• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Windows PC Kullanıcıları İçin Ücretsiz Faydalı Yazılımlar [Portable]

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830

ReIcon v2.0 (Masaüstü Simge Düzenlerini Geri Yükle)​

save_restore_icon_positions.png

Kısa Tanıtımı :

ReIcon, masaüstü düzeninizi kaydetmenizi ve geri yüklemenizi sağlayan taşınabilir ücretsiz bir yazılımdır. Ekran çözünürlüğünüzü sık sık değiştiriyorsanız (örn. oyun oynamak veya belirli birçözünürlük), muhtemelen normal çözünürlüğünüze geri döndükten sonra masaüstü simgelerinizin bir karmaşaya karışması sorununa aşinasınızdır. ReIcon, masaüstü düzeninizi kaydetmenize ve daha sonra bir düğmeye tıklayarak (veya sağ tıklama bağlam menüsüne) geri yüklemenize izin vererek bu sorunu çözer.

ReIcon'un kullanımı çok kolaydır. Simgelerinizi istediğiniz gibi ayarlayın, düzeni kaydedin ve daha sonra ihtiyaç duyulduğunda bu düzeni geri yükleyin.

Desteklenen işletim sistemleri: Windows 11 , Windows 10 , Windows 8.1 , Windows 8 , Windows 7 , Windows Vista , Windows xp – (hem x86 hem de x64)

Desteklenen diller: İngilizce, Türkçe, Almanca, Fransızca, Lehçe, Macarca, Rusça, Çince (Basitleştirilmiş), Korece, İsveççe, Portekizce (Brezilya), Çekçe, Japonca

%100 Türk Malı Yerli Yazılımdır.

İndirme Web Link (Resmi Web Sayfası ) :

HTML:
https://www.sordum.org/files/downloads.php?restore-desktop-icon-layouts
Kod:
https://www.sordum.org/8366/reicon-v2-0-restore-desktop-icon-layouts/

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830

DNS Jumper'ı v2.2 (Hızlıca DNS Değiştirme Yazılımı)​

dns_jumper_main_gui.png

Kısa Tanıtımı :

DNS veya alan adı sistemi, insan tarafından okunabilen web sitesi adlarını makine tarafından okunabilen sayısal adreslere dönüştüren internet protokolüdür. Bazı durumlarda, tarama hızını artırabilirsiniz.ve/veya internet servis sağlayıcınız tarafından sağlanan DNS'yi değiştirerek güvenliğinizi artırın. DNS Jumper, bunu sizin için kolaylaştıran bir araçtır.

DNS Jumper'ı neden kullanmalısınız:
1. Engellenen web sitelerine erişmeye yardımcı olabilir
2. Daha güvenli DNS sunucularına geçerek güvenliği artırabilir
3. Uygunsuz web sitelerini (ör. yetişkinlere uygun materyal) engelleyerek çocuklarınızı güvende tutmaya yardımcı olabilir. Aile Güvenli DNS sunucusu.
4. Daha hızlı bir DNS sunucusuna geçerek taramayı hızlandırabilir
5. DNS sunucularını manuel olarak değiştirmek yapılabilir, ancak DNS Jumper işlemi büyük ölçüde basitleştirir

DNS Jumper 2.1, başlangıçta en hızlı DNS'yi uygulayabilen Turbo Resolve gibi bazı yeni ve önemli özelliklere sahiptir. DNS Jumper ücretsiz ve taşınabilirdir (kurulum gerekmez).

Şimdiye kadar DNS jumper 5.000.000 ( beş milyon ) defadan fazla indirilmiştir.

