Neler yeni
Türkiye'nin En Güncel Forum Sitesi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yeni evli çiftler için evliliği sürdürmenin 30 yolu

DeStina

Her Nasip Vaktine Esirdir
MFC Üyesi
Konum
İzmir
  • Üyelik Tarihi
    9 Haz 2015
  • Mesajlar
    12,429
  • MFC Puanı
    2,960
  • MFC Seviyesi

Yeni evli çiftler için evliliği sürdürmenin 30 yolu

Uzun yıllar süren evliliklerin sırları...

Evliliğin en zor yılının ilk yıl olduğu söylenir. Farklı yaşam tarzlarından gelen iki kişinin aynı evi, aynı sorumlulukları paylaşması hiç de kolay değildir. Yapılan istatistiklere göre, boşanmaların büyük bölümü de evliliklerin ilk yılı meydana geliyor. Peki büyük hayallerle gerçekleştirdiğiniz evliliğinizin bir ömür boyu sürmesi için dikkat edilmesi gereken ipuçları vardır
1. eşiniz ile evliliğinize sağlam bir temel oluşturmak için bir plan geliştirin.
Bu evlilik için çok önemlidir. Güçlü bir evlilik temeli olmazsa kolaylıkla boşanmayla sonuçlanabilir.


2. Eşiniz ile nasıl iletişim kuracağınızı öğrenin. İletişim evli çiftlerin günlük hayatlarında sık karşılaştıkları sorunlardan biridir. Bunun için eşinizle nasıl iletişim kurabileceğinizi hızlı bir şekilde öğrenin. Etkili iletişim için evlilik başarının anahtarıdır.3. Makul ve gerçekçi evlilik beklentileriniz olmalı. Evliliğin filmlerde gibi olmadığını bilin.

4. Ev işlerinizi eşinizle paylaşın. Herkes sorumluluklarının ne olması gerektiğini bilmeli. Ayrıca paylaşılması gereken başka sorumluluklar da varsa, bunları aranızda konuşarak paylaşın.
5. Birlikte bağlanacağınız ve birlikte büyütebileceğiniz bir şey seçin. Her gün birlikte bu seçtiğiniz uğraş için efor harcayın.6. Birlikte yaşamaya ve ev yaşamına uyum sağlamayı öğrenin.

7. Çocukları yetiştirmek kolay değildir! Yeni evli çiftlerin çocuk sahibi olması için en az bir yıl beklemeleri uzmanlar tarafından öneriliyor.8. Birbirinize güvenin
9. Evli arkadaşlarınızdan onların deneyimleri hakkında bilgi alın


10. Eşiniz ile her şey ve her şey hakkında konuşun11. İlk yıl evlilik için bir öğrenme ve geçiş dönemi olduğunu unutmayın
13. Bağımsız ve bağımlı olun.

14. Geçmiş ve gelecekteki mali konular hakkında açık ve net bir şekilde konuşun. Öğrenci kredileri, kredi kartı borcu ve vergi borcunuzu konuşup ödemelerin nasıl yapılacağı konusunda hemfikir olun. Ayrıca banka hesaplarınız ortak mı yoksa ayrı mı olacak? Bunun kararını verin.


http://img7[COLOR="Black"][/COLOR].mynet.com/kadin/images/article/EVL%C4%B0/26.jpg


15. Birbirinizle uzlaşmayı öğrenin


16 Yeni aileniz hakkında bilgi edinin ve onlarla en iyi nasıl ilişki kurabileceğinizi öğrenin.17. Eğer bir hata yaptığınızda birbirlerinizi bağışlayın ve tekrar tekrar aynı hatayı yapmamayı öğrenin.

18. Önemli bir başarıyı ve kazançı ödüllerle kutlayın.
19.Dokunun, sarılın ve olabildiğince sık birbirinizi öpün.


20. Mali hedefleri hakkında konuşun ve zor günler için tasarruf yapın.


21. Kendinize zaman ayırın.
22. olgun ve sağlıklı bir şekilde tartışmaları, anlaşmazlıkları, argümanlar taşıyınız.23. Herkesin önünde kesinlikle kavga etmeyin.

25. Herhangi gibi büyük alımlar yaparken, kesinlikle önce eşinizle konuşun. Eşinizin de onay vermesi halinde satın almayı gerçekleştirin.
26 Boşanma “kesinlikle” sözcüğünü kullanmayın27. Yeni evlenmiş olmanın keyfini çıkarın. Sonsuza kadar yeni evli olmayacaksınız. Ama yeni evlendiğin verdiği mutluluk sizinle sonsuza kadar kalabilir.28. Eşinizinle gurur duyun.

29. Size evliliğin ilk yılında bir ev satın almamayı öneririz. Çünkü yeni bir ev sahibi olmak beraberinde farklı sorumlulukları da getirecektir.30. Seks önemlidir. Eğer çok meşgul iseniz bunu programlayın. Bunu hem unutmamak hem de düzenli bir şekilde cinsel hayatınızı canlı tutmak için yapın.
 
Üst Alt