Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yazın ameliyat olmak sanılanın aksine daha uygun

Rapunzel

Kayıtlı Üye
MFC Üyesi
  • Üyelik Tarihi
    11 Mar 2015
  • Mesajlar
    5,450
  • MFC Puanı
    1,785
  • MFC Seviyesi

Yazın ameliyat olmak sanılanın aksine daha uygun

Araştırmalar yazın ameliyat olmanın sanılanın aksine daha uygun olduğunu belirtiyor. Op. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu, iş stresinin ya da aile sorumluluklarının olmadığı dönemlerdeki ameliyat ve dinlenme sürecinin hastalar üzerinde daha başarılı olduğunu ifade ediyor.

Yaz mevsimi yoğun geçen çalışma dönemi sonrasında molalar için harika zamanlar anlamına geliyor.
Peki olmayı planladığınız ancak kış boyu işten ya da çocukların okulundan vakit bulamadığınız meme ameliyatı için haziran ayı ideal zaman desek?
Evet, yaz tam gelmeden, deniz tatili öncesi istediğiniz ameliyatı olup harika bir tatil geçirmeniz mümkün. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu, her mevsim ameliyat olunabileceğini belirtiyor. Özellikle temmuz ve ağustos aylarında deniz tatili planlayanlar için haziran ayının ilk yarısı biçilmiş kaftan. Op. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu, yaz başında olunan ameliyatların herhangi bir sıkıntı yaratmadığını ifade ediyor. Ve ekliyor, iyi bir dinlenme sonunda kişiye özel tasarımla yapılan meme ameliyatları başarılı sonuçlar veriyor.


KİŞİYE YAKIŞAN EŞSİZ TASARIM

Op. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu, “Kişiye özel meme, hastanın bedenine ve sosyal yaşamına en uygun biçimin eşsiz olarak tasarlanmasıdır.” diyerek konuya açıklık getiriyor. Ve ekliyor: “Hastanın muayene edilerek, sıkıntılarının giderilmesi için hekim tarafından uygun çözüme karar verilir. Amaç öncelikli olarak hastanın beklenti ve isteklerini anlamaktır ve sağlık problemlerini gidermektir. Sonrasında hastanın anatomisi, memesinin dokusu, vücudu, göğüs kafesinin çapı ve boyu gibi kişiye eşsiz bir sonuç için noktalar analiz edilir.”
Bu bilgiler eşliğinde implant ve ameliyat için önemli referanslar elde ediliyor. Bunları görüp değerlendirdikten sonra hastanın vücuduna ne tip bir implant yapılacağına karar veriliyor. İmplatın nereden, nasıl ve ne ölçüde yapılacağı ayrıca dolgunluğu ile cerrahi tekniğin nasıl olacağı da bu aşamada ortaya çıkıyor.
Op. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu, günümüzde, yaklaşık 60 çeşit implant olduğunu belirtiyor. Bu da neredeyse her kişiye özgü implant yapılabiliyor anlamını taşıyor.
Op. Dr. Bayraktaroğlu, kişinin anatomik yapısına, duygu dünyasına ve yaşam tipine uygun bir uygulama yaptıklarını söylüyor. Bunu yaparken hastanın kendi yağından enjeksiyon tekniğini de kullanıyorlar.

KENDİ YAĞIYLA MÜKEMMEL SONUÇ

Meme dokusu tek başına yağ ile yapılabilir. Ancak günümüzde çoğunlukla implant ile birlikte yağı karıştırarak yapılıyor. Bu sayede implantın bazı durumlardaki dezavantajları avantaj haline geliyor. Özellikle implantın en yoğun hissedildiği koltuk altı tarafı ya da bariz fark edildiği memenin dekolte alanına yağ enjeksiyonları yapılıyor. Böylece memenin görünümü daha doğal olabiliyor. Yağ enjeksiyonun meme implantı ile birlikte kullanılması son yıllarda çok popüler oldu. Etkinliği ve sonuçları itibarıyla yüz güldürücü.

DOĞALLIK ÖNEMLİ ÇÜNKÜ BİR ÖMÜR SİZİNLE

Op. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu, meme implantları hasta ile bir ömür boyu kaldığını belirtiyor. Bu nedenle doğal bir tasarım bir ömürlük birliktelik için önem taşıyor. Ayrıca hasta bu implantlar ile hamile kalıp, emzirebiliyor.

YETER Kİ İSTEYİN

Son olarak Op. Dr. Bayraktaroğlu: “Meme ameliyatı sonrasında hasta üç hafta sürekli olarak sutyen takmak zorunda olduğunu bilmek zorunda. Bu sutyen meme ameliyatı kadar önem taşıyor. Hem implatın şekillenmesinde, hem sabitlenmesinde önem taşıyor. Ameliyat sonrasında ilk 10 gün denize girmek de doğru değil. Ancak 10. günden sonra deniz ve havuz tatili yapabilir. Yani haziran ayında meme ameliyatı olan hasta çok rahat temmuz ve ağustos ayında çok uzun yüzmemek kaydıyla deniz tatili yapabilir.” diyerek konuyu aydınlatıyor.

 
Üst Alt