• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Güncel Windows 11 kullanıcılarının başı başlat menüsüyle dertte

Pamira

Moderatör
İçerik Üreticisi
Üyelik Tarihi
22 May 2019
Konular
2,794
Mesajlar
8,972
MFC Puanı
55,350
Microsoft, Windows 11'in son güncellemesi KB5028254'nün Başlat menüsüne dair bir soruna neden olduğunu doğruladı. Ancak, ne yazık ki çözüm sunmuyorlar çünkü bu sorunun kaynağını ExplorerPatcher adlı bir yardımcı program oluşturuyor.

Bu program, işletim sistemi tarafından onaylanmayan bazı özellikler kullanarak, bilgisayarlarındaki Başlat menüsünün düzgün çalışmamasına yol açıyor. Bu durumda, kullanıcıların seçenekleri iki tanedir; ExplorerPatcher ve benzeri programları kullanmayı durdurabilirler veya programın geliştiricileriyle iletişime geçerek sorunu çözmelerini talep edebilirler.

Windows 11 kullanıcılarının başı başlat menüsüyle dertte

Bu durumun Microsoft'un başına gelen ilk sorun olmadığını belirtmek gerekir. Yılın başında, ExplorerPatcher ve StartAllBack programlarının da işletim sistemi üzerinde benzer sorunlara neden olduğunu gördük. Ancak, o zaman yaşanan aksaklık, Başlat menüsünde değil, Explorer'da gerçekleşmişti. Şimdiki durumda, Başlat menüsünün düzgün çalışmaması kullanıcıları oldukça rahatsız ediyor ve şimdilik bu sorunu çözme yolu bilinmiyor. Tabi sorun doğrudan Windows’un kendisinden kaynaklanmadığı için çözüm de Microsoft cephesinden gelemiyor.

Bu sebeple muhtemelen ilerleyen günlerde bu uygulamanın geliştiricileri tarafından bir çözüm yolu geliştirilecek ve çözüm de güncelleme olarak uygulamaya ilave edilecektir. Ancak bu süre zarfında yukarıda saydığımız iki seçenekten birini tercih etmekten başka bir çareniz yok gibi görünüyor.
 

Winter

Forum Yöneticisi
Üyelik Tarihi
20 Haz 2022
Konular
139
Mesajlar
2,855
MFC Puanı
35,540
İyi ki 11 kullanmıyorum :D
 
Üst