Desteklenen işletim sistemleri: Windows 11 , Windows 10 , Windows 8.1 , Windows 8 , Windows 7 , Windows Vista , Windows Xp – (x86 & x64)

Desteklenen diller: İngilizce, Türkçe, Almanca, İtalyanca, Rusça, Japonca, Vietnamca, İsveççe, Slovence, Çince (Basitleştirilmiş), Çince (Geleneksel), Fransızca, Endonezyaca, Portekizce-BR, Portekizce-PT, Felemenkçe, Lehçe, İspanyolca, Korece , Yunanca , Macarca , Arapça , Farsça , Hırvatça , Sırpça , İbranice , Çekçe , Ukraynaca , Azerice , Rumence , Gürcüce

İndirme : (Resmi Web Sitesi)

Kod:
https://www.sordum.org/7952/dns-jumper-v2-2/

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830

Windows Güncelleme Engelleyici v1.7​

windos_update_blocker_main.png

Kısa Tanıtımı :

Güncelleme işlemi üzerinde kontrol sahibi olmak istiyorsanız, Windows Update hizmetini devre dışı bırakabilirsiniz. Bu, Hizmetler yöneticisini açmanızı, hizmeti bulmanızı ve başlangıç parametresini ve durumunu değiştirmenizi gerektirir. Daha sonra, işletim sisteminin güncellemeleri kontrol etmesini istediğinizde hizmeti tekrar etkinleştirmeniz gerekir (Bu o kadar kolay görünmüyor).

Windows Update Blocker, Windows sisteminizde Otomatik Güncelleştirmeleri tek bir tıklamayla tamamen devre dışı bırakmanıza veya etkinleştirmenize yardımcı olan ücretsiz bir yazılımdır. Bu yardımcı program taşınabilirdir; bu, artık yükleme işleminden geçmeniz gerekmediği ve kaldırıldıktan sonra HDD'de hiçbir kalıntı kalmayacağı anlamına gelir. program dosyasını harici bir veri cihazına yerleştirirseniz, Windows Update Blocker'ı her yere yanınızda götürmenizi ve iletişim kurduğunuz, her şeyi doğru yapılandırılmış ve almak istemeyen herhangi bir bilgisayarda kullanmanızı sağlarsınız. bir güncellemenin sistemlerini mahvetme ihtimali. Bu yardımcı program o kişi içindir.

Windows Update Engelleyici, Windows Update Engelleyici görevlerini otomatikleştirmek için Komut satırı seçeneklerini destekler:

wub_cmd_parameters.png

Desteklenen işletim sistemleri: Windows 11 , Windows 10, Windows 8.1 , Windows 8 , Windows 7 , Windows Vista ,Windows XP (32\64-bit).

Desteklenen diller: İngilizce, Türkçe, Almanca, İbranice, Slovence, Fransızca, Rusça, Portekizce, İtalyanca, Lehçe, İspanyolca, Çekçe, Ukraynaca, Felemenkçe, Yunanca, Macarca, Basitleştirilmiş Çince, Geleneksel Çince, Portekizce (brasil), Tayca, Arapça, Korece, Vietnamca, Japonca, Endonezyaca, Farsça, İsveççe, Tayca, Gürcüce, Danca (Dansk), Arnavutça, Azerice, Bulgarca, Sırpça, Özbekçe, Tacik, Abhazca, Romence, Slovakça

Kod:
https://www.sordum.org/9470/windows-update-blocker-v1-7/

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830

Güvenlik Duvarı Uygulama Engelleyici (Fab) v1.7​

fab_drag_and_drop.png

Kısa Tanıtımı :

Windows'ta, belirli uygulamaları engellemek veya engellemesini kaldırmak için Windows Güvenlik Duvarı'nı kullanabilirsiniz, ancak gelişmiş özellikleri için kullanımı kolay bir arabirim sunmaz. Bir uygulamanın internete erişimini engellemek istiyorsanız,aşağıdaki adımlardan geçmelisiniz:

1. Windows Başlat Menüsü'ne tıklayın ve Denetim Masası'nı açın
2. Sistem ve Güvenlik'i seçin
3. Ardından Güvenlik Duvarı bölümünde “Windows Güvenlik Duvarı üzerinden bir programa izin ver” seçeneğini seçin
4. Engellemek veya engellemesini kaldırmak istediğiniz program değilse listelenmişse, eklemek için “Başka bir programa izin ver” seçeneğine tıklamanız gerekir. Listeden uygulamayı seçin ve "Ekle"yi seçin. Aksi takdirde, onu bulmak için sabit sürücüye göz atmanız gerekir, vb. Bu, ortalama bir kullanıcı için karmaşık görünüyor.

