erken sürümünde yaşanabilecek sorunlar;

- Hızlı pil tüketimi ve yer yer ısınma

- Akıcı olmayabilir

- HTC One M8’de softkey tuşlar gizlenmiyor

- Göz atma ekranı çalışmıyor

- Ülkemizde kullanamadığımız sessiz saatler çalışmıyor

Microsoft’un ilk sürümü kullanıcılara yayınlamadan önce bu hataları gidermesi muhtemel görünebilir; yahut PC sürümünde olduğu gibi hızlı gelen ve etkileyici güncellemeler ile bu sorunlar çözülüp yeni özellikler dahil edilebilir.

Telefonlar için Windows 10’un ilk sürümünün yeni başlayan kullanıcılar için önerilmediğini ancak PC’de de bulunan Rollback(Geri dönme) özelliğinin bulunduğunu belirtelim.
 
Üst Alt