• Web sitemizin içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için Web sitemize kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Web sitemize üye olmak tamamen ücretsizdir.
  • Soru mu? Sorun mu? ''Bir Sorum Var?'' sistemimiz aktiftir. Paylaşın beraber çözüm üretelim.

Güncel Yeni nesil Intel Core i9-13900K, 8 GHz barajını geçti

Pozitivizm

Süper Moderatör
İçerik Üreticisi
Üyelik Tarihi
28 Şub 2020
Konular
1,842
Mesajlar
22,002
MFC Puanı
255,010

Intel’in yakında piyasaya sürülmesi beklenen yeni nesil 13’üncü seri Raptor Lake Core i9-13900K işlemcisi, 8 GHz barajını aştı.​

Intel’in gelecek Raptor Lake işlemci serisinin yıl bitmeden piyasaya sürülmesi beklenirken, artık sızıntılar da gittikçe daha sık karşımıza gelmeye başladı. Wccftech'in paylaşımına göre yeni işlemci, 8 GHz frekansa ulaşmış ve bu sayede 13’incü nesil işlemcilerden en iyi şekilde yararlanmak isteyen hız aşırtma meraklıları için ciddi bir arzu nesnesi haline gelmiş durumda.

Hız aşırtma uygulanan Core i9-13900K işlemcinin 8 GHz frekansına ulaştırıldığı söylenirken, bunun Z790 anakartta, sıvı nitrojen desteğiyle ve üst düzey bir varyantta başarıldığı iddia ediliyor. Kullanılan anakart ve diğer çevre bileşenlerinin markası ve modeli belirtilmiş değil; bu nedenle bu testin hangi şartlarda yapıldığını öğrenmemiz biraz zaman alacak.

7.7GHz'e ulaşmıştı​

Wccftech'in belirttiği gibi Intel'in uzun zamandır hız aşırtma için 8GHz eşiğini aşan bir işlemcisi olmadı. Daha önce amiral gemisi Core i9-10900K ile 7.7GHz'e ulaşmayı başaran şirket, şimdi 8 GHz barajını aşarak yeni seri işlemcileriyle özellikle hız aşırtmacıları bir hayli terleteceğe benziyor.
 
Üst