Güvenlik Duvarı Uygulama Engelleyici işlemi çok kolaylaştırır! Engellemek istediğiniz uygulamayı FAB penceresine sürükleyip bırakın veya bulmak için sabit diske göz atın.İşte bu kadar!

Desteklenen İşletim Sistemleri: Windows 11 , Windows 10 , Windows 8.1 , Windows 8 , Windows 7 , Windows Vista – (hem x86 hem de x64)

Desteklenen diller: İngilizce, Türkçe, Almanca, Fransızca, Brezilya Portekizcesi, Yunanca, İtalyanca, Lehçe, Farsça, Rusça, Felemenkçe, İspanyolca, Korece, Basitleştirilmiş ve Geleneksel Çince, Endonezyaca, Japonca, Fince, Macarca, Ukraynaca, Slovence, Arapça, Vietnamca , Boşnakça , Çekçe , İbranice , Tayca , Portekizce , Rumence

Kod:
https://www.sordum.org/8125/firewall-app-blocker-fab-v1-7/

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830

Kolay Bağlam Menüsü v1.6 (Windows İçin Sağ Menü Yazılımı)​

easy_context_menu_main.png

Kısa Tanıtımı :

Easy_context_menu.jpg
Kolay Bağlam Menüsü (ECM), Masaüstü, Bilgisayarım, Sürücüler, Dosya ve Klasör sağ tıklama bağlam menülerine çeşitli yararlı komutlar ve ince ayarlar eklemenize olanak tanır. Bu, en çok erişmenizi sağlarWindows bileşenlerini hızlı ve kolay bir şekilde kullandı. Eklemek istediğiniz öğelerin yanındaki kutuyu işaretlemeniz yeterlidir. Eklendikten sonra, başlatmak için sağ tıklayın ve bileşen kısayolunu seçin. Easy Context Menu hem taşınabilir hem de ücretsiz bir yazılımdır.

Nasıl Kullanılır Videosu :

Desteklenen işletim sistemleri: Windows 11 , Windows 10 , Windows 8.1 , Windows 8 , Windows 7 , Windows Vista , Windows xp – (hem x86 hem de x64)

Desteklenen diller: İngilizce, Türkçe, Almanca, İtalyanca, Vietnamca, Rusça, Lehçe, Korece, İspanyolca, Macarca, Çince (Basitleştirilmiş), Çince (Geleneksel), Fransızca, Japonca, Portekizce-Br, Yunanca, Danca, Felemenkçe, Farsça, Ukraynaca , İbranice , Rumence , Uygurca , Çekçe , Arapça , İsveççe , Slovence , Portekizce-PT , Endonezyaca , Sırpça , Bulgarca

Kod:
https://www.sordum.org/7615/easy-context-menu-v1-6/

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830

Reduce Memory v1.6 (TR : Bellek Azaltma v1.6)​

Bellek Azaltma.png

memory_usage_has_been_reduced.png

Kısa Tanıtımı :

Belirtilen işlemin çalışma kümesinden mümkün olduğunca çok sayfa kaldırır. Bilgisayarınızın RAM'ini (Rastgele Erişim Belleği) çok fazla program kullandığında, sisteminizin yavaşladığını veya yanıt vermediğini görebilirsiniz. Sisteminizin belleğindeki dağınıklığı gidermek ve yeniden sorunsuz çalışmasını sağlamak için “Bellek Azalt” seçeneğini kullanın, Windows'ta RAM belleğinizi biraz boşaltacaktır.

Normal/sınırlı kullanıcı altında veya /O parametresi ile kullanırsanız, mevcut kullanıcı için ve yalnızca Uygulamalar için Bellekte yer açar, ancak Yönetici ayrıcalıklarıyla kullanırsanız, hizmetler ve Arka planda çalışan programlar için bellek kullanımını optimize edebilir.

