• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Yardım ettiğiniz bir kişi, size yardım etmeyi kabul etmezse, ne düşünürsünüz?

Wittgenstein

MFC Üyesi
Konular
5
MFC Puanı
210
Birisi senden yardım istedi ve imkanın olduğu halde yardım mı etmedin şimdi bunu mu düşünüyorsun :)
hayır dostum, tam tersi :) bu benim sorunumdu ve çözdüm. ilk anda hissettiğim duygularımı irdeledim, hissettiğim şeyin gayet doğal ama doğru olmadığını düşündüm, bu yüzden duyguma göre değil de düşünceme göre hareket ettim.

RuHuMDaKiöKüZ

MFC Üyesi
Konular
26
MFC Puanı
9,550
konu karşılık beklemek, beklememek değil. Art niyetsiz hiç kimse zaten yarın işim düşerse o da bana yapar diyerek bir şeyler yapmaz teoride. amma ve lakin teknik olarak bu, her insanın yardım ettiği kişiden de beklediği bir davranıştır. Bunu düşündüren ise genel ahlak kavramıdır.
Geçmişte yardım ettiğim biri yeri gelince bana yardım etmekten kaçıyor ise bunu not ederim ve bir daha o kişi umurumda olmaz. çünkü şu hayatta en ama en nefret ettiğim insan tipinden biri de benden geçinmeye çalışan yaratıklar.