• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Sohbetokey.com ile canlı okey oynamaya ne dersin? Hem sohbet et, hem mobil okey oyna!
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Yaşın 40’a ulaştı mı?

Sindy

Süper Moderatör
Konular
1,471
MFC Puanı
116,370
Eğer kırk yaşındaysan veya kırka yaklaşmışsan yahut kırkı geçmişsen, bil ki Kuran’ın kendisine has bir dua bildirdiği tek yaş kırk yaştır: “
Nihayet olgunluk çağına gelip, kırk yaşına varınca şöyle der:
“Rabbim bana ve anne babama verdiğin nimetlere şükretmemi ve senin razı olacağın salih amelleri işlememi bana ilham et.

Neslimi de salih kimseler yap. Şüphesiz ben sana döndüm.
Muhakkak ki ben sana teslim olanlardanım.” Ahkaf 15

Alimler bu duanın önemini vurgulamışlar, amelin kabulüne sebep olacağını söylemişlerdir.
Zira arkasından şu ayet gelir: “İşte, yaptıklarının iyisini kabul edeceğimiz ve günahlarını bağışlayacağımız bu kimseler cennetlikler arasındadırlar. Bu, onlara öteden beri yapılagelen doğru bir vaattir.” Ahkaf 16

Ey kırk yaşına girmiş kişi, kendini ahirete hazırla! Kırk veya elli yaşına giren kişi, bilmelidir ki büyük ihtimalle kalan süre geçenden daha azdır. Geçip giden süre bir göz açıp kaması gibi gelir insana.

Öyleyse kalan kısım daha da çabuk geçecektir. Kırk yaşına ulaşan kimseye uyarıcı gelmiş demektir!
Kırk yaş demek, kırk bahar, kırk yaz, kırk kış demektir… Ömrün yarısı civarıdır… Ve karşısına şu soru dikiliverir: “Geçip giden kırk senede neler kazandın?”

Eğer kırk yaş civarındaysan, muhatap olduğun neslin yarısı şimdi toprak altındadır. Belki kendi akranlarından bile göçenler vardır. Şu sözü iyi anlaman lazım: “Sizler önden gidenlersiniz, bizler de size yetişeceğiz…”

Bir yolculuğa çıkan kimse, sürenin yarısını geçince dönüş hazırlıklarına başlar. Biletini alır, işlerini ayarlar, dönüşü düşünmeye başlar. İşte kırk yaşını geçen de dönüşü düşünmeye başlamalıdır.

Mesele ölüme inanmak değil, ölüme hazırlanmaktır! Ne zamana kadar? Artık RABBİNE yönelmenin vakti gelmedi mi? Kırk yaş ALLAH’tan sana bir mesajdır: “Ey kulum, buluşma vakti yaklaşıyor, buna hazır mısın?”

RABBİM ÖMRÜMÜZÜN KALAN KISMINI GEÇEN KISMINDAN HAYIRLI EYLE..