Desteklenen işletim sistemleri: Windows 11 , Windows 10 , Windows 8.1 , Windows 8 , Windows 7 , Windows Vista , Windows Xp – (x86 & x64)

Desteklenen diller: İngilizce, Türkçe, Almanca, Fransızca, Korece, Rusça, İspanyolca, İtalyanca, Portekizce (BR), Farsça, Rumence, Lehçe, Çince (basitleştirilmiş), Çince (Geleneksel), Vietnamca, Felemenkçe (Hollanda), Japonca, Arapça , Gürcüce , Yunanca , Azerice , Litvanca , İbranice

Kod:
https://www.sordum.org/9197/reduce-memory-v1-6/

Son düzenleme:

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830

Easy Service Optimizer v1.2​

eso_main.png

Kısa Tanıtımı :

Tüm Windows sürümleri, başlangıçta birçok hizmet yükler. Çoğu (tümü değil) temel sistem özellikleri için gereklidir. Gereksiz hizmetleri devre dışı bırakarak performans önemli ölçüde artırılabilir, özellikle düşük sistem kaynaklarına sahip bilgisayarlarda. Güvenle devre dışı bırakabileceğiniz Windows hizmetlerinden bazıları şunlardır:

– Yazdırma Biriktiricisi (bir yazıcı kullanmıyorsanız veya PDF'ye yazdırmıyorsanız)
– Bluetooth Desteği (herhangi bir Bluetooth aygıtı kullanmıyorsanız)
– Uzak Kayıt Defteri (bu genellikle varsayılan olarak etkin değildir, ancak mümkünse yapabilirsiniz) güvenlik için devre dışı bırakın)
– Uzak Masaüstü (bunu kullanmazsanız devre dışı bırakabileceğiniz 3 hizmet)

Easy Service Optimizer, acemilerin gereksiz hizmetleri devre dışı bırakmasını kolaylaştırır!

Easy Service Optimizer (ESO), neredeyse tüm Windows sürümleri için hizmetleri optimize etmeye yönelik taşınabilir ücretsiz bir yazılımdır (Win 98 ve öncesi hariç). Herhangi bir teknik bilgi gerektirmez ve yalnızca hizmetin başlangıç durumunu değiştirdiği ve ayarların geri yüklenmesi kolay olduğu için kullanımı güvenlidir. Önceden seçilmiş bir listeyi özelleştirebilir veya kendinizinkini oluşturabilirsiniz.

Desteklenen işletim sistemleri: Windows 11 , Windows 10 , Windows 8.1 ,Windows 8 , Windows 7 , Windows Vista, Windows Xp – (x86 & x64)

Desteklenen diller: İngilizce, Türkçe, Almanca, İsveççe, Japonca, Vietnamca, Fransızca, Portekizce (Brezilya), İspanyolca, Macarca, Rusça, İtalyanca, Lehçe, Basitleştirilmiş Çince, Geleneksel Çince, Slovence, Estonca, Endonezyaca, Yunanca, Korece, Felemenkçe, Ukraynaca , Fince , Portekizce-PT , Tayca , Arapça , Bulgarca , İbranice , Azerice , Rumence

Kod:
https://www.sordum.org/8637/easy-service-optimizer-v1-2/

Son düzenleme:

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830

Edge Blocker v1.7​

Edge_blocker_main.png

Kısa Tanıtımı :

Microsoft Edge, "güvenilir" bir UI Uygulamasıdır ve Windows 10 İşletim Sisteminin temel bir parçasıdır ve kendisini yalnızca varsayılan tarayıcı olarak değil, aynı zamanda varsayılan PDF okuyucu olarak da ayarlar ve Windows 10'a entegre edilmiştir., Edge açıkça Microsoft'un herhangi bir şekilde kullanmanızı istediği uygulamadır. Yine de Edge'den uzak durmak ve Internet Explorer veya diğer Tarayıcıları kullanmaya devam etmek için birçok neden var. Engelleme seçeneği yoktur ancak bazen gerekli olabilir.Edge Blocker, Taşınabilir Ücretsiz Bir Yazılımdır, uygulama siz indirip paketini açtıktan hemen sonra başlar (Windows 10, Windows 8.1, Windows 8 ve Windows 7'de çalışır). Arayüz oldukça basit, bu yüzden onunla çalışmak için süper becerilere gerek yok.

