Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yazın Saçlarınıza Ekstra Bakım Uygulayın!

KalbimdekiDeniz

O zaman bırak kurusun geceler..!
MFC Üyesi
Konum
İzmir
  • Üyelik Tarihi
    29 Eyl 2015
  • Mesajlar
    1,633
  • MFC Puanı
    94
  • MFC Seviyesi

Yaz aylarında saçlarımız yıpranır, cansız ve soluk bir hal alır. Bu yüzden yaza özel saç bakımı uygulamak gerekir. Aşırı güneş ışıklarına maruz kalan saçlar kırılgan ve kuru bir hal alır. Kuru kalan saçlar çabuk kırılır, mat görünür, cansız olur ve güzelliğinize gölge düşürür.

İlk adım olarak saçlarınızı besleyici, güçlendiren bir saç kremi kullanarak başlayalım. Florame organik saç bakım serisi ile saçlarınızı yazın denizin olumsuz etkilerinden ve güneşin UV ışınlarından korumanız için en doğru tercih. Elidor Nemlendirici Bakım Serisi VE Seramid Macadamia besleyici kompleksi beraber saçlarınıza uygulandığında oldukça etkili bir saç bakım seti oluyor. Hatta ek olarak Elidor’un besleyici zeytin serumu kompleksini saçlarınıza kullanabilirsiniz. Ayrıca Pantene Aqua Light 2 adı altında güçlendirici ve besleyici saç bakım kürü çok yararlı. Saçlarınıza yaz günlerinde bunu da uygulayabilirsiniz.

Aynı zamanda doğru saç şampuanı seçerek saçlarınızı yıkayın. Saç tipinize uygun olmayan bir şampuanın size etkisi olmayacaktır. Denizden veya havuzdan da çıkar çıkmaz saçlarınızı mutlaka durulayın. Klorlu havuz suyu saçlarınızı matlaştırır. Saçlarınız cansız ve sönük bir hal alır. Cansız saçlarda istenmeyen kırıklar oluşur. Saç derisi kepek yapar. Bu yüzden klor veya tuzlu suyu saçınızda güneş altında kurutmadan saçlarınızı durulayın. Ondan sonra güneşlenmeyi tercih edin.

Saçlarınızı güneş ışınlarından korumakta çok önemlidir. L’Oréal Professionnel Solar Sublime Koruyucu Sprey saçlarınızı güneşten korumak için ideal çözümdür. Plaja giderken saçlarınıza uygulamanız saçlarınızın korunması için yeterlidir. Hatta bu ürünün saç maskesi de bulunuyor. Bu da güneşte zarar gören saçların beslenmesi ve canlı görünmesi için bakım yapıyor. Tabi saçlarınızla birlikte mutlaka cildinizi de güneşten korumak için en az 30 faktörlük güneş kremi kullanmanız gerekir.

açlarıGünteşten Korumanın Yolları

Güneşten korunmak için kimyasal bir ürün kullanmadan saçımızda bazı aksesuarlar kullanabiliriz. Bunlar arasında şapka, bandana, eşarp, saç bandı uygun olanlardır. Bunun dışında yaz aylarının sıcak günlerinde saç şekillendirici aletlerden uzak durmakta saçların nemini kaybetmemesi açısından uygundur. Saç düzleştirici, saç kurutma makinesi gibi aletler saçların nemini de alır. Bunların dışında;

- Sıcak su ile duş almayın. ılık su kullanın.

- Saçlarınızı daha az yıkayın. Şampuanlar saçların neminin kaybetmesine neden olur.

- Günde en az 3 litre su için.

- Nemlendirici Şampuanları tercih edin.

- Soğuk suları tercih edin. Soğuk su parlaklık ve canlılık verir.
 
Üst Alt