Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Windows Phone Market Oranları Yükseliyor

ByOnur58

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    7 Ocak 2015
  • Mesajlar
    2,113
  • MFC Puanı
    10
  • MFC Seviyesi

Dünyanın önemli istatistik sitelerinden olan Kantar WorldPanel,şubat ayının telefon işletim sistemlerinin dünya genelindeki market oranlarını açıkladı.

Açıklanan verilere göre özellikle Avrupa’da Windows Phone işletim sisteminin market oranları artmaya devam ediyor.Verilen bilgiler doğrultusunda bunun en büyük nedeni Microsoft’un orta-seviye telefon satış politikası olduğu belirtiliyor çünkü Microsoft diğer rakiplerine göre, orta-seviye telefonlara daha iyi özellikler sunuyor ve bu da kullanıcıları çekiyor.O halde ülke ülke Windows Phone market oranlarına bakalım.

İSPANYA

Android sisteminin kalesi konumunda olan İspanya’da Windows Phone sistemi uzun bir ara sonra yükselişe geçti.2015 yılının ocak ayında sistemin market oranı % 2.5 iken şubat ayında % 3.0 oranına yükselmiştir.İspanya’da IOS market oranları düşerken Android sisteminin market oranları yükselmektedir.

BÜYÜK BRİTANYA

Windows Phone sisteminin Avrupa’daki kalesi konumuna gelen Büyük Britanya da sistemin market oranları artmaya devam ediyor.2015 yılının ocak ayında sistemin market oranı % 7.4 iken şubat ayında % 10.2 oranına yükselmiş durumda.Büyük Britanya da Android sistemi düşüş yaşarken IOS sistemi de yükseliyor.

İTALYA

Windows Phone sisteminin Avrupa’daki diğer kalesi İtalya’da sistemin market oranları yükselmeye devam ediyor.2015 yılının ocak ayında sistemin market oranı % 13.2 iken şubat ayında ise bu oran % 14.4 olarak değişti.Android sistemi küçük çaplı düşüş yaşarken IOS sisteminin market oranı düşmeye devam ediyor.

FRANSA

Windows Phone sisteminin market oranları Fransa’da da yükselmeye devam ediyor.Microsoft’un uyguladığı orta-seviye taktiği bu ülkede oranları artmasına neden olmuş.2015 yılının ocak ayında sistemin market oranı % 13.2 iken şubat ayında bu oran % 14.2 olarak yükselmiş.Fransa’da Android sistemi büyük düşüş yaşarken IOS sisteminin market oranları yükseliyor.

ALMANYA

Windows Phone sisteminin çift hanelere yaklaştığı Almanya’da sistemin market oranlarında küçük bir azalış söz konusu.2015 yılının ocak ayında % 8.9 olan Windows Phone market oranı şubat ayında % 8.2 olarak değişmiş.Almanya’da Android ve IOS platformların market oranlarında artış var.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ

Bir çok uygulama yapımcısının bu ülkedeki market oranlarına baktığı Amerika Birleşik Devletlerinde ise Windows Phone sisteminin market oranları yükseliyor.2015 yılının ocak ayında % 4.3 olan market oranı şubat ayında % 4.9 olarak değilmiş.Amerika Birleşik Devletlerinde Android sistemi yükseliyor fakat IOS sistemi düşüşte

MEKSİKA

Windows Phone sisteminin Kuzey Amerika’daki kalesi Meksika’da sistemin market oranları yükseliyor.2015 yılının ocak ayında % 4.9 olan oran şubat ayında % 6.1 olarak değişmiş.Meksika’da Android sisteminin liderliği sürerken IOS sistemin ufak çaplı düşüş var

BREZİLYA

Windows Phone sisteminin Güney Amerika’daki kalesi konumunda olan Brezilya’da Windows Phone market oranları yükselerek IOS sistemini geçti.Böylece Brezilya’da sistem ikinci sıraya yerleşti.Windows sisteminin market oranları 2015 yılının ocak ayında % 3.8 iken şubat ayında % 4.5 oldu.Brezilya’da Android sisteminin ezici üstünlüğü bulunuyor.

ARJANTİN

Windows Phone sisteminin diğer bir kalesi olan Arjantin’de sistemin market oranları yükselmeye devam ediyor.IOS market oranının neredeyse hiç bulunmadığı Arjantin’de Android ve Windows Phone egemenliği sürüyor.2015 yılının ocak ayında % 9.1 olan Windows Phone market oranları şubat ayında % 10.2 olarak değişmiş.

ÇİN HALK CUMHURİYETİ

Yabancı sermayeye karşı olan Çin’de Amerikan mallarına karşı boykot devam ediyor öyle ki Microsoft ve Apple başta olmak üzere bir çok teknolojik araçları ülke sınırlı sayıda sokuyor.Bu yüzden Güney Kore firması Samsung’un önü de açılmış oluyor.Windows Phone sisteminin market oranları Çin halk Cumhuriyetinde durağan olarak devam ediyor.2015 yılının ocak ayında % 0.8 olan market oranları şubat ayında da değişmemiş.Android’in üstünlüğü ülkede hakim.

AVUSTRALYA

Okyanusya bölgesinin en büyük telefon pazarı olan Avustralya’da Windows Phone market oranları yükselmeye devam ediyor.2015 yılının ocak ayında sistemin market oranı %8.7 iken şubat ayında bu oran %9.2 olarak değişti.Bu ülkede Android market oranları artarken IOS market oranları düşüşte.

Genel olarak baktığımızda Windows Phone sisteminin market oranlarının yükseldiğini görüyoruz,özellikle düşük ve orta seviyeli cihazlar sayesinde Microsoft pazarda dimdik ayakta.Windows 10 güncellemesi ile sistem çok daha çıtayı yükseltecektir sadece Microsoft’un akıllı hamleler yapması gerekir.
 
Üst Alt