Desteklenen İşletim Sistemleri: Windows 11 , Windows 10 , Windows 8.1 , Windows 8 , Windows 7

Desteklenen diller: İngilizce

Kod:
https://www.sordum.org/9312/edge-blocker-v1-7/

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830

Folder Painter v1.3 (Çok Seveceğiniz Bir Uygulama)​

Folder_painter_main.png

Kısa Tanıtımı :

Dosya ve klasörlerinize ihtiyaç duyduğunuzda erişmeniz daha kolay olacağından, hepimiz bilgisayarımızın iyi organize edilmesini isteriz. Dosyalarınızı farklı dosya türleri için ayrı klasörler kullanarak düzenlemenin yanı sıra,ayrıca klasörün kendisini özelleştirin. Çoğumuzun sıklıkla karşılaştığı ilgili sorunlardan biri, hepsi aynı göründüğü için ihtiyaç duyduğumuz klasörü hemen bulamamamızdır. Daha sonra adını aramaya veya daha yakından bakmaya başlıyoruz. Windows Gezgini'ndeki klasörlere farklı renkler ekleyebilirsek bu halledilebilir. Farklı klasörlere farklı bir renk atayabilirseniz, bir dahaki sefere bunlara erişmek daha kolay olacaktır. Sonuçta, bir klasörü renkli olarak tanımak, klasör adlarını gözden geçirmekten çok daha kolay olurdu.

Windows 10, klasör renklerini özelleştirmeniz için herhangi bir seçeneğe sahip değildir. FolderPainter, Windows Gezgini klasör renginizi renklendirmenize ve varsayılan sarı renkten değiştirmenize olanak tanıyan ücretsiz bir yazılımdır. Bu uygulamayı kullanarak, sık eriştiğiniz klasörlerinize istediğiniz rengi atayabilirsiniz, örneğin mali klasörünüz yeşil (para gibi) ve görevler klasörünüz kırmızı olabilir (acil olabilir mi?). Bundan sonra artık favori klasörünüze erişmek için gözlerinizi birçok klasör üzerinde çalıştırmanız gerekmeyecek. Farklı bir renge sahip olmak, klasörü daha hızlı açabilmeniz için öne çıkaracaktır.

Folder Painter, seçilen bir klasörü temsil eden simgenin rengini istediğiniz herhangi bir renge değiştirmenize izin veren, kullanımı kolay bir Portable Freeware programıdır.

Desteklenen işletim sistemleri:
Windows 11 , Windows 10 , Windows 8.1 , Windows 8 , Windows 7

Desteklenen diller: İngilizce, Türkçe, Almanca, Fransızca, Slovence, Lehçe, Rusça, Farsça, Japonca, Macarca, Korece, Yunanca, İtalyanca, İbranice, Portekizce, Arapça, İspanyolca, Basitleştirilmiş Çince, Geleneksel Çince, Ukraynaca, Felemenkçe, Danca, Çekçe ,Português (Brezilya), Rumence, Gürcüce

Kod:
https://www.sordum.org/10124/folder-painter-v1-3/

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830

BlueLife Hosts Editor v1.3​

bluelife_hosts_editor_main_gui.png

Kısa Tanıtımı :

Bağlanmak istediğiniz tarayıcınıza bir alan adı yazdığınızda, uygulamanızın öncelikle onu bağlanmak için kullanacağı bir IP adresine dönüştürmesi gerekir. Bu ana bilgisayar adlarının çözümlenme şeklieşlenen IP adreslerine Etki Alanı Adı Çözümlemesi denir. Apple, Linux, Unix, Netware veya Windows olsun, hemen hemen tüm işletim sistemlerinde, alan adlarından IP adreslerine kadar olan çözümlerin çoğu, DNS adı verilen bir prosedürle yapılır. DNS, Alan Adı Sistemi anlamına gelir ve İnternette kullanılan standart alan adı çözümleme hizmetidir. Alan adlarını Alan Adı Sistemini kullanmadan çözmenin başka bir yolu daha vardır ve bu, HOSTS dosyanızı kullanmaktır. İnternette iletişim standardı olan TCP/IP üzerinden haberleşen hemen hemen her işletim sisteminde HOSTS dosyası adı verilen bir dosya bulunur. Bu dosya, etki alanı adları ve IP adresleri arasında eşlemeler oluşturmanıza olanak tanır.

Bluelife hosts editörü, Portable Freeware hosts-dosya düzenleyicisidir ve hosts dosyanıza kolayca ekleme/silme , Bloklama , Alan adları güncelleme yapmanızı sağlar , İlk kutucuğa eklemek istediğiniz host adını yazıp açılan menüden çözümleme alan adlarını seçmeniz yeterlidir. aşağı menü sonra artı düğmesi ile listeye ekleyin

Uyumluluk: Windows 11 , Windows 10 , Windows 8.1 , Windows 8 , Windows 7 , Windows Vista , Winsows Xp – (hem x86 hem de x64)

Desteklenen Diller: İngilizce , Türkçe , Almanca , Fransızca , Rusça , Çince (Basitleştirilmiş), Çince (Geleneksel ), İtalyanca, Felemenkçe (Hollanda), Yunanca, Farsça, Portekizce, Lehçe, İbranice, Rumence, Macarca

Kod:
https://www.sordum.org/8266/bluelifehosts-editor-v1-3/

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830

Ratool v1.4 (Removable Access tool)​

ratool_blocked.png
ratool_main_gui.png

Kısa Tanıtım :

Çıkarılabilir Erişim Aracı (aka Ratool), USB flash sürücüler, CD/DVD sürücüleri gibi harici depolama aygıtlarının yanı sıra disket, teyp veWPD cihazları. Ratool, USB depolama erişimini devre dışı bırakabilir veya tüm USB flash sürücülerinde yazma korumasını etkinleştirebilir, böylece verilerin değiştirilmesini veya silinmesini önleyerek gizli verilerinizin başkaları tarafından kopyalanmasını önler.

Çevrimiçi olarak bu tür birçok araç vardır, ancak bunlar genellikle kolayca atlatılır. Örneğin, bir flash sürücüyü devre dışı bırakmak için bu USB devre dışı bırakıcılardan birini kullanırsanız, birisi başka bir aracı kullanabilir ve yeniden etkinleştirebilir. Bu, bu araçların aslında USB bağlantı noktalarınızı korumadığı anlamına gelir, bu yüzden Ratool'u yarattık. Ratool'u kullanarak, diğer araçlar Ratool'un korumasını kolayca kıramayacağından, bunun için endişelenmenize gerek kalmayacak.

Desteklenen İşletim Sistemleri: Windows 11 , Windows 10 , Windows 8.1 , Windows 8 , Windows 7 (hem x86 hem de x64)
Windows Vista ve Winsows xp – (hem x86 hem x64)

Desteklenen Diller: İngilizce , Türkçe , Almanca , Japonca , Farsça, Vietnamca, Rusça, Ukraynaca, Macarca, Yunanca, Arapça, Basitleştirilmiş Çince, Geleneksel Çince, İsveççe, Fransızca, Lehçe, İspanyolca, İtalyanca, Korece, Sırpça, Portekizce, Portekizce (Brezilya), Endonezyaca, Uygurca, Tayca, Slovence, İbranice , Bulgarca , Felemenkçe (Hollanda), Rumence

İndirme : (Resmi Web Sitesi):

Kod:
https://www.sordum.org/8104/ratool-v1-4-removable-access-tool/

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830

Dns Angel v1.6 (Yasaklı +18 Web Site Engelleme Yazılımı)​

dns_angel.jpg
Dns_angel_interface.png

Kısa Tanıtım :

İnternet uçsuz bucaksız ve sansürsüzdür ve genç zihinlere zarar veren materyallerin kaynağı olabilir. Ebeveynler, yozlaştırıcı web sitelerinin filtrelendiğinden emin olmak için aktif bir rol oynamalıdır.ve engellendi ve DNS Angel yardımcı olabilir. Ailenizi uygunsuz web sitelerinden korumaya ve onları otomatik olarak engellemeye yardımcı olacaktır. DNS Angel taşınabilir ve tamamen ücretsizdir. Çocuklar bizim geleceğimizdir. Lütfen onları koruyun.

Uygunsuz web sitelerinin engellenmesine yardımcı olmak için, DNS Angel yalnızca aile için güvenli DNS IP'lerini kullanır.

Kendi DNS IP Adreslerinizi Nasıl Eklersiniz?

Bu sürümde DNS Angel, güvenli DNS ip adreslerini göstermek için DnsAngel.ini dosyasını okumaktadır, bu, dns ips'lerini kolayca değiştirmenizi sağlar. Kendi Dns adresinizi eklemek istiyorsanız, DnsAngel.ini dosyasına sağ tıklayın ve Notepad veya herhangi bir ile açın. diğer metin düzenleyicide [DnsAngel_list] satırını bulun ve DNS Adreslerini ve Adlarını izleyerek düzenleyin.

dnsangel_ini.png

NOT: Google'da müstehcen arama sonuçlarını Engellemek (filtrelemek) için Google Güvenli Arama'yı kullanabilirsiniz. %100 doğru değildir ancak telefonunuzda, tabletinizde veya bilgisayarınızda uygunsuz arama sonuçlarından kaçınmanıza yardımcı olabilir.

Desteklenen İşletim Sistemleri: Windows 11 , Windows 10, Windows 8.1 , Windows 8 , Windows 7 , Windows Vista , Windows Xp – (Hem x86 hem de x64)
Desteklenen diller: İngilizce

Kod:
https://www.sordum.org/8127/dns-angel-v1-6/

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830

WebCam On-Off v1.4 (Kişisel Özel Güvenlik)​

protect_webcam_and_microphone.jpg

webcam_on_off_main_gui.png
webcam_and_microphone_blocked.png

Sonuç :

cant_find_your_camera.png

Kısa Tanıtım :

Washington Post, Johns Hopkins Üniversitesi'nde yayınlanan ve bir dizüstü bilgisayar kamerasının göreceli gizlilik içinde çalışabileceğini bulan sinir bozucu bir araştırmaya dikkat çekti - eğer isterseniz, Sauron'un biraz daha incelikli bir Gözü. Web kamerası casusluğu, özellikle LED gösterge ışıklarının devre dışı bırakılmasını içeren varyant, oldukça fazla çaba gerektirir, ancak uygulama akademisyenler alanıyla sınırlı değildir. FBI, suç faaliyetlerini araştırırken bu tür teknikleri kullanma becerisini kamuoyu önünde kabul etti.

Gördüğünüz gibi, web kameranızı tamamen devre dışı bırakmak, gizliliğinizi korumanın en güvenli yoludur. Bu nedenle hem taşınabilir hem de ücretsiz olan “ Webcam On-Off ”u yarattık . Bununla web kameranızı kolayca devre dışı bırakabilir veya etkinleştirebilirsiniz. Evinizin başkasının realite TV'si olmasına izin vermeyin!

Birde bu dizüstü pc'in, "Yatak Odasın'da" bir masanın üzerinde olduğunu düşünün, "Gerisini ben söylemiyorum, siz anladınız, anladınız" (TRWE_2012)

Desteklenen diller: İngilizce, Türkçe, Almanca, Fransızca, Yunanca, Rusça, Korece, Slovence, İspanyolca, Felemenkçe, Japonca, Bulgarca, İtalyanca, Çince (Geleneksel), Lehçe, Ukraynaca, Macarca, Farsça, Çekçe, Rumence, Vietnamca, Arapça, Portekizce (Br), İbranice

Kod:
https://www.sordum.org/8585/webcam-on-off-v1-4/

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830

Qemu Simple Boot v1.3​

En_Qemu_v1.2.png

Kısa Tanıtım :

QEMU'da görüntü dosyalarının nasıl test edileceğini anlamak için web'de arama yapıyorsanız, doğru yere geldiniz. Ücretsiz yazılımımız QEMU Simple Boot, süreci basitleştirir. Bu genel bir makinedir.emülatör ve sanallaştırıcı. Ne anlama geliyor? Test edilmesi gereken bir ISO dosyanız olduğunu hayal edin. Önce onu bir diske yazmanız, zaman kaybetmeniz ve bir CD/DVD'ye yazmanız gerekir ya da sanal bir sürücü yükleyip ISO'yu monte edebilirsiniz. Ancak daha kolay bir yol var… QEMU Basit Önyükleme.

QEMU Simple Boot hem taşınabilir hem de ücretsizdir.

NOT: Lütfen Windows işletim sistemi görüntülerini test etmek için QEMU Basit Önyüklemeyi kullanmayın. Düşük kaynak gereksinimleri olan USB flash sürücüler veya küçük görüntü dosyaları için önyükleyicileri hızlı bir şekilde test etmek için tasarlanmıştır. Tam bir sanallaştırma ortamı olarak tasarlanmamıştır.

Desteklenen diller: İngilizce, Arapça, Basitleştirilmiş Çince, Geleneksel Çince, Fransızca, Almanca, Yunanca, Macarca, İtalyanca, Japonca, Korece, Farsça, Portekizce, Rusça, İspanyolca, İsveççe, Türkçe, Ukraynaca, Vietnamca, Fince, Arnavutça, Felemenkçe, Bulgarca , Slovence , Endonezyaca , İbranice , Katalanca , Rumence

Desteklenen İşletim Sistemleri: Windows 11 , Windows 10 , Windows 8.1 , Windows 8 , Windows 7 , Windows Vista , Winsows Xp – (hem x86 hem de x64)

Kod:
https://www.sordum.org/7763/qemu-simple-boot-v1-3/

TRWE_2012

Süper Moderatör
Konular
3,091
MFC Puanı
20,830

Ntfs Drive Protection v1.5​

drive_protection_folder_list.png
drive_protection_progress.png

Kısa Tanıtım :

USB flash sürücüler, dosyaları masaüstünden dizüstü bilgisayara aktarmamıza veya başkalarıyla dosya paylaşmamıza yardımcı olur. Hayatı kolaylaştırırlar, ancak flash sürücüye virüs bulaşırsa, yalnızca verileri kaybetmekle kalmazsınız sürücüde, sürücünün takılı olduğu herhangi bir bilgisayarın güvenliğini de tehlikeye atabilirsiniz. NTFS Sürücü Koruması, çıkarılabilir sürücülerinizi korumaya yardımcı olabilir ve kötü amaçlı yazılımın gerekli autorun.inf dosyasını oluşturmasını önleyebilir.

Not: “NTFS Sürücü Korumasını” kullanmak için çıkarılabilir sürücünüzün dosya sistemi NTFS olmalıdır!

Neden NTFS Sürücü Koruması kullanmalısınız:

1. Taşınabilir ücretsiz bir yazılımdır (yüklemeye gerek yoktur)
2. Verilerinizi virüslerden, casus yazılımlardan ve diğer kötü amaçlı yazılımlardan korur (USB Sürücünüzü korumak ve virüs yaymasını önlemek için tasarlanmıştır)
3. Kullanımı çok kolaydır!

Not: Windows XP veya Windows 2003 kullanıyorsanız ve NTFS seçeneğini göremiyorsanız, lütfen çıkarılabilir sürücünüzün usb'den çıkartın ve yeniden takın. Biçimlendirme, çıkarılabilir sürücüdeki tüm verileri siler.

Desteklenen diller: İngilizce, Bulgarca, Basitleştirilmiş Çince, Geleneksel Çince, Fransızca, Almanca, Yunanca, Macarca, İtalyanca, Japonca, Korece, Farsça, Lehçe, Portekizce, Rusça, İsveççe, İspanyolca, Türkçe, Ukraynaca, Vietnamca, Felemenkçe, Malezyaca, Arapça , Slovence , Endonezyaca , İbranice , Rumence

Kod:
https://www.sordum.org/8117/ntfs-drive-protection-v1-5/